Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Акція в Ботсаду: разом за чисте місто

Волонтери організації «Новий Акрополь» та небайдужі одесити 12 жовтня взяли участь у прибиранні території Ботанічного саду ОНУ імені І. І. Мечникова.

Міжнародна некомерційна, культурна, просвітницька та екологічна організація «Новий Акрополь» не вперше проводить заходи в Одесі. Також не вперше допомагає Ботанічному саду. Головним напрямком її діяльності є Філософська школа, побудована на порівняльному вивченні різних культур світу. «Новий Акрополь» існує в понад 50-ти країнах світу на 5-ти континентах, об’єднуючи більше 15 000 волонтерів. Однак організація має й багато інших проектів та програм, зокрема проект «Шкільний музей — своїми руками», програма «Збережемо гори в чистоті» тощо.

Як розповідає волонтерка Марина Жигаліна, в Одесі функціонує одне з численних відділень їхньої організації. Саме Одеса з її рослинним розмаїттям чудово підходить для реалізації таких природоохоронних заходів. Волонтер Лев Сальцин на питання, чому важливо проводити такі акції, відгукнувся так: «Коли ми кажемо про доброчесність, допомогу, маємо допомагати не тільки собі, але й навколишньому середовищу. Завдяки цьому люди знаходять внутрішню гармонію, добрішають, розуміють, що вони не одні у світі».

На акцію зібралося понад тридцять осіб, були присутні і студенти, і пенсіонери. Мали змогу взяти участь усі, кому небайдужий стан одного з найстаріших та найкращих садів – Ботанічного саду ОНУ імені І. І. Мечникова. Були там і студенти нашого університету.

«Про акцію я дізналася від однокурсників, коли ми листувалися в Telegram, — коментує Вероніка Бідна, студентка першого курсу факультету журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова, — і зрозуміла, що хочу взяти в ній участь, допомогти працівникам і рослинам».

А ось Тетяна Пушкар, третьокурсниця факультету психології вищезазначеного закладу, потрапила на захід іншим чином: «Про проведення цього заходу мені стало відомо завдяки Facebook, оскільки я спеціально хотіла взяти участь у будь-якій екологічній акції, і за схожими запитами дізналася про цю. Радію, що потрапила сюди, оскільки цей сад все-таки закрита територія. Добре, що познайомилася з багатьма ініціативними людьми. І, звичайно, мені подобається прибирати на свіжому повітрі».

За весь день волонтерам вдалося визволити цілі ділянки від плюща, особливо унікальні кущі кизильника, та згребти опале листя з великих територій. Кожен на своїй території також звільнив стовбури дерев від шкідливих рослин та позбавив старі доріжки від моху.

«Мені, чесно сказати, найбільше сподобалося спілкування з людьми, — посміхаючись, відповідає Віктор Ташогло, який займається вантажоперевезеннями, — а про саму акцію я дізнався від знайомих. Допомагати рослинам — важливо, звичайно, але й встановлювати зв’язки між людьми — теж».

Програма дня склалася з допомоги співробітникам саду, потім була організована екскурсія. Звичайно, навіть найбільші поціновувачі природи були раді відпочити та з цікавістю слухали екскурсовода Ларису Лисянську. Саме тут слухачам розповіли про користь повсякденних дерев і рослин у житті, про те, якими агресивними бувають кактуси й навіть про їстівні каштани. Після прогулянки учасників запросили на чаювання.

Там поділилася своєю думкою і домогосподарка Марія Крутецька: «На такій акції я вперше. На «Новий Акрополь» підписана, за освітою дендролог, і не один раз ходила на їх лекції. Тому вирішила на цей раз стати корисною. Люблю природу, і найбільше мені сподобалося прибирання». На акцію вона пришла зі всією своєю родиною. Її мати, Олена Селінська, коментує: «Дізналася про те, що сьогодні буде відбуватися, від доньки. Лев (ред. – Сальцин) – наш давній знайомий. Дуже зраділа екскурсії, адже люблю доглядати за рослинами, тому рада дізнатися про них щось нове».

Сьогодні на території Ботанічного саду ОНУ імені І. І. Мечникова на площі 16 гектарів розміщено понад 3 000 видів рослин найрізноманітнішого віку. У зв’язку з тим, що ботанічний сад є навчальним підрозділом біологічного факультету, на його базі щорічно виконуються дипломні й курсові роботи, наукові співробітники саду читають лекції студентам, учням міста й області, готують методичну допомогу, каталог колекційного фонду ботанічного саду. Щорічно у Ботанічному саду проводять тисячі екскурсій. Отож, він потребує нашої уваги та догляду.

Наталія Зеленюк

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний