Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Чи справді десь може бути краще ніж вдома?

1582096

Часто ми стикаємося з пошуком кращого життя. Кожна людина багато працює лише для того, щоб її родина мала змогу харчуватися, навчатися та жити у теплій затишній оселі. Шукаючи місце, де може бути краще, люди готові покинути свою Батьківщину і поїхати навіть у чужу країну, але чи насправді там краще і простіше жити? Дізнаємося у нашої героїні Зоряни Зоріної.

Привіт, розкажи нам, будь ласка, звідки ти родом і як опинилася в Одесі?

Привіт, взагалі то життя мене перекинуло в це чудове місто років так 8 тому. І я дуже рада, що так сталося. Я народилася у Вінниці, і коли закінчувала школу, вирішила навчатися у Одеському екологічному університеті. Саме тому я тут (сміється).

Чи не складно було тобі у такому малому віці покидати домівку і як ти звикала до всього нового тут?

Насправді наше місто досить маленьке і це нормальна справа, коли молодь їде кудись. Але, коли це сталося у моєму житті, то було трішечки лячно. Перший рік в університеті я жила в гуртожитку. Познайомилася з подружками і ми постійно після пар десь гуляли, а в університеті брали участь в усіх творчих конкурсах.

Чи складно тобі було навчатися? Як ти шукала роботу після навчання?

Ще на другому курсі я переїхала на квартиру, яку ми разом з подругою знімали недалеко від університету. Навчатися було досить легко, я просто люблю вчитися і швидко усе запам’ятовую, тому отримала диплом майже з відзнакою. Після випуску я навіть працювала на кафедрі лаборантом, але це було не довго. Потім я почала займатися танцями і зібрала групу дітей для тренувань.

А чому ти не продовжила працювати за фахом?

Так вийшло, що всі ці дослідження мені швидко набридли,  я бажала подальшого розвитку, тому пішла у танці. Робота з дітьми для мене була як диво, найяскравіший етап мого життя. Ми тренувалися та брали участь у різних фестивалях і змаганнях. Навіть декілька разів їздили на чемпіонат у Київ.

Я знаю, що зараз ти не працюєш з дітьми, чому ти покинула цю роботу? І як заробляєш сьогодні?

Так, на жаль, мені прийшлося змінити роботу. Мені не вистачало тих грошей, які я заробляла за тренування. До мене в групу прийшла дівчина, яка і досі тренує тих дітей, і їх вже набагато більше. Я іноді прихожу до них, бо дуже сумую. Коли я покинула роботу, то вирішила спробувати поїхати з країни. Дуже багато дівчат працюють у шоу-балеті. Ось так я почала займатися у колективі з 5 дівчат. Перша моя подорож була у Туреччину на 4 місяці, а вже потім Кіпр, Індія, Китай та інші країни.

Чи це легко для тебе знаходитися у різних чужих країнах? Швидко тобі вдається адаптуватися там?

Це все дуже просто для мене, але залежить від країни. Наприклад, Туреччина для мене стала як домівка, тому що я багато разів вже там працювала. А ось до Індії чи Китаю я звикала довше. Так темп життя зовсім інший. Взагалі то мені подобається ця робота, я постійно подорожую, танцюю на весіллях, концертах і заробляю хороші гроші, які в Україні так просто не отримаєш.

Скільки ти ще плануєш так працювати і які в тебе плани на майбутнє? Думала ти про повернення в Україну?

Після кожного контракту я повертаюся в Одесу, декілька тижнів, а може і місяць я живу вдома і потім знову вирушаю працювати до нових країн. Я вже для себе вирішила, що після шоу-балету я почну працювати у цій же компанії, але вже хореографом. Мені просто вже це запропонували, але ще хочу трохи потанцювати сама. Також для себе я вже вирішила, у якій країні я хочу залишитися. Поки що Італія для мене фаворитка серед країн, у яких я була, тож подивимося що буде далі.

Чому, на твою думку, багато людей їдуть з країни?

Все дуже просто, ціни досить високі, грошей, працюючи в Україні, не вистачає, ось вже два факти, які спонукають людей шукати варіанти заробітку. Я вважаю, що у нашої країни є майбутнє, але потрібно зупинити бойові дії на сході і почати покращувати економіку, і все стане краще. А поки це не зробили, люди будуть їхати чи то на заробіток, чи на постійне проживання. На жаль.

Проблема еміграції населення зараз дуже гостро відчувається в Україні. Не вистачає працівників у деяких галузях виробництва, бо країни ЄС запрошують на роботу з гарними умовами українців. Потрібно пам’ятати, що труднощі зустрічаються усюди, але кожна людина будує своє майбутнє сама.

Владислава Максимчук

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний