Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Авіаперельоти під час карантину

Серед усіх галузей промисловості, які постраждали від Covid-19, не можна не назвати авіацію. Найбільш очевидно, що існував страх інфікування. Правила жодної іншої індустрії не потребують того, щоб протягом кількох годин людина перебувала у тісному контакті з іншими людьми. Діяльність саме цієї індустрії постійно переміщує потенційно хворих людей з одного континенту на інший, тим самим поширюючи епідемію в найвіддаленіші куточки світу. Авіації довелося прийняти цей виклик і ввести величезну кількість нових правил, щоб зробити авіаперельоти максимально безпечними.

Інша проблема, з якою зіткнулися авіакомпанії – це масове закриття кордонів по всьому світу. Це порушило міжнародні перельоти, торкнулося внутрішнього сегмента, а також повністю змінило транзитний трафік пасажиропотоків. 

Також не міг не позначитися на діяльності цієї галузі економічний спад як наслідок світової пандемії і світової кризи. Провідні авіакомпанії світу були змушені звернутися за допомогою до держави для того, щоб отримати кредити або відстрочки по лізингу (багато авіакомпаній, не маючи свого флоту, беруть його в оренду).

Наша редакція взяла коментар у директора регіонального представництва авіакомпанії МАУ в аеропортах Південної України  Ніконенкової Ольги Анатоліївни стосовно ситуації, що склалася в українській авіації: «Світова криза внаслідок пандемії заподіяла найбільші зміни в сфері туризму, готельно-ресторанного бізнесу та, звичайно, ж в авіаційної галузі. Базовий принцип авіації «Літак повинен літати». Літак, що знаходиться на землі, вимагає колосальних витрат, починаючи від технічного обслуговування та закінчуючи виплатами лізингодавцям. А зараз уявіть, що таких літаків 20, 40 або ж 200… Для скорочення витрат авіакомпанії довелося принести найважчі жертви: скоротити висококваліфікований персонал, а також було застосовано ряд інших антикризових заходів для запобігання банкрутству. Не дивлячись на всі ці виклики, ми продовжуємо підніматися у небо і перевозити пасажирів і вантажі дозволеними маршрутами, чекаючи на позитивні зміни».

Міжнародна асоціація повітряного транспорту, яка представляє майже 300 авіакомпаній повідомляє, що галузь знаходиться «лише на самому початку тривалого і важкого відновлення» і залишається «величезна невизначеність щодо того, який вплив може мати відродження нових справ Covid-19 на ключових ринках».

Коротше кажучи, галузь відновиться, але коли це станеться? Авіаперевезення, швидше за все, стануть дуже незнайомими.

Ніконенкова Марія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний