Друге життя старим речам: повернення до плівки

Вінілові платівки, старі журнали та плівкові фотоапарати. Здавалось би речі, які залишились десь у минулому, вкрившись пилом. Але молоде покоління все частіше відвідує блошині ринки в пошуках платівок улюбленої групи з 80-х; робить колажі зі сторінок журналів, які старше за них на декілька десятків років. Гортаючи стрічку в Instagram, ми все частіше зустрічаємо фото в обробці, яка імітує плівку. Зернистість, відблиски світу, потертості — чому це захоплює більше, аніж ідеальна картинка на цифрову камеру?

Століття цифрових технологій. Фотографування вже не здається чимось незвичайним або недоступним. Один клік і ти бачиш готову фотокартку — все доведено до автоматизму. А що ж плівка? Усього 36 кадрів. Тут немає можливості обрати вдалий знімок з десятків варіантів. Зйомка відбувається майже наосліп — ви ніколи не знаєте що отримаєте у результаті. Раптом ще й плівку не так зафіксували, отже всі зусилля та кошти марні. Ще однією проблемою є її прояв. Плівка не користується особливою популярністю як раніше, тому знайти лабораторію, де вам допоможуть просканувати, є справжнім випробуванням. Особливо якщо ви живете в маленькому місті.

Отже, це недешеве задоволення, яке до того ж забирає купу часу. Можливо, у цьому й криється весь секрет? Самостійне налаштування композиції, світла, фіксування плівки. Ефект дотику до власної роботи. Ви робите це своїми руками, детально розмірковуючи над кожним дорогоцінним кадром та миттю. Оскільки плівка має обмежену експозицію, фотографи вимушені використовувати кожен знімок раціонально та з розумом. Це створює відчуття магії, яка полягає в процесі роботи з фотоапаратом, від кадру до його прояви. Фотограф Роман Тихий порівнює момент, коли ви отримуєте оцифровані кадри, з відкриттям новорічних подарунків.

Деякі люди навмисно купують дефективну або прострочену плівку. Кожен кадр виходить унікальним — саме ці недоліки надають їм своєрідну атмосферу та роблять несхожими на тисячу інших. Завдяки цьому способу можна знайти власний стиль, який не повторять фільтри на смартфоні. Це особливо вчасно саме зараз, коли тренди диктують нам повернення моди на 90-ті, на ретро і вінтаж. Виділитися з-поміж натовпу стає все складніше.

За хештегами #FilmsNotDead та #35mm ви можете знайти мільйони кадрів з усього світу, знятих на різноманітну плівку. Можливо це надихне вас на творчі експерименти!

З чого почати?

Якщо ж у батьківській шафі не завалявся старий Зеніт, не засмучуйся! Зараз з легкістю можна знайти плівковий фотоапарат у гарному стані, а іноді навіть новий. Щодо вартості — тут все залежить від вашого гаманця. Ціни дуже різноманітні: 250, 600, 1200. Початківцям радять придбати Olympus mju, Canon bf-800 або почати з будь-якої зеркалки Minolta/Nikon/Contax з експонометром — вони досить дешеві та легкі у використанні.

Федотова Анастасія, 1 курс, Prostir

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram