Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Актуально, аргументативно та амбітно: студенти-журналісти презентували свої наукові проєкти на звітній конференції

Майбутні журналісти презентували свої наукові досягнення на 77-й звітній конференції факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова, що пройшла 26-27 квітня в онлайн-форматі. Ми не оминули це увагою та вирішили розповісти Вам про результати наукових здобутків учасників підсекції «Реклама та медіакомунікації»… 

Учасники підсекції – допитливі, зацікавлені, з широким кругозором та  розуміннями сучасного інформаційного поля – професійно підійшли до роботи над власними першими серйозними науковими дослідженнями у сфері журналістики. Студенти поставили перед собою й дещо амбітну мету, адже обрали теми, які, можливо, стали викликом для них як науковців-початківців, адже стосуються проблеми прав людини у фокусі журналістики. Проте майбутні журналісти не з полохливих, а тому ґрунтовно підготувалися та гідно захистили свої наукові проєкти.

Темами, що викликали неабиякий резонас та запал до дискусійного обговорення, стали: Неформальні ролі жінок: чи можу я бути різною (медіарепрезентація) (доповідач – студ. ІІ курсу Л. Д. Чубенко,  науковий керівник – к. е. н., доц. С. Л. Брошкова), Камінг-аут: як бути собою (за матеріалами ЗМІ) (доповідач – студ. ІІ курсу О. В. Бончев, науковий керівник – к. е. н., доц. С. Л. Брошкова), Переваги та недоліки дистанційного навчання: тенденції сучасної освіти в публікаціях ЗМІ (доповідач – студ. ІІІ курсу С. В. Щербина, науковий керівник – к. соц. н., доц. Д. О. Виставкіна).  

Варто підкреслити підхід організаторів до модерації заходу: доповідачі виступали по троє, а після цього відбувалося обговорення. Студенти-учасники демонстрували зацікавленість виступами своїх колег, адже обмінювалися питаннями та своїм баченням актуалізованої проблеми. 

Враженнями від участі у науковій конференції поділився студент 2 курсу Олександр Бончев: «Я вперше брав участь у науковій конференції. Підготовка доповіді, на моє переконання, цікавий і творчий процес. Мене приємно здивували велика кількість учасників та їхня зацікавленість. Я відчував гордість виступати разом із іншими учасниками, адже всі вони підготували цікаві презентації та з неабяким захопленням ділилися своїми напрацюваннями. Хочу висловити величезну подяку за допомогу в реалізації проєкту, безсумнівний внесок у мій розвиток своєму науковому керівнику – Світлані Леонідівні Брошковій. Не шкодую, що взяв участь у цьому заході та з радістю готовий повторити цей досвід».

Завдяки чіткій організації заходу, ефективній співпраці студентів та наукових керівників студентська конференція підсекції «Реклама та медіакомунікації» пройшла на високому рівні та принесла тільки позитивні й корисні враження всім учасникам. А студентам-журналістам ми бажаємо не втрачати професійного «радару» та черпати натхнення для нових наукових пошуків, які, ми переконані, будуть такими ж вдалими…

Програма конференції: http://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/science/prog_77_stud_konf_2021.doc

Лада Чубенко,
пресслужба факультету