Акція в Ботсаду: разом за чисте місто

Волонтери організації «Новий Акрополь» та небайдужі одесити 12 жовтня взяли участь у прибиранні території Ботанічного саду ОНУ імені І. І. Мечникова.

Міжнародна некомерційна, культурна, просвітницька та екологічна організація «Новий Акрополь» не вперше проводить заходи в Одесі. Також не вперше допомагає Ботанічному саду. Головним напрямком її діяльності є Філософська школа, побудована на порівняльному вивченні різних культур світу. «Новий Акрополь» існує в понад 50-ти країнах світу на 5-ти континентах, об’єднуючи більше 15 000 волонтерів. Однак організація має й багато інших проектів та програм, зокрема проект «Шкільний музей — своїми руками», програма «Збережемо гори в чистоті» тощо.

Як розповідає волонтерка Марина Жигаліна, в Одесі функціонує одне з численних відділень їхньої організації. Саме Одеса з її рослинним розмаїттям чудово підходить для реалізації таких природоохоронних заходів. Волонтер Лев Сальцин на питання, чому важливо проводити такі акції, відгукнувся так: «Коли ми кажемо про доброчесність, допомогу, маємо допомагати не тільки собі, але й навколишньому середовищу. Завдяки цьому люди знаходять внутрішню гармонію, добрішають, розуміють, що вони не одні у світі».

На акцію зібралося понад тридцять осіб, були присутні і студенти, і пенсіонери. Мали змогу взяти участь усі, кому небайдужий стан одного з найстаріших та найкращих садів – Ботанічного саду ОНУ імені І. І. Мечникова. Були там і студенти нашого університету.

«Про акцію я дізналася від однокурсників, коли ми листувалися в Telegram, — коментує Вероніка Бідна, студентка першого курсу факультету журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова, — і зрозуміла, що хочу взяти в ній участь, допомогти працівникам і рослинам».

А ось Тетяна Пушкар, третьокурсниця факультету психології вищезазначеного закладу, потрапила на захід іншим чином: «Про проведення цього заходу мені стало відомо завдяки Facebook, оскільки я спеціально хотіла взяти участь у будь-якій екологічній акції, і за схожими запитами дізналася про цю. Радію, що потрапила сюди, оскільки цей сад все-таки закрита територія. Добре, що познайомилася з багатьма ініціативними людьми. І, звичайно, мені подобається прибирати на свіжому повітрі».

За весь день волонтерам вдалося визволити цілі ділянки від плюща, особливо унікальні кущі кизильника, та згребти опале листя з великих територій. Кожен на своїй території також звільнив стовбури дерев від шкідливих рослин та позбавив старі доріжки від моху.

«Мені, чесно сказати, найбільше сподобалося спілкування з людьми, — посміхаючись, відповідає Віктор Ташогло, який займається вантажоперевезеннями, — а про саму акцію я дізнався від знайомих. Допомагати рослинам — важливо, звичайно, але й встановлювати зв’язки між людьми — теж».

Програма дня склалася з допомоги співробітникам саду, потім була організована екскурсія. Звичайно, навіть найбільші поціновувачі природи були раді відпочити та з цікавістю слухали екскурсовода Ларису Лисянську. Саме тут слухачам розповіли про користь повсякденних дерев і рослин у житті, про те, якими агресивними бувають кактуси й навіть про їстівні каштани. Після прогулянки учасників запросили на чаювання.

Там поділилася своєю думкою і домогосподарка Марія Крутецька: «На такій акції я вперше. На «Новий Акрополь» підписана, за освітою дендролог, і не один раз ходила на їх лекції. Тому вирішила на цей раз стати корисною. Люблю природу, і найбільше мені сподобалося прибирання». На акцію вона пришла зі всією своєю родиною. Її мати, Олена Селінська, коментує: «Дізналася про те, що сьогодні буде відбуватися, від доньки. Лев (ред. – Сальцин) – наш давній знайомий. Дуже зраділа екскурсії, адже люблю доглядати за рослинами, тому рада дізнатися про них щось нове».

Сьогодні на території Ботанічного саду ОНУ імені І. І. Мечникова на площі 16 гектарів розміщено понад 3 000 видів рослин найрізноманітнішого віку. У зв’язку з тим, що ботанічний сад є навчальним підрозділом біологічного факультету, на його базі щорічно виконуються дипломні й курсові роботи, наукові співробітники саду читають лекції студентам, учням міста й області, готують методичну допомогу, каталог колекційного фонду ботанічного саду. Щорічно у Ботанічному саду проводять тисячі екскурсій. Отож, він потребує нашої уваги та догляду.

Наталія Зеленюк