Беззахісні перед вогнем: проблеми пожежної безпеки в Україні

Як повідомляє Українська служба інформації, за останні 6 місяців близько півтори тисячі об’єктів, таких як школи, лікарні, табори, дитячі садки, торговельні центри, кафе тощо, мають порушення пожежної безпеки.

У середньому, на кожне місце, що було перевірено одеськими рятувальниками, спостерігається близько 20 порушень пожежної безпеки. Всього під час перевірок було виявлено більше ніж 16 тисяч порушень — найбільше в школах і торгових центрах. Як повідомляє USIonline.com, Держслужба з надзвичайних ситуацій звернулася до суду з вимогами закрити всі школи та садочки, які становлять небезпеку для життя, серед них чимало шкіл і в Одесі. Через невиконання ними правил пожежної безпеки, постійно трапляються пожежі, які призводять до численних смертей людей.

Як приклад, можна згадати трагедію, що сталася у вересні 2017 року в таборі «Вікторія». Саме через таку халатність пожежа відібрала життя дітей. Однак навіть після цього випадку пожежна безпека в країні та конкретно в Одесі, як бачимо, не покращилася.

Можна навести приклад з трагедією в торговому центрі «Зимова Вишня» в Кемерово, де через таку ж недбалість в результаті пожежі загинуло 64 людини, з них 41 дитина — повідомляє «Інтерфакс». Отже, нехтування пожежною безпекою — це проблема декількох стран СНГ.

Ерік Нгуїта, власник одеського вейпбару «HAF» поділився про те, якою є пожежна ситуація в його закладі: «Насправді пожежна безпека — це дуже важливо та вимагає часу та витрат, якщо не виконати всі вимоги, потім будуть вже вимагати штраф. У нашому закладі за належне виконання правил пожежної безпеки стежу особисто я та контролюю, щоб наші працівники теж брали в цьому участь. Але у нас в країні є така досить актуальна проблема, як хабарі, тому часто служби закривають очі, якщо їм дати хабар, тому не всі слідкують за пожежною безпекою належним чином», — говорить Ерік.

Як повідомляє Український науководослідний інститут цивільного захисту, відсоток загиблих та травмованих людей унаслідок пожеж збільшився, а за 7 місяців у 2018 року в Україні відбулося 43 473 зареєстровані пожежі. І це число буде тільки збільшуватися, якщо нехтувати правилами пожежної безпеки.

Орина Кучеренко