«Думи мої, думи мої, лихо мені з вами!» – Тарас Шевченко

Є часи, які мають назву «відпочинок», а є «терпіння відпочинку». Саме
протягом другої фази приходять вони, «не дуже гарні думки».

Чому з’являються «не дуже гарні думки»?

У 80-х роках ХХ століття, Ерік Клінкер, професор з питань психології, у своєму відомому експерименті попросив добровольців упродовж тижня занотовувати свої думки кожного разу, коли чують сигнал спеціального обладнання. Завдяки цьому вчений дослідив, що протягом 16-годинного дня людину навідують приблизно 500 ненавмисних ідей, які тривають протягом 14 секунд. Звісно, більшу частину нашого часу займають повсякденні справи, але 18% від всіх думок на день спричиняють людині дискомфорт, 13% взагалі вважаються неприйнятими й навіть небезпечними.

На основі цього експерименту Клінкер висунув теорію, що певний «передсвідомий механізм» в нашому мозку постійно шукає в навколишньому світі потенційні джерела небезпеки. Інформація про них, минаючи свідомість, передається у вигляді емоційних сигналів, які й викликають небажані думки.

«Нічого не робити — одне з найскладніших занять…», – Оскар Уайльд

Є поняття «призначення» – життєвий шлях людини. Тобто в будь-кого є своя доля і своя праця. Нічого не робити – найскладніша робота через психологічну навантаженість. Коли людина не має про що думати, активності набувають «не дуже гарні думки». А довготривалий відпочинок може стати саме тим часом, коли вони будуть поряд з вами завжди. Учені зі штату Огайо вважають, що для комфортного і здорового відпочинку людині потрібно не більше трьох тижнів.

«Я не такий(-а)»

«Було б цікаво, якщо б ця машина вибухнула», «Я б підклала отруту на її місці», «Якби її не стало, він мене б більше любив».

Під час нового «шторму» поганих думок, ми починаємо замислюватись, а може «Я» саме такий. У людини існує дві сторони, одна біла — вона є публічною, ваше основне «Я» ховається саме тут. Паралельною їй є чорна – вона є особистою, і про її існування ми дізнаємося саме під час «поганих думок». Психологи не радять тримати свою другу сторону і обманювати себе, що її не існує, вона теж є частиною вас, але підсвідомою.

«Мене не зрозуміють»

Якщо ви й досі вважаєте, що лише вас навідують погані думки, то ви дуже помиляєтесь. Всі люди як насолоджуються думками-мріями, так і страждають від думок-злодіїв. Не намагайтеся вдавати з себе інших, будьте тим ким ви є – впускайте у свій мозок не лише гарні думки, поганим теж має бути місце, бо іноді вони нас захищають від неправильних дій у майбутньому.

Ми не маємо боятися себе і всіх своїх «тарганів». Всі люди індивідуальні, але одне залишається спільним – думки.

Автор: Іванна Карабажак