Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Cам собі фінансист

фото Циркуль

Оренда, борги, продукти, комуналка, проїзд… Життя від зарплати до зарплати подібне боротьбі, яка рано чи пізно знесилить будь-якого трудівника. І якщо ви вже дійшли до усвідомлення того, що так далі тривати не може, то саме час хапатися за книги Шефера або Авденін із фінансової грамотності. А поки ви будете шукати книги, наша редакція розповість про основи ефективного управління фінансами.

Фінансова грамотність – це вміння жити за коштами, усвідомлена відмова від нерозумних витрат, розуміння економічних процесів і розвинена навичка усвідомленого включення в них. Для того, що навчитися правильно планувати бюджет, необхідні самодисципліна, мотивація та, звичайно, ряд практичних рекомендацій:

  • Змініть своє ставлення до доходу. Важливо зрозуміти, що гроші – це не залежність, а гнучкий інструмент, який може працювати на вас і в майбутньому приносити ще більший прибуток.
  • Почніть вести облік доходів і витрат. Це дозволить вам тримати під контролем стан вашого гаманця та банківської картки, а також дасть можливість проаналізувати свої витрати. Це допоможе вам в майбутньому уникнути порожніх витрат. Головне – вести облік щодня, інакше про результат можете забути.
  • Навчіться відкладати. Саме відкладати, а не економити на всьому. Для цього необхідно скористатися принципом розподілу фінансів. Наприклад, «50-30-20», де:
  • 50% ваших витрат йдуть на комунальні платежі, транспорт і харчування;
  • 30% складуть витрати на розвиток і розваги, а саме на відпочинок, участь у різних тренінгах, заняття спортом;
  • 20% доходів слід відкладати
  • Запозичуйте правильно. Тут мова піде про кредити, розстрочки та борги. Перш ніж брати позику, необхідно проаналізувати свої доходи. Спочатку визначте суму, яку готові сплачувати щомісяця, а також термін, за який зможете розрахуватися з боргами. Звісно, борги потрібно віддавати якомога швидше, але пам’ятайте, що розмір щомісячної виплати не повинен перевищувати третини вашого доходу.
  • Залучіть до фінансової грамотності своїх близьких. Розпоряджатися сімейним бюджетом буде легше, якщо всі члени сім’ї будуть діяти за одним принципом. Відповідно, і результат від дотримання базових порад буде вище.

Існує стереотип, що фінансова грамотність – це «наука» для багатих людей. Але жоден Джефф Безос не став би доларовим мільярдером, якби не вивчав ази ефективного управління фінансами. Спробуйте і ви почати розпоряджатися своїм доходом із розумом, і, можливо, вже в недалекому майбутньому вам вдасться змістити Безоса на друге місце в списку «Forbes».

Циркуль Поліна

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний