Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Беззахісні перед вогнем: проблеми пожежної безпеки в Україні

Як повідомляє Українська служба інформації, за останні 6 місяців близько півтори тисячі об’єктів, таких як школи, лікарні, табори, дитячі садки, торговельні центри, кафе тощо, мають порушення пожежної безпеки.

У середньому, на кожне місце, що було перевірено одеськими рятувальниками, спостерігається близько 20 порушень пожежної безпеки. Всього під час перевірок було виявлено більше ніж 16 тисяч порушень — найбільше в школах і торгових центрах. Як повідомляє USIonline.com, Держслужба з надзвичайних ситуацій звернулася до суду з вимогами закрити всі школи та садочки, які становлять небезпеку для життя, серед них чимало шкіл і в Одесі. Через невиконання ними правил пожежної безпеки, постійно трапляються пожежі, які призводять до численних смертей людей.

Як приклад, можна згадати трагедію, що сталася у вересні 2017 року в таборі «Вікторія». Саме через таку халатність пожежа відібрала життя дітей. Однак навіть після цього випадку пожежна безпека в країні та конкретно в Одесі, як бачимо, не покращилася.

Можна навести приклад з трагедією в торговому центрі «Зимова Вишня» в Кемерово, де через таку ж недбалість в результаті пожежі загинуло 64 людини, з них 41 дитина — повідомляє «Інтерфакс». Отже, нехтування пожежною безпекою — це проблема декількох стран СНГ.

Ерік Нгуїта, власник одеського вейпбару «HAF» поділився про те, якою є пожежна ситуація в його закладі: «Насправді пожежна безпека — це дуже важливо та вимагає часу та витрат, якщо не виконати всі вимоги, потім будуть вже вимагати штраф. У нашому закладі за належне виконання правил пожежної безпеки стежу особисто я та контролюю, щоб наші працівники теж брали в цьому участь. Але у нас в країні є така досить актуальна проблема, як хабарі, тому часто служби закривають очі, якщо їм дати хабар, тому не всі слідкують за пожежною безпекою належним чином», — говорить Ерік.

Як повідомляє Український науководослідний інститут цивільного захисту, відсоток загиблих та травмованих людей унаслідок пожеж збільшився, а за 7 місяців у 2018 року в Україні відбулося 43 473 зареєстровані пожежі. І це число буде тільки збільшуватися, якщо нехтувати правилами пожежної безпеки.

Орина Кучеренко

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний