Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Едгар Вінницький: «Щоб спокій віднайти – припини його шукати». Як молодий поет підкорив Одесу

Едгар Вінницький – поет родом із Києва. Світлий в душі й надзвичайно приємний у спілкуванні. Його вірші надихають, мотивують і звільняють розум.

Можливо, ви бачили його в центрі міста. Він нерідко виступає на Потьомкінських сходах. Вуличний поет. Музикант. На початку творчого шляху, в Києві, він співав із гітарою в переходах й на площах. 

«Вулиця – найчесніший критик», – зазначив під час інтерв’ю Едгар Вінницький. Саме в Одесі розпочався його поетичний шлях. Щотижня він збирає навколо себе широку аудиторію слухачів, і не без причини. Його творчість – прониклива, чуттєва, що бадьорить дух.

Головна думка, яку доносить Едгар у своїх віршах, – бути відкритим до Всесвіту. Це означає, жити моментом «тут і зараз», бути повністю зануреним у життя, не прив’язуватися до конкретних ідей або концепцій, а просто – жити. Жити свідомо, милуючись світанком, слухаючи шелест листя в поривах вітру, відчуваючи власне дихання і землю під ногами. Ми не звертаємо на ці речі уваги, зануруючись у власні думки та переживання, які відволікають нас та заважають насолоджуватись життям.

Мета творчості Едгара – віднайти в людях бажання творити. За словами поета, тільки займаючись творчістю, ми знаходимо свій справжній орієнтир у житті. Все це виражено в його поезії. Кожен виступ завжди оповитий дружньою, безтурботною атмосферою. Простір наповнюється приємним спокоєм, а думки раптом затихають, занурюючись у рядки віршів, що створюють ореол знайомої істини буття.

Крім того, харизма поета теж відіграє чималу роль та по-справжньому зачаровує слухача:

«Чтоб спокойствие найти –
Перестань его искать.
Всё сомненья – отпустив,
Осознай себя, искра́!
Быть собой одну секунду
И легко, и так приятно…
На мгновение не трудно
Стать прозрачно-необъятным
На, всего-то, миг один,
А потом ещё, ещё…
Вот и вечность… Прекрати.
Ни к чему весь этот счёт.
Ты и есть тот самый миг,
Ты – лекарство, и ты – лекарь.
Ты – сознание. Ты – мир,
Познающий человека».

«Я так само здивований своїми віршами, як і багато, хто їх слухає. Це не мої вірші, це наші вірші. Я їх написав для нас. Говорячи, що вони мої, я нібито позбавляю інших користуватися ними з такою ж упевненістю, як і я», – розповів Едгар. Творчість Вінницького, на думку слухачів, змушує вдивлятися в себе та віднайти те, що було втрачено з завершенням періоду дитинства. Для відчуття свободи потрібно звільнитись від усього зайвого. Можна не прив’язуватись ні до чого, але при цьому дарувати любов і робити добрі справи. Стати світилом для інших.

Під Потьомкінськими сходами в Одесі є піаніно, на якому може зіграти кожен, у кого виникне таке бажання. Піаніно часто стає об’єктом вандалізму для нічних перехожих, які вибивають клавіші та ніжки, проте піаніно знову відновлюють. На чорній кришці блищить напис – «Покоління відкритих людей». Це піаніно – добра справа Вінницького (ще кілька таких встановлені в різних містах України), а «покоління відкритих людей» – задум, по якому кожна людина повинна відкрити для себе шлях до творчості.

«Релігія майбутнього – творчість. Створивши – неминуче виходиш на зв’язок зі своєю істинною природою, а значить з усім Всесвітом. Упевнений, що потрібно створювати якомога більше місць, де люди зможуть відкривати щось нове у себі. Єдина концепція – любов, яка всередині кожного», – поділився Едгар Вінницький.

На сьогодні поет презентував результати своєї творчості у вигляді двох збірок своїх віршів. До їх створення Вінницький підійшов креативно. Після ряду віршів, останні 20 листів збірки – порожні чорні сторінки, на яких білим маркером читач вільний зобразити що завгодно: малюнок, вірш, спостереження тощо. 7 вересня 2020 р. Едгар виступив в Зеленому театрі, представивши свою нову збірку віршів. Практично всі місця були заповнені слухачами, а по завершенні – вирувала атмосфера бурхливих овацій, радості та обіймів. Едгар Вінницький творить не просто заради красивої форми, мета якої викликати позитивні емоції. Це принципово нове поєднання мистецтва й духовності, де простежується вчення раннього буддизму. Це творчість, яка надихає людину на духовний розвиток.

«Я особен
Ровно так же, как и каждый
И способен
Жить сейчас, а не однажды
Среди сотен философий
Выбираю тишину
Зачем зонтик, когда ты
Изучаешь глубину».

Давид Батищев
Фото: офіційна сторінка поета в мережі Facebook

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний