Анастасія Єва Домані — жінка-трансгендер

Ми часто чуємо про гендер та стать, але ніколи не замислювалися, де знаходиться межа між цими поняттями. Давайте детальніше розберемося, адже це дуже важливо.

Стать — це біологічний факт. Майже всі люди при народженні належать до одного із двох біологічних видів: хлопчика чи дівчинки, чоловіка чи жінки. У свою чергу, поняття гендеру стосується характеристики людини з точки зору суспільства, тобто це соціальний стан. А ось Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) пояснює, що стать стосується біологічних і фізіологічних характеристик, які визначають чоловіків і жінок. Гендер — соціально сконструйованих ролей, поведінки, видів діяльності і властивостей, які вважаються даним суспільством притаманними чоловікам і жінкам.

Наша героїня, з якою ми хочемо вас познайомити, не з чуток знає про стать, гендер, гендерну рівність та багато іншого, з чим їй довелось зіштовхнутися.

Анастасія-Єва Домані — трансгендерна жінка, яка вирішила змінити своє життя.

Як стверджує наша героїня, то дівчинкою вона себе відчувала ще в дитинстві, але, дивлячись в дзеркало, ніяк не могла усвідомити, чому стан один, а тіло зовсім інше.

Вона зростала як і всі діти: ходила до школи, грала у футбол, але гостре відчуття того, що хочеться себе змінити, прийшло вже в дорослому віці.

Соціальний перехід тривав 16 років. Весь цей період Анастасія вела подвійне життя.

Подвійне життя, де на одній чаші терез стоїть родина с маленькою донечкою, а на іншій — внутрішній стан, який був у дисгармонії весь час. Де на одній стороні — твої захоплення футбол, пиво із друзями, спортивна журналістика, а на іншій — використання жіночого ПІБ у дружньому колі, кроссдрессінг, влаштовування транс-квартирників, транс-паті в різних містах України.

У 2016 році почалася фемінізуюча замісна гормональна терапія, а вже в 2018 р. Анастасія отримала медичне свідоцтво про зміну/корекцію статевої належності.

Труднощі, з якими зіштовхнулася героїня, — це отримання документів. Адже змінити потрібно було 33 документа. Юридичний перехід тривав 6 місяців.

На запитання «Як родина ставиться до вашого вибору?» Анастасія Єва Домані відповідає: «Донька спочатку називала «тато», але ось нещодавно назвала Настею. Я була найщасливішою. Щодо батьків, так вони й досі не знають. Не знаю, яка буде реакція, певно, вони турбуватимуться».

Наразі наша героїня виступає медіаексперткою з питань гендеру та гендерної рівності, а також допомагає та консультує інших трансгендерних людей.

Олена Бакума