День відкритих дверей факультету журналістики, реклами та видавничої справи

В Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова відбувся День відкритих дверей для всіх охочих. 17-го березня декани всіх факультетів зібралися в актовій залі, щоб ознайомити абітурієнтів з усіма умовами зарахування: додаткові іспити в університеті, дедлайни подачі заявок, олімпіада, яка, до речі, дає можливість використати бали під час вступу та збільшити шанс отримати бюджетне місце тощо. Після загальних зборів майбутніх студентів запросили до аудиторій, де кожен декан розповів більш детально про специфіку кожного напрямку та всі привілеї окремої спеціальності,  навчання на факультеті.

Наших майбутніх колег, журналістів, очікувала цікава лекція з представниками деканату та приємна бесіда зі студентами першого курсу, які поділилися своїми враженнями від навчання. Іванова Олена Андріївна, професор, доктор наук із соціальних комунікацій і декан факультету журналістики, реклами  та видавничої справи, розповіла, що випускати спеціалістів вони почали ще в 1999 році. Олена Андріївна підкреслила, що викладачі займаються підготовкою журналістів уже 20 років, тому факультет випускає лише найкращих фахівців. Також  була обговорена тема поєднання роботи й навчання, адже підлітки, які тільки розпочинають самостійне «студентське» життя, завжди прагнуть незалежності й фінансової, зокрема, самоствердження й самовираження.

«На відміну від більшості професій, журналістика дозволяє працювати та вчитися паралельно, — зазначила декан факультету,  – як наприклад, це робить Світлана Довжук та інші студенти. Світлана щодня робить репортажі й при цьому має високі показники в навчанні  в університеті». Однак Олена Андріївна доповнює, що винятком з цієї ситуації є першокурсники, яким вона радить спершу пройти період адаптації у ВНЗ, а потім вже вирішувати, чи будуть вони здатні поєднувати навчання з роботою.

Під час лекції було зазначено, що навчання на факультеті спрямовано саме на здобуття практичних навичок. Тож студенти беруть участь у роботі своїх  редакцій та щомісяця готують актуальний і цікавий матеріал. Текст перевіряють інші студенти, які виконують обов’язки коректорів, редакторів, потім створюється дизайн газети, друкується та публікується на офіційному сайті факультету. Також студентам  третього курсу дають можливість пройти практику у видавництвах, центрах поліграфії, інформаційних агентствах, на телеканалах тощо. «Багатьом нашим студентам пропонують роботу ще на практиці», — зазначила заступник декана Мороз Галина Дмитрівна.

Для абітурієнтів стало гарною новиною те, що з цього року було відмінено творчий конкурс для вступу до факультету. Олена Андріївна прокоментувала це так: «На мою думку, ЗНО достатньо для того, щоб перевірити знання майбутніх студентів. Якщо людина прагне вчитися тут, ми навчимо її всьому, щоб вона стала професіоналом своєї справи».

Сергій Володимирович Азєєв, викладач, який пройшов стажування в декількох європейських ВНЗ, розповів про те, що підготовка студентів уже з першого курсу проходить за новою європейською тенденцією:  «кроссмедійна журналістика». Також  він провів невеличку екскурсію, де абітурієнти побачили нове комп’ютерне обладнання компанії «Apple», з яким працюють студенти факультету. Викладач додав, що саме практичні навички дуже важливі в процесі підготовки фахівців-журналістів.

Студенти першого курсу також вирішили поділитися досвідом навчання та розповіли абітурієнтам, які переваги в нашого факультету. По-перше, це накопичувальна система балів, яка дає змогу протягом семестру напрацювати свою оцінку за залік чи іспит. По-друге, саморозвиток в інших сферах завдяки конкурсам, змаганням та розважальним заходам, наприклад, «Битва факультетів»,  «Пісня року», «Спартакіада», «Мечников Фест», «День студента» тощо. Також перевагою факультету є навчання у другу зміну, що дає можливість достатньо відпочити після пар, старанно та якісно готуватись до занять.

«Журналістика на сьогодні є дуже складною галуззю, і людина з нашою освітою завжди витіснить з робочого місця того, хто освіти не має», — відповідає Олена Андріївна на запитання, чи реально стати працівником медіа завдяки лише харизмі, приємній зовнішності, але без диплома. «Першокурсники завжди мріють про телебачення, та, провчившись чотири роки, студенти розуміють, який довгий і тяжкий шлях треба пройти, щоб потрапити на екрани телевізорів, тому більшість змінюють своє рішення», — додала Галина Дмитрівна.

Чи справді абітурієнти хочуть стати «зірками» телебачення? І які в них взагалі враження та очікування від майбутньої професії? На ці питання відповіли школярі, які після закінчення лекції з радістю погодилися дати  коментарі.

«Телебачення, телебачення та ще раз телебачення!», — посміхається Олена Коломієць, учениця 11-го класу, яка приїхала на День відкритих дверей із Білгород-Дністровського району. Дівчина розповідає про себе: «Ще змалечку мені подобаються різноманітні заняття, пов`язані з журналістикою. Я відвідую гуртки в нашій школі, адже мене дуже цікавить цей напрямок. Для себе давно вирішила, що хочу вчитися та працювати саме в цій сфері».

Учень 11-го класу Одеської ЗОШ №40 Микита Шершнєв ділиться своїми планами та враженнями: «На мою думку, у школі нам дають базові знання, а в університеті мене навчать саме тому, що мені цікаво. Я обрав  журналістику, тому що ця професія дозволить багато мандрувати та знайомитися з цікавими людьми». Школяр додав,  що хай це банально, але він теж прагне потрапити на телебачення,  його мета — бути чесним журналістом і донести до людей лише правдиву інформацію.

«Батьки радять вступати до медичного, але я йду за своєю мрією», — ділиться десятикласниця Анна Орзенко. Також вона розповіла, що очікує багато творчої діяльності та цікавих знайомств після вступу до нашого вишу. Однокласниця Анни, Червінська Єлизавета, стверджує, що в спеціальності її, перш за все, вабить можливість брати інтерв`ю у відомих людей, політичних діячів, артистів, музикантів тощо. «А як круто було б поспілкуватись з президентом!», — посміхається дівчина.

 Олена Андріївна теж поділилася своїми враженнями після знайомства з абітурієнтами: «Мені здається, ті школярі, які прийшли до нас на День відкритих дверей, дійсно зацікавлені в подальшому вступі на наш факультет. Я сподіваюсь, що вони добре подумають і все ж таки зроблять вибір на користь нашого університету, адже Одеський національний університет імені І. І.  Мечникова є одним з найпрестижніших у країні, а спеціальність журналістика — це професія, що забезпечить їх цікавою роботою, дасть можливість змінювати сферу застосування своїх умінь та навичок і при цьому отримувати високу заробітну плату».

Ксенія Шалаєва

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram