Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
«Джаз народився в Одесі! Не дамо джазу померти на Батьківщині»: Jazz fest в Одесі

21 вересня в Одесі відкрився вже 18 в своїй історії Jazz fest, «Малюк ,який народився на початку 21 століття сьогодні відзначає своє повноліття » – висловилась ведуча на фестивалі.  На сцені, в Міському саду, виступали ще не відомі співаки та виконавці джазового стилю з різних країн.  Одеський джазовий фестиваль підкорив вже 4 з 6 континентів, «Залишилося підкорити лише Антарктиду та Австралію »-  шуткують організатори. Першими вийшли на сцену група «#LT100 Jazz Band», після них пішли співаки з Литви, Іспанії, та України.

Jazz fest був створений в 2001 році. Генеральним продюсером став  Михайло Фрейдлін  а арт-директором Юрій Кузнєцов.  Але саме завдяки Леоніду Утьосову та його знаменитому «Теа-джазу»* Одесу вважали столицею джазу в СРСР.

Наступного програмного дня вперше за історію фестивалю, на Одеській сцені виступив  Південнокорейський    єлектро-фанковий проект Kim Yong Woo & HG FunkTronic .

22 вересня , вперше в рамках Jazz fest прийняли участь не лише професіонали з великим досвідом, але і юні джазмени Одеси:  учні музичних шкіл, а також діти з Продюсерського центру «Стар Тайм».

Спеціальний гість концерту – давній знайомий OdessaJazzFest, норвезький гітарист-віртуоз Фруде Барт (FrodeBarth). Один з найяскравіших музикантів Норвегії. Він дав мастер-класс в Одеському училищі мистецтва і культури імені Данькевича. Тема мастер-класу: виконавська майстерність, імпровізація, музична взаємодія на сцені, звуковидобування*.

Побувавши на  самому відкриті, я зробила виснавок, що Одесі потрібно більше таких заходів. На фесті я познайомилась  з дивовижною для мене людиною . Анастасія Букіна – володарка незабутньо пісенного голосу, солістка Одеської державної філармонії, front-woman проекту “Kairos band” і, попутно, працює ведучою на національних і великих регіональних івентах і заходах.  На запитання:  Чому саме джаз?  Анастасія відповіла: Не пам’ятаю бо співати джаз я почала в 4 роки, мене розвивали батьки в даному напрямку, потім я стала студенткою джазового училища і з джазом зв’язала все своє життя , і не зраджувала цьому стилю вже понад 20 років»

Також цього року було вручено вже третю музикальну премію імені Юрія Кузнєцова, яку отримали Аким Груй , Ансамбль AeroplaN,  Катерина Кравченко і Михайло Звенигородський.

Юрій Кузнєцов – Український джазовий піаніст , композитор і педагог, засновник та арт-директор міжнародного джазового фестивалю «Джаз карнавал в Одесі»

Вже як традиція , кожний концертний день закінчувався джем-сейшнами в барі «Ай лав ю Петрович»

Атмосфера на святі була дуже емоційна, цьому сприяли декорації а саме вогники на павільйоні-ротонда і повітряні кульки навколо нього. Через нестачу міст для сидіння , люди розташовувались на траві, це додавало фестивалю колориту.

Одеса завжди звучить по-джазовому, але саме  Jazz fest  допоміг нашому місту відкрити всі свої джазові таємниці

 

*Теа-джаз- (театралізований джаз) жанр Радянської музичної естради  створений Леонідом Утьосовим

*Звуковидобування (флажолет)- специфічний прийом звуковидобування на струнних інструментах, що являє собою ізольоване звучання певного гармонійного призвука

Карабажак Іванка

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми