Дистанційне навчання на журфаці ОНУ: вдома й стіни допомагають

Зараз ми живемо у зовсім новий — і саме тому виключний — період. У період, коли захисна маска стала постійним елементом нашого гардеробу. У період, коли дотримання правил гігієни, якими раніше багато хто нехтував, стало життєво необхідним. У період, коли перед усіма навчальними закладами дуже несподівано постало нове складне випробування. Деякі з них виявилися підготовленими до нього, деякі — ні, а деякі змогли швидко адаптуватися до нових умов.

Що таке дистанційне навчання на факультеті журналістики ОНУ?
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це гнучкий графік. Зазвичай викладачі радяться зі студентами щодо комфортного часу проведення онлайн-пар, тому є можливість навчатися у режимі реального часу не надто рано та не надто пізно. Непотрібно прокидатися на восьму годину ранку або чекати весь день на вечірню пару.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це конференції у легкій та затишній формі. Частіше за все вони проходять у вигляді бесіди за чашкою чаю або кави. Викладачі спілкуються зі студентами у невимушеній манері, тому матеріал засвоюється ще краще, ніж до карантину. Що приваблює — так це можливість вимкнути веб-камеру та залишити тільки звук, якщо виникає така необхідність.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це лояльні терміни виконання домашнього завдання. Усі ми люди: ми не завжди все встигаємо зробити вчасно, іноді вимикається світло, застуда або головний біль заважають зосередитись. Саме тому викладачі завжди йдуть назустріч і приймають виконане завдання тоді, коли дедлайн уже пройшов.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це студентські газети у PDF-форматі. Робота у редакціях в умовах карантину продовжується. Тільки тепер роздруковані газети у холі університету змінилися на газети у електронному форматі, з якими можна ознайомитись на сайті факультету: http://fj.onu.edu.ua. Тепер з’явилась можливість для абітурієнтів і батьків переглянути студентські матеріали не виходячи з дому.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це практикування тайм-менеджменту. Студент самотужки складає свій розклад, виходячи з кількості дедлайнів, часу онлайн-пар, інших справ і комфорту. Хлопці та дівчата таким чином готуються до дорослого життя, де навички тайм-менеджменту будуть дуже необхідними та доречними.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це зниження стресових ситуацій. Проведене нами опитування показує, що половина з опитуваних студентів відзначили для себе можливість менше контактувати з людьми як одну з переваг дистанційного навчання; їм легше відповідати у письмовому електронному форматі, ніж в усному. Зменшення стресу збільшує кількість вільного часу, надає сили, робить продуктивність вищою. З’явилась можливість соціально відпочити, щоб з новими силами розпочати наступний семестр.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це сталі рамки навчального процесу. Студенти та викладачі не турбуються через перенесення дат іспитів на липень чи серпень — ця частина освітнього процесу теж залишається незмінною. Не дуже хотілось би працювати влітку, коли так сильно вабить сонечко, теплий пісок і морська вода.
Дистанційне навчання на журфаці ОНУ — це неповторний досвід. Разом з трагедією, яку приніс людству коронавірус, студенти знайшли нові компетенції, засвоїли нові знання, які за інших обставинах отримати б не змогли. А, отже, журналісти стали сильнішими, і факультет є тому доказом.

Олександра Ковальова, студентка ІІ курсу