Чи важко бути волонтером?

Ще один звичайний ранок: лунають пташині трелі, сонечко пробивається крізь віття дерев та світить мені у вікно. Всі ще сплять, а я вже шумно метушуся по квартирі. Але мої рідні вже звикли до цього, адже знають, що я – волонтер. Щоб якось реабілітуватися за ранкові пробудження, я заварюю всім каву: поки вони встануть та дійдуть до кухні, кава буде якраз такою, як треба. А тим часом мне вже як вітром здує.

Вийшовши з дому, я стрімголов мчуся на зупинку, щоб встигнути на збори команди, адже живу я неблизько. Ось і доводиться щодня долати нелегкий шлях до центру міста.

Вже після зборів, заряджений бадьорістю та розмовами з друзями, я поспішаю на пари. Вони не завжди цікаві, іноді засинаєш, сидячи ни них, через те, що не поспав вранці зайві дві годинки.

Після пар життя студента-волонтера насичене розмаїттям подій. Ти постійно виконуєш якусь роботу; це може бути звичайна реєстрація гостей чи якесь важче доручення: все одно від постійного руху ти отримуєш велике задоволення.

Ви скажете: волонтер завжди пізно повертається додому. Але ж згадаємо, о котрій ми повертаємося, коли просто гуляємо з друзями. Хіба не буває, що після цього ми набагато пізніше втрапляємо до рідної оселі? А бути волонтером – означає старатися на благо міста чи особисто для людей, залежно від проекту, в якому задіяний.

Я не хочу нікого засуджувати: хтось п’є пиво біля свого під’їзду й гадки не має, як це воно – бути волонтером. А хтось покликаний здійснювати безкорисливі вчинки. Кожен сам обирає, ким йому бути. А якщо ставитися з розумінням до своєї справи, тебе можуть помітити й узяти на хорошу роботу. Проте не треба ображатися, якщо так не сталося, адже не всім працювати в «крутих» фірмах. А декому краще взагалі не бути волонтером через нещирі мотиви в цій діяльності.

А ще, вважаю, що волонтерство дає великі переваги у майбутньому. Скажімо, ви хочете влаштовуватися на якусь престижну роботу, де від вас вимагають, окрім досвіду, ще й правильної організації праці, високого рівня комунікабельності, дивляться на ваші організаторські здібності. А всього цього можна досягти саме працюючи волонтером.

Тому розумію, чому я – волонтер. Зрозумійте й ви.

Максим Скалозуб

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram