Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Дистанційне навчання на журфаці ОНУ: вдома й стіни допомагають

Зараз ми живемо у зовсім новий — і саме тому виключний — період. У період, коли захисна маска стала постійним елементом нашого гардеробу. У період, коли дотримання правил гігієни, якими раніше багато хто нехтував, стало життєво необхідним. У період, коли перед усіма навчальними закладами дуже несподівано постало нове складне випробування. Деякі з них виявилися підготовленими до нього, деякі — ні, а деякі змогли швидко адаптуватися до нових умов.

Що таке дистанційне навчання на факультеті журналістики ОНУ?
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це гнучкий графік. Зазвичай викладачі радяться зі студентами щодо комфортного часу проведення онлайн-пар, тому є можливість навчатися у режимі реального часу не надто рано та не надто пізно. Непотрібно прокидатися на восьму годину ранку або чекати весь день на вечірню пару.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це конференції у легкій та затишній формі. Частіше за все вони проходять у вигляді бесіди за чашкою чаю або кави. Викладачі спілкуються зі студентами у невимушеній манері, тому матеріал засвоюється ще краще, ніж до карантину. Що приваблює — так це можливість вимкнути веб-камеру та залишити тільки звук, якщо виникає така необхідність.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це лояльні терміни виконання домашнього завдання. Усі ми люди: ми не завжди все встигаємо зробити вчасно, іноді вимикається світло, застуда або головний біль заважають зосередитись. Саме тому викладачі завжди йдуть назустріч і приймають виконане завдання тоді, коли дедлайн уже пройшов.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це студентські газети у PDF-форматі. Робота у редакціях в умовах карантину продовжується. Тільки тепер роздруковані газети у холі університету змінилися на газети у електронному форматі, з якими можна ознайомитись на сайті факультету: http://fj.onu.edu.ua. Тепер з’явилась можливість для абітурієнтів і батьків переглянути студентські матеріали не виходячи з дому.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це практикування тайм-менеджменту. Студент самотужки складає свій розклад, виходячи з кількості дедлайнів, часу онлайн-пар, інших справ і комфорту. Хлопці та дівчата таким чином готуються до дорослого життя, де навички тайм-менеджменту будуть дуже необхідними та доречними.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це зниження стресових ситуацій. Проведене нами опитування показує, що половина з опитуваних студентів відзначили для себе можливість менше контактувати з людьми як одну з переваг дистанційного навчання; їм легше відповідати у письмовому електронному форматі, ніж в усному. Зменшення стресу збільшує кількість вільного часу, надає сили, робить продуктивність вищою. З’явилась можливість соціально відпочити, щоб з новими силами розпочати наступний семестр.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це сталі рамки навчального процесу. Студенти та викладачі не турбуються через перенесення дат іспитів на липень чи серпень — ця частина освітнього процесу теж залишається незмінною. Не дуже хотілось би працювати влітку, коли так сильно вабить сонечко, теплий пісок і морська вода.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це неповторний досвід. Разом з трагедією, яку приніс людству коронавірус, студенти знайшли нові компетенції, засвоїли нові знання, які за інших обставинах отримати б не змогли. А, отже, журналісти стали сильнішими, і факультет є тому доказом.

Олександра Ковальова, студентка ІІ курсу

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний