Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Чи важко бути волонтером?

Ще один звичайний ранок: лунають пташині трелі, сонечко пробивається крізь віття дерев та світить мені у вікно. Всі ще сплять, а я вже шумно метушуся по квартирі. Але мої рідні вже звикли до цього, адже знають, що я – волонтер. Щоб якось реабілітуватися за ранкові пробудження, я заварюю всім каву: поки вони встануть та дійдуть до кухні, кава буде якраз такою, як треба. А тим часом мне вже як вітром здує.

Вийшовши з дому, я стрімголов мчуся на зупинку, щоб встигнути на збори команди, адже живу я неблизько. Ось і доводиться щодня долати нелегкий шлях до центру міста.

Вже після зборів, заряджений бадьорістю та розмовами з друзями, я поспішаю на пари. Вони не завжди цікаві, іноді засинаєш, сидячи ни них, через те, що не поспав вранці зайві дві годинки.

Після пар життя студента-волонтера насичене розмаїттям подій. Ти постійно виконуєш якусь роботу; це може бути звичайна реєстрація гостей чи якесь важче доручення: все одно від постійного руху ти отримуєш велике задоволення.

Ви скажете: волонтер завжди пізно повертається додому. Але ж згадаємо, о котрій ми повертаємося, коли просто гуляємо з друзями. Хіба не буває, що після цього ми набагато пізніше втрапляємо до рідної оселі? А бути волонтером – означає старатися на благо міста чи особисто для людей, залежно від проекту, в якому задіяний.

Я не хочу нікого засуджувати: хтось п’є пиво біля свого під’їзду й гадки не має, як це воно – бути волонтером. А хтось покликаний здійснювати безкорисливі вчинки. Кожен сам обирає, ким йому бути. А якщо ставитися з розумінням до своєї справи, тебе можуть помітити й узяти на хорошу роботу. Проте не треба ображатися, якщо так не сталося, адже не всім працювати в «крутих» фірмах. А декому краще взагалі не бути волонтером через нещирі мотиви в цій діяльності.

А ще, вважаю, що волонтерство дає великі переваги у майбутньому. Скажімо, ви хочете влаштовуватися на якусь престижну роботу, де від вас вимагають, окрім досвіду, ще й правильної організації праці, високого рівня комунікабельності, дивляться на ваші організаторські здібності. А всього цього можна досягти саме працюючи волонтером.

Тому розумію, чому я – волонтер. Зрозумійте й ви.

Максим Скалозуб

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми