Чому українці не читають та що із цим робити?

З кожним днем все менше українців читають книги. Лише 8% наших співвітчизників є регулярними читачами. У 2018 році таких людей було 11%. Загалом читає хоч один раз на тиждень 27% українців. Про це розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» (за повідомленням Укрінформу). «Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні і в кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто, більше, ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень. І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більше, ніж раз на тиждень, лише 27%», — зазначила Олександра Коваль, констатуючи, що відсоток читачів в Україні падає щоденно. Не допоміг і карантин та більше вільного часу, лише відбулося незначне зростання популярності електронних книг.

Чому українці не читають?

Сьогодні, коли людство має більше інструментів для черпання інформації, книги відійшли на другий план. Простіші формулювання, легше сприйняття та яскрава картинка на телебаченні й у інтернеті більше до вподоби українцям. В епоху соціальних мереж людині комфортно читати короткі статті з найголовнішою інформацією.

Як влада планує залучати до читання українців?

Міністерство культури і інформаційної політики України презентувало стратегію промоцію читання в Україні. Стратегія розрахована на 2021-2025 роки. За словами голови відомства Олександра Ткаченка, вона спрямована на комплексну трансформацію сфери й збільшення попиту на книги в Україні. Згідно прогнозів, відсоток людей, що читають, збільшиться. Також планують оновити близько 2000 бібліотек-хабів.

Як привчити себе читати?

Якщо ви не любите читати, звинувачувати себе в цьому не варто. В епоху багатозадачності чимало людей живе з порушенням концентрації, тож, всидіти на одному місці їм справді важко. Але саме книга може допомогти побороти цю проблему. Читання — це не тільки процес відпочинку, черпання знань і розвитку фантазії, водночас це диспліна, яку потрібно розвивати в собі. Як тоді привчити себе до читання книг?

· Навчіться отримувати задоволення від процесу: зробіть це своїм ритуалом, робіть це по дорозі на роботу, перед сном, в теплому ліжку з кавою, із запаленою ароматичною паличкою. Це зробить читання набагато приємнішим.

· Створіть умови: тихе місце, освітлена кімната, відключені ґаджети. Коли ви залишитеся наодинці з книгою й відкинете фактори, що відволікають, сконцентруватися буде легше.

· Відмовтеся від нецікавих книг: якщо ви відчули, що під час читання вам нудно, важко й для вас це неприємний процес, залиште цю книгу та перейдіть до наступної.

· Аудіокниги: для людей, які все-таки не змогли полюбити читання, — це прекрасний варіант поринути в літературну класику. Їх можна вмикати будь-де та в будь-який зручний для вас час.

Денис Шуленін, 1 курс, «Uni Life»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram