Artil minifest: тіло, що рухається

Хореографічний фестиваль нових видів танцю «Тіло, що рухається» пройшов 11 вересня в стінах Єврейського центру культури. У фестивалі взяв участь міжнародний проект сучасної хореографії «Artil».

Artil minifest — спектр останніх тенденцій в хореографічному мистецтві, який представили три країни Європи — Україна, Польща та Австрія. Це подорожуючий проект, який уже побував в 4 містах України, попереду — Австрія та Польща. Це не просто виступи танцівників, це історії, які розповідаються тілами. Мистецтво, сенс якого потрібно осягнути самому, а також проект, завдяки якому хореографи отримали змогу розповісти всім охочим про власне сприйняття світу.

Програма фестивалю передбачає три прем’єри сучасного танцю. Кожна прем’єра — це не просто трихвилинний виступ танцівників під відому пісню, який звик бачити кожен з нас, а годинна хореографічна вистава, яка затягує глядачів та не дозволяє відірвати погляд.  Кожен звук — це  також невід’ємна частина танцю, яка заворожує та привертає увагу глядачів до того, що відбувається на сцені.

Дебютна прем’єра, яку мали змогу побачити одесити — «Плем’я». Це робота австрійського хореографа Катерини Людвіг.

«Плем’я відправляється у подорож. Ця подорож без повернення, без повернення до того, яким все було раніше. Подорож, яка робить невидиме видимим, змінює сприйняття та трансформує кожного. Разом п’ять створінь вирушають у подорож перетворення, що змінює їх у цілому, і впливає на кожного окремо» розповіла хореограф Катерина Людвіг.

Катерині Людвіг вдалося «змусити» глядачів мовчати. Цей виступ настільки, перейняв кожного, що якимось чином погляд не відривався від того, що відбувалося на сцені навіть на секунду.

Наступна прем’єра — «Exit (Найкращого не існує)», одеситки Олександри Литвин.  

«Сьогодні в залі дуже важливі експерти, тому ми ввічливо просимо тримати себе в руках. Не вставайте зі свого місця і, будь ласка, ні в якому випадку не починайте співати. Ми щиро сподіваємось, що перегляд збагатить ваш досвід і нагадуємо, що вихід знаходиться праворуч» заявила Олександра Литвин.

Третя прем’єра — проект Ріти Ліри «Цикл».

«Ми рухаємось крізь простір, обмежений стартовою і фінішною точками. Від чого залежить швидкість і траєкторія нашого руху? Чи може кінець нашого переміщення привести нас знову до початку? Чи створить це певний цикл, або навіть систему циклів? Чи можливо, що наше життя — це лише низка замкнених систем? Чи є з них вихід? І чи потрібен він взагалі?» говорить український хореограф-постановник Ріта Ліра.

На всі ці запитання кожен глядач зміг відшукати відповіді під час виступу танцівників.

Відразу ж після прем’єр відбулося обговорення проекту з організаторами та з глядачами, де кожен міг висловити свої думки, розповісти про враження чи запитати щось не зовсім зрозуміле у постановників номерів. За словами одного з організаторів, обговорення є невід’ємною частиною нових видів сучасного танцю, без якої враження від спектаклю будуть неповними.

У свою чергу, керівник польської програми проекту Рішард Каліновський, зазначив, що в наступному році планується ще один візит до Одеси вже з 4 прем’єрами,  які також зможуть змусити глядача відкритися новим емоціям та переживанням.

Дар’я Зозулінська

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram