Електросамокати як новий засіб переміщення містом

З приходом тепла все частіше можна спостерігати, як одеська молодь катається на електросамокатах. Які переваги має цей вид транспорту? Який відсоток студентів використовує самокати замість таксі і чи є вони вигідними та безпечними?

Електросамокат — це новий комфортний транспортний засіб, який має лише акумулятор та електродвигун, що приводить транспорт у дію. Самокат може досягти швидкості приблизно 60 км на годину, досить простий і зручний у використанні. А однією з головних переваг цього транспорту є його екологічність.

В Одесі найпопулярнішими брендами електросамокатів є Kiwi та Bolt. Як працює система поїздок, подивимося на прикладі електросамокатів Bolt. Користуючись додатком Bolt, треба відшукати вільний самокат, потім активувати його та розпочати поїздку. Дуже важливими є правила, встановлені додатком, адже ви маєте переміщуватися на певній території та припаркувати транспорт за інструкцією. Щодо цінової політики, то хвилина поїздки на самокаті Bolt коштує 1,9 грн від понеділка до четверга, а від п’ятниці до неділі — 2,5 грн. Повний день на самокаті вартує 490 гривень.

Зі 100 опитаних студентів 27 активно користуються системою електросамокатів, інші ще не пробували. 80 студентів використовують самокати або планують їх лише для розваги, аби добре провести час, а інші 20 — щоб дістатися з точки А до точки Б. 60% молоді вважають, що користуватися електросамокатами вигідно, а 40% гадають, що на двох або трьох поїздка на таксі вийде значно дешевшою. Перевагу студенти віддають брендам Kiwi та Bolt.

Олексій — студент 3 курсу висловив таку думку щодо самокатів Bolt: «Мені дуже подобається швидкість самокатів та ціна досить доступна. Але недавно після поїздки мені прийшов штраф у 330 гривень. Отримав я його через те, що заїхав за межі зони, яка прописана в додаткові. Було дуже прикро, адже я не проконтролював цей момент і навіть не думав, що не можу проїхати в цьому місці. Тому я раджу хлопцям і дівчатам перед використанням самокатів уважно прочитати всі умови, контролювати час і місця, де ви їдете, й звісно — бути обережними на дорогах».

Як бачимо, електросамокати мають свої плюси та мінуси, як і кожен вид транспорту. Сміливо можна сказати, що подорожувати на електросамокатах з друзями або наодинці — весело. Одним із вагомих мінусів є те, що з нього

можна впасти на не малій швидкості, але якщо дотримуватися правил безпеки і використання самоката, то ніяких травм та падінь не відбудеться. Великою перевагою є й те, що поїздки на самокаті не виснажують, як, наприклад, велосипед чи ролики, а цінова політика самокатів різних брендів приблизно однакова й доступна. Більше того, мандрівка на свіжому повітрі принесе набагато більше насолоди, аніж проїзд в громадському транспорті. Використання самокатів замість таксі чи власного автомобіля є набагато екологічнішим, і це гарно впливає на кліматичний стан міста, бо зменшуються викиди CO 2 в атмосферу.

Вікторія Колосовська

«Read.Me»