В ОНУ імені І. І. Мечникова з’явилося «залізне» дерево

Студенти першого курсу факультету журналістики реклами та видавничої справи на честь Свята першокурсника висадили унікальне дерево на подвір’ї університету на Французькому бульварі 24/26.

Дерево Парротія перська назване на честь німецького ботаніка Йоганна Паррота. В Україні використовується як декоративне дерево в ландшафтах. Восени листя Парротії набуває рожево-помаранчевого забарвлення. Гілки дерева, сплітаючись між собою, або з гілками інших дерев, можуть зростатися, а досягаючи землі, можуть прорости й дати нові пагони. Парротія має міцну деревину, саме тому перси назвали це дерево «залізним». У давнину вони використовували кілки, зроблені із «залізного» дерева, проти військ падишаха. Цілком символічно, що саме таке дерево висадили студенти, майбутні журналісти, яким у професійній діяльності не раз доведеться показувати характер, волю й витримку, бути гідним представником четвертої влади та стояти на захисті інтересів громадян.

Рослина подарована Ботанічним садом ОНУ імені І. І. Мечникова. Його співробітниця Голокоз Ася Володимирівна підібрала місце для дерева, провела інструктаж щодо висадження рослини, догляду за нею. Тому факультет журналістики, студенти, викладачі висловлюють щиру подяку за цінний подарунок.

Нагадаємо, ця гарна ідея висадження дерев на факультеті журналістики з’явилася ще навесні під час святкування Дня факультету.  Отож, сподіваємося, що подія переросте в постійну корисну екологічну й культурну акцію і стане традицією,  гарною пам’яттю про роки навчання в університеті. Можливо, й інші факультети нашого університету до неї приєднаються.

Валерія Мазур

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram