Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Алергія — це назавжди?

Від 15 до 30% людей у світі страждає на алергію на домашніх тварин.

Більшість людей не знають, що алергія з’являється не на шерсть тварини, а на слину. Коли кішка вмивається, слина залишається на шерсті, а це викликає алергічну реакцію. Заводчики радять людям з алергією обирати короткошерстих або лисих котів, але це не дає гарантії, що у людини не почнеться алергія на тварину, тому що гіпоалергенних котів не буває.

На даний час в Україні алергія на кішок вважається невиліковною. З алергією можна жити, але кожного дня потрібно приймати антигістамінні препарати. Проте, згодом, контакт з твариною може привести до астми. В інших країнах алергія на тварин вже давно вважається виліковною. Державі легше вилікувати людей від алергії, ніж довічно покривати вартість лікування від астми. У нашій країні завдяки імунній АСІТ-терапії можна вилікуватись від алергічної реакції на пил та пилок рослин та дерев. Пацієнту щодня вводять невелику кількість алергенів, а з часом у людини розвивається імунітет. Така терапія нещодавно з’явилася для лікування алергії на кішок, але поки що ефективність її не доведена і в Україні офіційно не практикується. 

Алергологи радять лише мінімізувати контакт з твариною або повністю від неї позбутися. Але що робити людям, у яких алергія з’явилася лише через 10 років після появи домашньої тварини? Викинути її на вулицю? Однак алергія може проявитися не тільки тоді, коли кішка живе у вас вдома. Тварини можуть знаходитись вдома у ваших друзів, репетиторів. Можна сидіти за однією партою або в громадському транспорті з людиною, у якої вдома є тварина, і у вас також може початися алергічна реакція.

Алергією на домашніх тварин найчастіше страждають люди, в яких, крім того, є алергія на пил. Можна вилікуватись від алергії на пил завдяки АСІТ-терапії, а це, можливо, мінімізує алергію на домашніх тварин. Але гарантії немає. Алергія — неадекватна реакція організму. Нині в Україні офіційного лікування немає. АСІТ-терапія – це можливий вихід, проте це щоденний прийом препаратів і догляд у лікаря. Терапія починає діяти через 3-5 років, але через декілька років потрібно знову її повторювати. Лікування досить дороге. В Одесі нещодавно відкрилася молекулярна лабораторія, де можна здати аналізи на алергени. Для кожного пацієнта підбирають особисте лікування. А втім, знову ж таки, гарантію ніхто не дає, а лікування коштує від 1400 євро”, — прокоментував лікар-алерголог Одеської місцевої поліклініки №5.

Можливо, скоро для всіх людей, у яких є алергія на кішок,  настане найщасливіший день. Компанія Nestle Purina 10 років розробляла корм, який буде блокувати алерген у котів. Концепція проста — кішка їсть корм, що блокує алерген Fel d1. Компанія обіцяє, що за три тижні у людей повністю зникатимуть усі симптоми алергії, а для життя кішок це не завдаватиме шкоди. Корм вже активно тестується у Росії. Наприкінці року має з’явитися в Україні, Ізраїлі та інших країнах. Відгуки на нього вже дуже позитивні, тож чекаємо. 

Томашевська Владислава

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми