Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

У рамках проведеної конференції Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза розповіла студентам про політичні відносини Канади та України, пояснила основне призначення організації НАТО та проінформувала про подальші плани щодо співпраці між країнами. Основною темою лекції стали стратегії та напрями співробітництва між Україною та Канадою, серед яких: налагодження більш близьких партнерських стосунків, підтримка у боротьбі за збереження суверенності і недоторканності країни, а також допомога Україні в реформуванні пострадянських систем. Пані Лариса Ґаладза також наголосила на необхідності подолання корупції в Україні, як єдиного шляху до забезпечення рівності серед громадян. Вона запевнила, що зі свого боку буде актуалізувати питання ґендерної рівності, візового погодження між країнами, торгівельних взаємовідносин, а також не омине і політичні питання, що стосуються Криму та Ірану.

Посол Канади неодноразово наголошувала на теплих відносинах між країнами, адже на території Канади проживає велика діаспора українців, які почали переселятися туди більше ста років тому і активно допомагали у розбудові країни. «Як політик, я дуже рада, що маю можливість працювати з такою політично активною країною як Україна», — висловила своє ставлення пані Лариса. Також вона відмітила чималу майстерність і креативність українців, що працюють у Канаді над створенням медіапродуктів та у сфері IT- технологій.

У студентів-журналістів є чітке розуміння значимості зустрічей із такими шанованими спікерами для їхньої майбутньої професії, і тому вони з задоволенням відвідали лекцію та отримали позитивні враження. «Я вважаю, що такі зустрічі — дуже гарна практика для студентів, адже вони дають змогу краще розбиратися у питаннях політики та загальнонаціональних стратегіях. Особисто я знала, що наша країна співпрацює з Канадою, та навіть не уявляла масштаби цієї співпраці. Також мені дуже сподобалась пані Посол, яка вразила своєю відкритістю і готовністю відповісти на всі наші запитання», — розповіла студентка 2 курсу Вікторія Похільченко.

Наприкінці лекції всі охочі змогли поставити питання шановній доповідачці й отримати вичерпні відповіді на них. Виклад лекції та обговорення відбувалися англійською мовою, проте це не стало бар’єром у розумінні одне одного. До того ж, пані Лариса Ґаладза відмітила, що наші студенти володіють іноземною мовою на достатньо високому рівні.

Вікторія Грищенко,
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram