День студента: історія і традиції свята

«Студент» латинською — це той, хто відповідально й старанно навчається. Але студентство – це не тільки про навчання. День студента – свято, яке асоціюється з молодістю, романтикою і золотою порою в житті людини. Відзначають його 17 листопада.

Після закінчення школи в нашому житті починається новий чудовий етап – студентство. Це дивовижний час, коли в нас тече молода кров, настає час відкриттів і яскравих вражень, довгоочікуваної свободи й несподіваної відповідальності за всі свої дії. У ньому – неповторна атмосфера й незабутні відчуття, а ще – сотні нових знайомств та життєвих уроків.

Історія цього свята не дуже весела, тому що пов’язана з трагічними подіями, які почалися в Чехословаччині під час Другої світової війни. У жовтні 1939 року празькі студенти й викладачі вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення Чехословацької держави, в результаті чого окупанти їх розігнали, а студента медичного факультету Яна Оплетепа було вбито.

15 листопада пройшов похорон вбитого хлопця, а потім це перетворилося на акцію протесту. Через два дні війська оточили гуртожитки, більше 1200 студентів було заарештовано й поміщено в концтабір. У результаті катувань загинули ще дев’ятеро. Усі чеські вищі навчальні заклади було зачинено до кінця війни. На честь цих подій і був проголошений Міжнародний день студента.

Зараз значення цього свята змінилось і студенти кожної країни відзначають це свято по-різному, маючи власні традиції та історію.

Про студентські роки пишуть пісні, книжки та знімають фільми. Більшість студентів мріє провести цей час якнайкраще. Але не всі. “Для мене день студента звичайний день, мені подобаються вечірки, але лише в колі моїх друзів, а так взагалі не бачу сенсу робити щось масштабне”, — каже студентка третього курсу львівського університету імені Івана Франка.

А для когось і це свято не виняток:

“Я люблю святкувати всі свята і день студента також! Хотілося б мати в цей вихідний і не ходити на пари, але ми з друзями  робимо гучну вечірку ввечері, після пар”, — розповідає студентка другого курсу Вероніка.

Святкування в Сполучених Штатах Америки дуже схоже на святкування наших студентів, тому що зазвичай американці влаштовують гучні вечірки вдома, в клубах або за містом.

У студентів Гарвардського університету з 1967 року є премія і традиція проводити захід під назвою HASTY PUDDING OF THE YEAR. Вона видається виконавцям, які, на думку членів журі, зробили «дивовижний внесок у світ розваг». За сценарієм, на них чекає розважальна програма, екскурсія та вечеря від учасників заходу.

У Бельгії студентські збори скромніші за американські. Студенти люблять збиратися в компанії давніх знайомих, зазвичай, по 7-8 осіб. Найпопулярніше місце проведення свят – бари. Бельгійці збираються там, щоб послухати сучасну музику.

У Данії взагалі це свято вважається сімейним. Тому студенти надають перевагу тому, щоб провести цей день у родинному колі.

У Фінляндії День студента, Ваппу, святкується так само як і Португалії – 1 травня. За традицією, у цей день молодь, яка закінчила ліцей, отримує студентські кашкети, як символ переходу на новий рівень дорослого життя.

Отже, шановні студенти, вітаємо вас з міжнародним святом. Нехай збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських років. Дописуйте конспекти, шукайте собі веселу компанію і святкуйте.

Валерія Манаєнкова

“Im’pulse”

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram