Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Американська журналістка прочитала лекцію про свободу слова для студентів-журналістів ОНУ

Американська журналістка Маюмі Маруяма прочитала лекцію про свободу слова у США для студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова. Говорили про те, на якому рівні знаходиться свобода преси та як відновити довіру аудиторії.

Маюмі Маруяма – американська та японська журналістка родом з Мічігана, яка спеціалізується на телевізійній міжнародній журналістиці. Пише про справи в Америці для японської аудиторії, працювала на телекомпанію NHK, а також викладала продюсування фільмів та журналістику. Зараз Маюмі – волонтерка Корпусу Миру в Україні.

Розмова розпочалася із нагальної проблеми для журналістики: в якому стані знаходиться свобода преси та чи довіряють ЗМІ у США та Україні. За даними дослідження Internews, рівень довіри до ЗМІ в українців падає на 4-5% щороку, сягнувши відмітки в 54%. Маюмі Маруяма пов’язує це з великою кількістю ЗМІ, що належать «зацікавленим особам» – бізнесменам, політикам тощо та одночасно з малою кількістю або повною відсутністю громадських ЗМІ. Також Маюмі розповіла про власний досвід висвітлення президентської гонки у США, проблеми під час неї та перешкоджання їхній діяльності.

Також, на думку журналістки, важливим фактором падіння рівня довіри до ЗМІ є масова поява блогерів та вплив соціальних мереж. А як наслідок – поширення фейкн’юз. Сьогодні поширення фейків називають найважливішою проблемою соціальних мереж, журналістики та масової комунікації в цілому. Саме з вмілою роботою з соціальними мережами Маюмі пов’язує перемогу на президентських виборах Барака Обами, а потім і Дональда Трампа.

Рецепт відновлення довіри та свободи – гарна репутація + хороші матеріали + незалежність. Підвівши підсумок, Маюмі Маруяма наголосила, що гарний журналіст – це той, хто може зрозуміти мотиви обох сторін конфлікту та не звинувачувати їх при цьому.

«Це був дуже крутий досвід! Спочатку, коли я побачила так багато очей, що на мене дивляться, я почала хвилюватись. Але вже згодом заспокоїлась і все пішло, як по маслу. Найголовніше для мене було, аби мене всі зрозуміли, тому я намагалась не використовувати складну лексику. Дякую за таку цікаву для мене можливість. Сподіваюсь, далі все буде ще краще», – поділилася Маюмі після закінчення лекції.

Студенти ж залишилися в захваті від лекції, більше того – за американською традицією, потоваришували з викладачем. «Такі лекції дають змогу не тільки практикувати свою англійську під час дискусій, а й зрозуміти особливості журналістики інших країн. Я рада, що Маюмі почала вести у нас лекції, це неймовірний досвід для студентів-журналістів», – наголосила студентка 3 курсу журфаку Олеся Сагайдак.

 

Дмитро Тельпіс

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми