БЕЗКОШТОВНА КРАСА: ДРУГ ЧИ ВОРОГ

З кожним днем попит на beauty послуги стрімко зростає. Разом із потребами жінок, зростає і кількість охочих увійти у сферу в ролі майстра. Курси візажу займають одну з перших ніш за популярністю. Проте, вони не можуть повноцінно надати знання без головного елементу — практики, а точніше моделей, на яких відпрацьовують свої вміння учні. Стати моделлю безоплатно надають можливість кожному, хто забажає. Чи варто погоджуватись і чим це може обернутись, – розповімо далі.

На актуальні питання нам відповіла Юлія Пічугіна – візажист зі стажем понад 15 років, викладач, власниця студії Nova Vita, де саме і займається викладанням авторської програми та курсів візажу.

— Чи важко знайти моделей на процедуру?

— Звичайно навчання макіяжу неможливо без моделей. Останнім часом не

так просто знайти охочих, як, наприклад, років 5 тому. У першу чергу я це пов’язую з великою кількістю шкіл. Друга можлива причина — це неприйнятне ставлення до дівчат, які приходять на безоплатну процедуру.

— Які основні моменти можуть нашкодити здоров’ю моделі?

— Поки дозволено застосування парабенів ймовірність зараження дуже мала, тільки якщо фарбувати однією кистю без перерви всіх підряд. У цьому випадку, заразитися може тільки людина зі зниженим імунітетом.

Демодекоз проявиться тільки при ослабленому здоров’ю, хоча його причина — кліщ, зустрінеться на поверхні шкіри у кожного третього.

Якщо майстра бентежить стан шкіри клієнта, але макіяж зробити треба, він має обмежитись мінімальним набором кистей, максимально використати одноразові кисті й інструменти, а після роботи ретельно продезінфікувати і та почистити кисті. Чому я вчу і своїх студентів.

Крім захворювань є ще ймовірність подразнення та алергічної реакції. Але тут винних немає. У 90% випадків причиною роздратування є неправильний догляд. Завдання майстра в цей момент заспокоїти шкіру, чому так же навчають візажистів.

Схожа ситуація з алергічною реакцією. Завдання майстра обрати хорошу і перевірену косметику. Але індивідуальна непереносність непередбачувана. Просто кожен майстер повинен знати як діяти в такій ситуації та максимально швидко реагувати.

— Які ускладнення можуть бути після неякісного макіяжу?

— Насправді для безпеки клієнта досить дотримуватися елементарних норм гігієни: чисті руки, чисте робоче місце, регулярне миття кистей, необхідні одноразові матеріали. Заразити клієнта через косметику досить непросте завдання, тому що в складах косметичних засобів містяться компоненти, що перешкоджають розвитку вірусів і бактерій.

—Хто несе відповідальність за здоров’я моделі?

— Звичайно, що дівчина модель у першу чергу сама несе відповідальність за свою безпеку. І тут я говорю і про санітарні умови, і про можливі конфліктні ситуації. Адже, якщо, на перший погляд, вас щось збентежило, ніхто не забороняє вибачитися і відмовитися від макіяжу. Я не розумію дівчат, які роблять будь-де б’юті процедуру, і тільки після обурюються про порушення правил безпеки або грубому ставленню до себе.

— Що робити моделі, якщо все ж таки її здоров’я постраждало, куди звертатися?

— Макіяж досить безпечна процедура, якщо вам тільки не тицьнути пензлем в око, — жартує Юлія. Ми не маємо справу з порізами, кров’ю та іншими можливими варіантами зараження. Довести, що шкода здоров’ю було завдана візажистом практично не можливо, через що і нашкодити важко. Повторюсь, ви самі несете за себе відповідальність і довести пост фатум навряд чи вдасться. Та й загалом, шкірі шкодить не так макіяж, як неправильний догляд, і невчасно змита косметика.

— Чи бували у Вас такі випадки у кар’єрі? Якщо так, то як вирішували ситуацію?

— На щастя, за всю мою практику жодного разу не виникало ситуацій, коли було б завдано шкоди здоров’ю моїм клієнтам або моделям учениць. Якщо ж у візажиста складеться така ситуація, його вину довести майже неможливо. Звісно, якщо не було поранень. У такому випадку, кожен залишиться при своїй думці.

— На що звернути увагу, коли приходиш до візажиста в якості моделі? Які поради Ви можете дати?

— Ось коротка пам’ятка, на що звертати увагу, коли ви прийшли до візажиста:

1. Охайний вид майстра;

2. Чисті руки, манікюр;

3. Прибране і впорядковане робоче місце;

4. Плюс у карму майстра, якщо він при вас обробить стіл і руки

дезінфектором;

5. Чисті кисті складені на серветці;

6. Якщо кисть впала, майстер її не підіймає. Якщо підняв, не використовує і

дезінфікує руки. Якщо йому потрібна саме ця кисть, очищає її й дезінфікує.

Час роботи дезінфектором 30 секунд;

7. Чистота і загальний вигляд косметики.

Проведене опитування у соціальній мережі Instagram, за період з 14 по 15 березня, показало: Зі 136 осіб, 115 були моделями на безкоштовному макіяжу. 60% з них не знали про можливі ризики процедури. 40% ставили питання візажисту стосовно стерильності та своєї безпеки.

І лише у 2% були проблеми зі здоров’ям після отриманої послуги.

І хоч відсоток ризику невеликий, ми не можемо на всі 100% бути впевненими у своїй безпеці. До гігієни шкіри обличчя теж варто ставитися з належною увагою. Не треба соромитись розмовляти з майстром та ставити йому запитання, у першу чергу ви турбуєтесь про себе і своє здоров’я.

Анастасія Архангородська, 2 курс, «Погляд»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram