Екологічні фестивалі для захисту довкілля

В Одесі у Літньому театрі вперше відбувся фестиваль присвячений захисту навколишнього середовища «ЕКОfest`2018, Одеса». Проведений він був за участі різних організацій, в тому числі і волонтерських. Мета даного фестивалю: дізнатися про сучасні проблеми довкілля, інноваційні норми екологічної етики та культурного життя. Але, які саме екологічні проблеми наявні в м. Одеса, не було сказано. Супроводжувався фестиваль виступами студентів, викладачів Одеського державного екологічного університету. Надалі коротку лекцію провів директор одеського зоопарку Ігор Біляков. Крім виступів і промов можна було взяти участь у розвиваючих інтелектуальних іграх, дати відповідь на запитання екологічного характеру та за правильну відповідь отримати подарунок – яблуко. Також кожен відвідувач фестивалю мав змогу на листівках обрати екологічну проблему, яка хвилює його найбільше, задля того, щоб різні організації могли звернути увагу та знайти шляхи вирішення. Олена, відвідувачка міста: «Я вперше знаходжусь на такому заході, тут цікаво, здавалось би, дуже серйозні теми, а так легко і зрозуміло подані. Я не тільки багато нового дізналась, а ще й купила собі екологічно безпечний засіб для миття посуду, і це дуже радує».

Схожий фестиваль під назвою «Чистоfest» відбувся в рамках Всесвітнього дня прибирання зелених зон та благоустрою територій «World clean Up Day!». Акція пройшла: на території парку ім. Т. Шевченка, Меморіалу героїчної оборони Одеси – 411-ї берегової батареї, лісосмуги біля аеропорту, березової галявини, а також на пляжі в Чорноморці та прибережній зоні від 10-ї до 16-ї станцій Великого Фонтану. Порівнюючи з екологічним фестивалем, «Чистоfest» відрізнився діями, а не лише словами, адже було прибрано багато сміття з найзабрудніших територій Одеси.

Отже, такі фестивалі, акції дуже важливі, якщо вони будуть дієві.

Пономаренко Олександра