Біжи та допоможи: понад 30000 гривень зібрали для нужденних

За ініціативою волонтерів громадської організації «Інваліди надії в
майбутнє» в Одесі на Трасі Здоров’я був уже вдруге проведений Забіг
Добра.

Попри те, що забіг вирішили організувати вранці в неділю, а саме 8
вересня, взяти участь та просто подивитися прийшли майже дві сотні людей. Загалом день був яскравим та сонячним, у повітрі відчувалися радість та спокій, панувала дружня атмосфера. Навкруги лунала музика, одягнені в різноманітні костюми аніматори запрошували оточуючих приєднатись, а ведучий з комічним прізвищем Старенький підбадьорював бігунів перед стартом.
Приєднатися до благодійної акції могли одесити та гості міста, які
внесли символічну суму: до 20 серпня — 150 гривень, після — 200 гривень. Ті, хто бажав узяти участь безпосередньо в день забігу, мали заплатити 250 гривень. За словами організатора проекту Дмитра Воробйова, усі кошти направлять на закупівлю продуктів для незаможних пенсіонерів, багатодітних сімей та усіх, хто цього потребує. Також всі, хто хотів допомогти, не пробігаючи дистанцію, мав змогу покласти до так званої «Скриньки добра» будь-яку суму. Деякі люди одразу приносили такі продукти, як макарони, крупи та консерви.
Захід розпочався близько 11-ої години з виступу жіночого
танцювального колективу. Їх синхронні рухи та маневри не залишили чисельну публіку байдужою та супроводжувалися гучними аплодисментами. Одразу ж після цього всіх учасників благодійного марафону зібрали разом для проведення спільної розминки. Серед них були як професійні спортсмени, так і діти та люди з обмеженими можливостями. Дистанції забігу становили 2, 5 та 10 кілометрів. Таким чином усього відбулося три старти з інтервалом приблизно у 5 хвилин. Через деякий час ведучий переконливим баритоном сказав усім підготуватись, декілька секунд тиші й раптом голосне: «Поїхали!». Отже, другий Забіг Добра офіційно розпочався. Разом з колоною бігунів заданим маршрутом рухалися також волонтери в помаранчевих жилетах на велосипедах та медичний працівник. Символічна лінія старту була також і фінішем. Тому на кожну з дистанцій були нанесені спеціальні позначки — місця, де учасники мали повернути та бігти у зворотному напрямку.
Приблизно опів на 12 годину дистанцію на два подолали більшість
людей. Серед них переважно були діти та люди з інвалідністю. Кожного учасника зустрічали щирими оплесками та вітаннями. Особливої уваги заслужила родина, яка бігла в повному складі: тато, мама та дві донечки. Через декілька хвилин усіх дуже вразив спортсмен Андрій Бут, який пробіг 10 кілометрів лише за 40 хвилин. «Я це зробив! — втомлено усміхається Андрій. — Я звичайний одесит, який просто обожнює спорт. Секрету в моєму сьогоднішньому успіху немає. Більше бігайте та радійте життю».
Через годину після старту всі дісталися фінішу. А справжнім
відкриттям благодійних змагань стала Валентина Хоружа, котра,
пересуваючись на інвалідному візку з самого дитинства, подолала відстань у 5 кілометрів. «Я, не маючи змоги ходити все життя, з дитинства, вважала, що не зможу цього. Дивлячись по телевізору змагання, я мріяла, от і мені б так: танцювати, співати, плавати, бігати. Зараз я модель, самостійно займаюсь фітнесом, бігаю. Все це ще раз доводить, що немає нічого неможливого.
Ходи, біжи, їдь, повзи, але ніколи не зупиняйся на досягнутому!» —
наголошує дівчина.
І дорослих, і малих учасників акції пригощали прохолодною водою,
фруктами та різноманітними солодощами. Біля старту був встановлений декоративний стенд, де кожен міг сфотографуватися на пам’ять. Остаточне завершення Забігу Добра — це звичайно нагородження. Загалом на кожній з дистанцій було обрано по 3 переможці. Кожен з них отримав низку призів та
сертифікатів.

Перший Забіг Добра в Одесі відбувся 13 травня цього року.
Організатори заходу стверджують, що будуть і надалі проводити такі заходи, адже акція спрямована на привернення уваги громадськості до проблем людей з обмеженими можливостями та нужденних.

Мягченков Іван