Алергія — це назавжди?

Від 15 до 30% людей у світі страждає на алергію на домашніх тварин.

Більшість людей не знають, що алергія з’являється не на шерсть тварини, а на слину. Коли кішка вмивається, слина залишається на шерсті, а це викликає алергічну реакцію. Заводчики радять людям з алергією обирати короткошерстих або лисих котів, але це не дає гарантії, що у людини не почнеться алергія на тварину, тому що гіпоалергенних котів не буває.

На даний час в Україні алергія на кішок вважається невиліковною. З алергією можна жити, але кожного дня потрібно приймати антигістамінні препарати. Проте, згодом, контакт з твариною може привести до астми. В інших країнах алергія на тварин вже давно вважається виліковною. Державі легше вилікувати людей від алергії, ніж довічно покривати вартість лікування від астми. У нашій країні завдяки імунній АСІТ-терапії можна вилікуватись від алергічної реакції на пил та пилок рослин та дерев. Пацієнту щодня вводять невелику кількість алергенів, а з часом у людини розвивається імунітет. Така терапія нещодавно з’явилася для лікування алергії на кішок, але поки що ефективність її не доведена і в Україні офіційно не практикується. 

Алергологи радять лише мінімізувати контакт з твариною або повністю від неї позбутися. Але що робити людям, у яких алергія з’явилася лише через 10 років після появи домашньої тварини? Викинути її на вулицю? Однак алергія може проявитися не тільки тоді, коли кішка живе у вас вдома. Тварини можуть знаходитись вдома у ваших друзів, репетиторів. Можна сидіти за однією партою або в громадському транспорті з людиною, у якої вдома є тварина, і у вас також може початися алергічна реакція.

Алергією на домашніх тварин найчастіше страждають люди, в яких, крім того, є алергія на пил. Можна вилікуватись від алергії на пил завдяки АСІТ-терапії, а це, можливо, мінімізує алергію на домашніх тварин. Але гарантії немає. Алергія — неадекватна реакція організму. Нині в Україні офіційного лікування немає. АСІТ-терапія – це можливий вихід, проте це щоденний прийом препаратів і догляд у лікаря. Терапія починає діяти через 3-5 років, але через декілька років потрібно знову її повторювати. Лікування досить дороге. В Одесі нещодавно відкрилася молекулярна лабораторія, де можна здати аналізи на алергени. Для кожного пацієнта підбирають особисте лікування. А втім, знову ж таки, гарантію ніхто не дає, а лікування коштує від 1400 євро”, — прокоментував лікар-алерголог Одеської місцевої поліклініки №5.

Можливо, скоро для всіх людей, у яких є алергія на кішок,  настане найщасливіший день. Компанія Nestle Purina 10 років розробляла корм, який буде блокувати алерген у котів. Концепція проста — кішка їсть корм, що блокує алерген Fel d1. Компанія обіцяє, що за три тижні у людей повністю зникатимуть усі симптоми алергії, а для життя кішок це не завдаватиме шкоди. Корм вже активно тестується у Росії. Наприкінці року має з’явитися в Україні, Ізраїлі та інших країнах. Відгуки на нього вже дуже позитивні, тож чекаємо. 

Томашевська Владислава

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram