Бездомна тварина: що робити?

У кожного в житті таке бувало: йдеш по вулиці і бачиш безпритульне кошеня. Відразу хочеться йому допомогти, відгодувати, вилікувати, а то й забрати до себе. Бездомні тварини на вулиці зустрічаються повсюди. І дійсно, такі тварини — це велика проблема для нашої країни. У 2019 волонтери онлайн-платформи animal-id.net нарахували близько 50 тисяч бездомних собак в Україні. Так як ми можемо допомогти ситуації? Що робити якщо зустрів тварину на вулиці?

Спочатку  потрібно визначити, дика тварина або домашня. Огляньте її, зверніть увагу на хутро, на загальний стан, поведінку, чи є у неї ошийник. У будь-якому випадку потрібно діяти. Якщо тварина домашня, то швидше за все хазяїн вже його обшукався, і це у ваших силах допомогти йому повернутися додому. Якщо ж бездомна, є кілька варіантів того, що можна зробити. Найголовніше — забрати тварину з вулиці. Принести додому, викупати, надати першу допомогу, якщо вона потрібна. Перед цим бажано віднести тварину до ветеринара для перевірки на віруси і хвороби. Особливо акуратними варто бути у разі, якщо у вас вдома вже є улюбленець. На час перебування гостя свою тварину бажано ізолювати, щоб запобігти небажане зараження. Однак не у кожного є можливість взяти додому нового улюбленця. Іноді потримати тварину у себе можна попросити родичів або друзів, але іноді немає навіть такої опції. У цьому випадку на допомогу приходять волонтери. Волонтери можуть допомогти знайти тимчасове або навіть постійне житло для тварини.

Ситуація ускладнюється, якщо тварина яку ви знайшли травмована або серйозно хворіє. Найбільш правильним рішенням буде відвезти його до ветеринара. Якщо тварина не дається у руки, налякана або сильно травмована кращим шляхом буде знайти волонтерів або фахівців з благодійних організацій, які зможуть допомогти. Часто в таких організаціях є ветеринари, які зможуть оглянути тварину безкоштовно. Також, в Одесі працює кілька ветеринарних клінік, в яких тварин безкоштовно вакцинують і стерилізують. Такі заходи проходять в рамках Програми охорони тваринного світу на 2016-2021 роки та офіційно затверджені рішенням Одеської міської ради.

Якщо ви не налаштовані повертати тварину на вулицю, то коли вона буде доглянутоюта вилікуваною прийде час шукати їйхазяїна. Відправляти його на ринок або перекупникам — погана ідея, там з тваринами часто поводяться погано, і ваш вже здоровий вихованець може знову захворіти. Одним з найбільш ефективних способів буде зробити пост в соціальних мережах. В інтернеті є багато чуйних людей і багато тих, хто вже давно хоче завести собі вихованця. Зробіть гарні фотографії, напишіть заманюючий пост і чекайте дзвінка. Але не поспішайте і не віддавайте тварину кому завгодно. Поговоріть з людиною, запитайте чи є у неї інші улюбленці, діти, перевірте чи знає людина як доглядати за твариною. А щоб не втратити зв’язок з новим хазяїном запишіть його номер й адресу, і після цього перевіряйте, як тварина поживає на новому місці. Ще одним варіантом буде відправити тварину допритулку для тварин. Багатьом притулкам зараз нелегко, вони переповнені. Але в Одесі є декілька місць, де тварин забирають безкоштовно. Серед таких місць: Німецький притулок захисту і допомоги бездомним тваринам, Котячий будинок, Ковчег, КОТЕдж, Люблячі серця.

Що можна зробити, щоб допомогти ситуації з бездомним тваринами? Для початку, будь-яка допомога знадобиться. Такі дрібниці, як створення поїлок і годування вусатих вже можуть допомогти для виживання на вулицях. Особливо допомогастане в нагоді притулкам для тварин, це прості дії які може зробити кожен. Зробіть репост у соціальних мережах, можете привезти миски або лежанки, допоможіть волонтерам і погуляйте з тваринами. Допоможіть навіть тим, що вмієте! Ви дизайнер? Візьміть участь у верстці сайту для притулку. Будівельник? Допоможіть облаштувати вольєр. Тут справа знайдеться для кожного фахівця. Зрештою, давно хотіли завести собаку? Подумайте над тим, щоб взяти її з притулку або вулиці. Ви не тільки придбаєте улюбленця, ви подаруєте тварині можливість дізнатися про щасливе життя у родині.

Софія Пупишева

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram