Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
«Думи мої, думи мої, лихо мені з вами!» – Тарас Шевченко

Є часи, які мають назву «відпочинок», а є «терпіння відпочинку». Саме
протягом другої фази приходять вони, «не дуже гарні думки».

Чому з’являються «не дуже гарні думки»?

У 80-х роках ХХ століття, Ерік Клінкер, професор з питань психології, у своєму відомому експерименті попросив добровольців упродовж тижня занотовувати свої думки кожного разу, коли чують сигнал спеціального обладнання. Завдяки цьому вчений дослідив, що протягом 16-годинного дня людину навідують приблизно 500 ненавмисних ідей, які тривають протягом 14 секунд. Звісно, більшу частину нашого часу займають повсякденні справи, але 18% від всіх думок на день спричиняють людині дискомфорт, 13% взагалі вважаються неприйнятими й навіть небезпечними.

На основі цього експерименту Клінкер висунув теорію, що певний «передсвідомий механізм» в нашому мозку постійно шукає в навколишньому світі потенційні джерела небезпеки. Інформація про них, минаючи свідомість, передається у вигляді емоційних сигналів, які й викликають небажані думки.

«Нічого не робити — одне з найскладніших занять…», – Оскар Уайльд

Є поняття «призначення» – життєвий шлях людини. Тобто в будь-кого є своя доля і своя праця. Нічого не робити – найскладніша робота через психологічну навантаженість. Коли людина не має про що думати, активності набувають «не дуже гарні думки». А довготривалий відпочинок може стати саме тим часом, коли вони будуть поряд з вами завжди. Учені зі штату Огайо вважають, що для комфортного і здорового відпочинку людині потрібно не більше трьох тижнів.

«Я не такий(-а)»

«Було б цікаво, якщо б ця машина вибухнула», «Я б підклала отруту на її місці», «Якби її не стало, він мене б більше любив».

Під час нового «шторму» поганих думок, ми починаємо замислюватись, а може «Я» саме такий. У людини існує дві сторони, одна біла — вона є публічною, ваше основне «Я» ховається саме тут. Паралельною їй є чорна – вона є особистою, і про її існування ми дізнаємося саме під час «поганих думок». Психологи не радять тримати свою другу сторону і обманювати себе, що її не існує, вона теж є частиною вас, але підсвідомою.

«Мене не зрозуміють»

Якщо ви й досі вважаєте, що лише вас навідують погані думки, то ви дуже помиляєтесь. Всі люди як насолоджуються думками-мріями, так і страждають від думок-злодіїв. Не намагайтеся вдавати з себе інших, будьте тим ким ви є – впускайте у свій мозок не лише гарні думки, поганим теж має бути місце, бо іноді вони нас захищають від неправильних дій у майбутньому.

Ми не маємо боятися себе і всіх своїх «тарганів». Всі люди індивідуальні, але одне залишається спільним – думки.

Автор: Іванна Карабажак

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми