Що треба знати про дешеві подорожі

Подорожі – невід’ємна складова активного та яскравого життя. Сьогодні це спосіб і розважитись, і розширити власний світогляд. Однак чи є можливість «побачити світ» доступною для пересічного українця, а тим паче для студента? Як подорожувати за мінімальні кошти і отримати від відпочинку все найкраще розповіла тревел-експерт Ірина Єфимова.

З приходом весни і наближенням літа нам все більше хочеться забути про повсякденні турботи, зайнятися чимось цікавим, відкрити для себе нові горизонти, відправитись у мандрівку. Для тих, хто об’їздив усі куточки нашої мальовничої країни і прагне розширити маршрути своїх подорожей, в нагоді стануть поради про те, як подорожувати дешево і яскраво.

Це питання обговорювалось на вечорі зустрічі 23 квітня у Терміналі 42. Оратор Ірина Єфимова — тревел-експерт, яка працює у структурі одного з найбільших туристичних агенцій «Поїхали з нами». Як фахівець, яка пройшла шлях від звичайного стажера до VIP-менеджера, та людина з величезним досвідом подорожування, вона поділилася основними способами безпечного і водночас насиченого відпочинку за приємну ціну. Одним із таких способів є різноманітні «гарячі путівки», або, як їх ще називають, шок-пропозиції, «щасливі» дні та знижки, які звертають на себе увагу і підкупають низькими цінами. Наприклад, сьогодні вони пропонують відпочинок у межах 400-600$ на двох в 3,4,5-зіркових готелях на курортах Туреччини і Єгипту, коли звичайна путівка коштує в середньому близько 1000$.

Гарячі путівки

Для того, аби визначити причину таких значних знижок, слід розібратися, що ж власне таке гаряча путівка. «Гарячими» путівки стають, якщо туроператор заздалегідь викупає усі квитки на літак з метою майбутнього самостійного продажу (чартерні рейси). Якщо у найближчий час до відправлення залишаються вільні місця, агенція пропонує їх за зниженими цінами. Також це можуть бути тури, від яких відмовились власники, але не хочуть втрачати усі гроші, тому намагаються продати їх за зниженою ціною, аби повернути хоч частину вкладеного. Через це гарячі путівки з’являються за кілька днів до вильоту.

Ціни на тури в окремі країни можуть бути низькими в нетуристичний сезон та святкові дні. Рідше причинами знижок є рекламні кампанії туристичних агенцій або авіаліній. Тому «гарячі тури» цілком безпечні, не треба розцінювати їхню низьку вартість як спробу обману чи шахрайство. Проте, слід завжди бути уважними і з’ясовувати усі деталі путівки: наприклад, трансфер, страховку, харчування, прибирання номерів, додаткові послуги тощо.

Лоукости

Іноді квитки на літак вигідніше купувати задовго до подорожі. Це частіше всього стосується екзотичних країн, таких як Мексика, Домінікана, Куба, до яких ходять регулярні рейси. У таких випадках аби зекономити слід якомога раніше купувати квитки і слідкувати за акціями і пропозиціями різних авіакомпаній та бюджетних авіаліній — лоукостів. Найдешевшими на сьогодні вважаються Wizz Air (Угорщина), RYANAIR (Ірландія), Vueling Airlines (Іспанія). Минулого року на ринок Українських лоукостерів вий-шов авіаперевізник світового класу Qatar Airways, який відкрив для українців нові напрямки: Балі, Шрі-Ланка, Бангкок, Пхукет, Тайвань та інші. За останній рік кількість вильотів з Одеси до різних країн світу збільшилась на 17,1%. Це пов’язано зі співпрацею з новими авіаперевізниками airBaltic (Латвія), Sun d’Or (дочірня компанія Israel Airlines) та Airlines (Туреччина).

Автобусні тури

Популярністю користуються автобусні тури по Європі майже з усіх міст України. Зазвичай вони передбачають відвідування кількох міст або країн з нічним переїздом або зупинками в готелях. Їхня вартість коливається від 60 до 300€, в залежності від кількості міст та тривалості подорожі. Такі тури краще бронювати заздалегідь — для перших покупців ціна буде меншою від тієї, за якою поїдуть у мандрівку останні пасажири автобусу.

Виліт з аеропортів інших країн

Можна автобусом чи поїздом дістатися Польщі, Молдови чи Словаччини, і там сісти на літак. Вартість квитків там значно нижча від українських. Наприклад, переліт Київ-Париж вам обійдеться приблизно 3 500-4000 грн, а з Варшави чи Кракова 1700-2000 грн. До цього, поїзд чи автобус з Одеси до Варшави чи Кракова коштуватиме 700-900 грн.

Готелі

При виборі готелю краще звертатись до турагенцій, ніж шукати самостійно в системах інтернет-бронювання житла. Ціни на готелі в агенціях нижчі тому, що відсоток за послугу сплачує не клієнт, а сам готель. Якщо ж ви плануєте зупинитись у знайомих чи скористатись каучсерфінґом (зупинитися у місцевих жителів безкоштовно, попередньо домовившись через онлайн-сервіс), спочатку перевірте наявність різноманітних турів у обраних вами напрямках. Часто трапляється так, що вигідніше купити тур — він буває дешевший, ніж самостійний переліт.

Подорожувати цікаво і недорого — легко. Варто лише слідкувати за новинами, постійно мати в телефоні фото паспорта і гроші на картці, аби при нагоді спіймати вдалу пропозицію і отримати найкращий і найвигідніший відпочинок.

Лілія Продан

Кілька порад для максимального здешевлення відпочинку в Европі:

  1. Купуйте білети завчасно (хоча б за півроку).
  2. Відправляйтесь у подорож на спаді туристичного сезону (для кожної країни різний).
  3. Бронюйте квитки на вівторок, середу, четвер (як правило у ці дні вони найдешевші).
  1. Якщо маєте намір подорожі автостопом, то використовуйте всесвітній портал Blablacar (це більш безпечно).
  1. Знайти дешеве чи безкоштовне житло можна завдяки програмам каучсерфінгу (але слід бути гарним гостем).

Ирина Стрижак

Читайте також:

Європейська якість, або українські студенти за кордоном

Як подорожувати весело, легко та дешево: досвід студентки

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram