Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Бути чи не бути інноваціям: Apple презентували технічні новинки

Можна безмежно дивитися на три речі: як тече вода, як горить вогонь та як Тім Кук вимовляє слово «amazing» (англ. – дивовижний). У вересні цього року корпорація Apple представила нові брендові гаджети – смартфони iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR та годинник Apple Watch Series 4. Компанія намагалася запевнити аудиторію у власному прогресі, але все ж після оприлюднення девайсів велика кількість людей дісталася думки, що 12 вересня ввійде в історію не як «день інновацій», а навпаки – як «день їхньої відсутності».

Що ж цікавого винайшла компанія і чи дійсно це є конкурентоспроможним на сьогоднішньому світовому ринку гаджетів?

Поговоримо про рекорди, адже розробники перевершили самих себе: iPhone XS Max здобув найбільшу діагональ екрану за всю історію Apple Inc. – 6.5 дюймів. Обидва смартфони, iPhone XS та iPhone XS Max, захищені стандартним IP68, витримуючи занурення у воду на глибину до 2 метрів протягом 30 хвилин. Кращий рівень якості фотографій, потужніший процесор A12 Bionic, вдосконалений Face ID та стереозвук у відео, витриваліша за iPhone X батарея на 30 та 90 хвилин відповідно, а за об’ємом пам’яті можна обирати з 64 ГБ, 256 ГБ або 512 ГБ. Дивовижним стало рішення компанії додати ще один слот для SIM, тому тепер нові iPhone підтримують дві сім-карти. Насправді, компанія і не приховує факт, що пішли на цей крок через китайський ринок, який є для Apple другим за значенням після США. За останні три роки попит на iPhone серед громадян Китаю значно знизився – з 2015 по 2017 роки продажі впали з 71.2 млн до 51.6 млн доларів США.

Наступним, Філ Шиллер, провідний маркетолог корпорації, презентував IPhone XR. Якщо iPhone XS та iPhone XS Max можна придбати у стандартній палітрі – чорний, срібний та свіжий золотий, то третій з них має 6 яскравих кольорів: білий, чорний, кораловий, синій, жовтий і червоний. iPhone XR є бюджетною версією порівняно з його «братами», тому більшість опцій скромніша за них. Наприклад, одна камера замість двох, захист IP67, дисплей 6.1 дюймів. Щодо батареї, то її тривалість на 90 хвилин більша за iPhone 8 Plus, що робить сматфон найбільш витривалішим за всю історію корпорації.

Новинки від Apple вийдуть у продаж з вересня-жовтня 2018 року, але вже відомо, що більш ніж 50% замовлень на нові моделі доводиться на iPhone XR через його доступнішу ціну.

Користувачі технікою Apple відмічають, що раніше не були занадто зацікавлені розумними годинниками та загалом усім іншим, що до цього відноситься, але даремно. Нові можливості Apple Watch Series 4 не здивували лише тих, хто про це не чув. Більший дисплей, додаткова кількість віджетів інформації, швидкіший чіп Apple S4, гучніші динаміки та більш чуттєвий мікрофон – ось що розповів Джефф Вільямс, головний операційний директор компанії, на сцені Steve Jobs Theater. Однак усіх «яблучних» фанатів здивувала нова можливість годинника визначати ЕКГ власника, а у випадку, якщо людина з яких-небудь обставин втратила рівновагу та впала, гаджет викличе швидку допомогу та відішле повідомлення близьким людям, яких треба зазначити заздалегідь. Ці опції стали можливі за допомогою професійних лікарів США, але треба наголосити, що функція зможе працювати лише у деяких країнах світу.

Враховуючи встановлену вартість нових смартфонів, деякі постачальники Apple, зокрема в Тайвані, побоюються зниження попиту на iPhone у четвертому кварталі 2018 року, через що відбудеться надлишок комплектуючих та відповідно – збиток. Це й не дивно, адже незважаючи на те, що iPhone X став найпопулярнішим смартфоном першого кварталу 2018 року, корпорація продала меншу кількість, ніж очікувала, тому компанія Samsung, що є постачальником OLED-екранів, зазнала збитків через зайві комплектуючі.

Презентація Apple кожного року викликає хвилю обговорювань у всьому світі, тому українці теж приєдналися до цієї дискусії. Опитування серед одеської молоді за трьома головними питаннями стосовно Apple на сьогодні показало, що:

– 7 із 10 опитаних дивилися показ нових гаджетів та стежать за оновленнями;

– 8 із 10 вважають, що Apple Inc. не просувається далі або навіть погіршує власний рівень, презентуючи однакові, але трохи удосконалені сматфони.

– 8 із 10 не придбали би жодного зі щойно представлених iPhone, наголошуючи на тому, що є багато альтернатив цим гаджетам у інших фірм, але за доступнішою та відповідною окремим телефонам ціною.

А яка Ваша думка до інновацій Apple?

Олена Костюк