Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анастасія Єва Домані — жінка-трансгендер

Ми часто чуємо про гендер та стать, але ніколи не замислювалися, де знаходиться межа між цими поняттями. Давайте детальніше розберемося, адже це дуже важливо.

Стать — це біологічний факт. Майже всі люди при народженні належать до одного із двох біологічних видів: хлопчика чи дівчинки, чоловіка чи жінки. У свою чергу, поняття гендеру стосується характеристики людини з точки зору суспільства, тобто це соціальний стан. А ось Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) пояснює, що стать стосується біологічних і фізіологічних характеристик, які визначають чоловіків і жінок. Гендер — соціально сконструйованих ролей, поведінки, видів діяльності і властивостей, які вважаються даним суспільством притаманними чоловікам і жінкам.

     Наша героїня, з якою ми хочемо вас познайомити, не з чуток знає про стать, гендер, гендерну рівність та багато іншого, з чим їй довелось зіштовхнутися.

Анастасія-Єва Домані — трансгендерна жінка, яка вирішила змінити своє життя.

     Як стверджує наша героїня, то дівчинкою вона себе відчувала ще в дитинстві, але, дивлячись в дзеркало, ніяк не могла усвідомити, чому стан один, а тіло зовсім інше.

     Вона зростала як і всі діти: ходила до школи, грала у футбол, але гостре відчуття того, що хочеться себе змінити, прийшло вже в дорослому віці.

     Соціальний перехід тривав 16 років. Весь цей період Анастасія вела подвійне життя.

     Подвійне життя, де на одній чаші терез стоїть родина с маленькою донечкою, а на іншій — внутрішній стан, який був у дисгармонії весь час. Де на одній стороні — твої захоплення футбол, пиво із друзями, спортивна журналістика, а на іншій — використання жіночого ПІБ у дружньому колі, кроссдрессінг, влаштовування транс-квартирників, транс-паті в різних містах України.

     У 2016 році почалася фемінізуюча замісна гормональна терапія, а вже в 2018 р. Анастасія отримала медичне свідоцтво про зміну/корекцію статевої належності.

     Труднощі, з якими зіштовхнулася героїня, — це отримання документів. Адже змінити потрібно було 33 документа. Юридичний перехід тривав 6 місяців.

     На запитання «Як родина ставиться до вашого вибору?» Анастасія Єва Домані відповідає: «Донька спочатку називала «тато», але ось нещодавно назвала Настею. Я була найщасливішою. Щодо батьків, так вони й досі не знають. Не знаю, яка буде реакція, певно, вони турбуватимуться».

     Наразі наша героїня виступає медіаексперткою з питань гендеру та гендерної рівності, а також допомагає та консультує інших трансгендерних людей.

Олена Бакума

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми