Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

А ти вже навчився читати людей?

Кожен із нас хоч раз у житті мріяв про те, як було б добре прочитати думки іншої людини. Будь то мама, яка прийшла зі шкільних зборів, вчитель, якому ти довго розказуєш про те, що домашню роботу з’їла собака або ж просто перехожий, який чомусь з цікавістю дивиться саме на тебе.

У деяких людей дуже гарно працює інтуїція, і вони легко можуть зрозуміти, що собою являє співрозмовник насправді, адже 55% інформації ми отримаємо саме невербально. А от що робити іншим, кому не так пощастило із природнім даром, ми розповімо далі.

Міміка та жести видають справжні бажання, емоції та думки людини. Отже, розберемо їх більш детальніше:

  1. Прикривання повік.

Якщо людина при спілкуванні з вами прикриває повіки – то він намагається сховатись від оточуючого середовища.  Притому не завжди це означає те, що співрозмовник вас боїться. Частіше всього, ви йому набридли і він намагається якимось чином вас прибрати з поля зору.

  • Закривання рота.

Згадайте себе в дитинстві, коли ви прикривали рот рукою, щоб не бовкнути зайвого. Ця звичка з нами залишиться на все життя. Тобто людина не хоче щось розказувати або боїться ненароком бовкнути зайвого. Також іноді імітують кашель.

  • Демонстрація обличчя

Як правило, таким прийомом користуються дівчата. Коли ми підпираємо підборіддя руками, що стоять на столі, ми ніби кричимо: «Ну подивись на мене, ось я яка!». А ось чоловікам варто запам’ятати цей жест для того, щоби вчасно зробити комплімент дівчині.

  • Схрещені руки.

Найрозповсюдженіший жест. Бо саме так людина відгороджується від оточуючих, ніби за величезним парканом, що знаходиться за сімома замками. Досить часто людина, яка схрестила руки на грудях, показує своє незадоволення.

  • Нахил вперед.

Коли людина відчуває симпатію до співрозмовника, вона інтуїтивно нахиляється корпусом в його бік. Тобто, це хороший знак для тих, с ким спілкується.

  • Поправлення краватки .

Тут досить неоднозначно та заплутано. Якщо чоловік поправляє краватку під час розмови з жінкою, то значить, що вона йому симпатична. Але також даний жест може означати те, що людина збрехала, йому некомфортно або він просто хоче покинути те місце, де знаходиться.

  • Збирання неіснуючих ворсинок.

Ви помічали, що ваш співрозмовник раптом почав витирати свій одяг або шукати на ньому ворсинки, які потрібно прибрати? Це означає мовчазне непогодження. Тобто людина вважає інакше, ніж ви кажете, але не планує вам у цьому признатись.

  • Сидіти верхом на стільці.

Так, стілець – це не кінь, на якому треба сидіти верхом. Багатьох дратує дана поза співрозмовника, коли той використовує спинку стільця мов щит. Дану позу, як правило, обирають люди домінуючого типу, котрі усвідомлено (або ні) прагнуть показати свою зверхність над вами.

  • Гра знятою туфлею.

Так зазвичай роблять лише жінки. Коли вони сидять зі схрещеними ногами та «грають» з туфлею, то це означає, що вона відчуває симпатію до співрозмовника (частіше чоловіка). Тож якщо при тобі дівчина так себе поводить – дій, адже це зелене світло до прояву симпатії.

  1. Зоровий контакт.

Очі – це дзеркало душі. Частіше саме закохані дивляться чітко в вічі другій половині, адже на підсвідомому рівні вони чекають, поки зіниці почнуть розширюватись. Тоді це означає, що є симпатія. А от коли вони навпаки стають дуже маленькими – це поганий знак. Адже людина починає злитись або бути чимось незадоволена.

Отже, не тільки язик нам даний для передачі інформації. Набагато більше ми кажемо тілом, рухами та мімікою, зовсім не замислюючись над цим. Тож слідкуйте не тільки за мовою!

Кучеренко Анастасія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний