Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Українська децентралізація — прихована цінність для реформ

Перший секретар Представництва ЄС в Україні Бенедикт Херман завітав до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, щоб обговорити теми євроінтеграції та хід реформ.

Лекція відбулася в новому навчальному корпусі на Французькому бульварі 24/26. Професор та доктор Геттінгенського університету Бенедикт Херман, який, зокрема, має десятирічний стаж з поведінкової економіки, поговорив зі студентами, викладачами та іншими гостями про економічні реалії сучасної України. Основну частину бесіди спікер приділив обговоренню децентралізації України. Розповів про те, як слід сприймати це явище, які перспективи чекають на Україну на шляху децентралізації та детальніше зосередився на «людському факторі у економіці. Серед можливих результатів Бенедикт Херман виділив:

  • стале економічне зростання;
  • зниження рівня корупції;
  • зростання довіри до державних органів влади;
  • зростання дотримання податкових зобов’язань;
  • деолігархізація завдяки можливості розвитку малого та середнього бізнесу;
  • створення інноваційної економіки.

Але на шляху до цих досягнень, на думку професора, поки що стоїть чимало перешкод, як наприклад, недовіра людей один до одного. Херман продемонстрував результати експерименту «Спільне благо», у ході якого дослідники намагалися визначити, чи зможуть люди, перебуваючи окремо один від одного та не маючи можливості домовитися, діяти на загальне благо, ставлячи під загрозу власну вигоду. Виходячи з висновків його досліджень, фінансова децентралізація в Україні матиме позитивні наслідки, завдяки збільшенню стимулів місцевих лідерів сприяти розвитку бізнесу. Слід зазначити, що бесіда пройшла на позитивній хвилі, спікер не переобтяжував лекцію термінологією, тож, усе було зрозуміло навіть для людей, не дуже обізнаних з економічних питань.

Олександр Марний

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми