Факультет журналістики відсвяткував поповнення в дружній родині

«Було дуже… навіть не можу описати це словами… Такого зі мною ніколи раніше не відбувалося. В школі таких теплих і щирих заходів не проводили. Я надзвичайно рада, що мій перший курс почався саме так!» – ділиться враженнями від свята першокурсниця факультету журналістики, реклами та видавничої справи Владислава.

Святкування приурочене Дню першокурсника стало для факультету
журналістики, реклами та видавничої справи традицією. Кожного року, на п’ятдесятий день від початку навчання ми вітаємо наших першокурсників, у майбутньому – колег журналістів. Цей рік не став винятком. 24 жовтня студенти старших курсів разом з адміністрацією факультету привітали своїх нових друзів-першокурсників, для яких це стало приємною несподіванкою.

Перші місяці студентства завжди неповторні й ні на що не схожі. Розуміючи це, організатори доклали багато зусиль, аби це свято було незабутнім для першачків. Підготовка була шаленою, з самого ранку студенти другого, третього та четвертого курсів готувалися до зустрічі з новенькими: прикрашали аудиторію, декілька разів репетирували свої номери аби це свято запам’яталося надовго.

І от, на годиннику вже опів на одинадцяту. Гамір у коридорі… Ще здалеку чутно як чимала кількість людей просувається до 710-ої аудиторії. Здивовані обличчя заходять до аудиторії, де на них уже чекають усміхнені старші студенти та викладачі. Першокурсники розуміють, що це ніяка не кураторська година, а свято для них. Вони минають камеру, проектор та інше обладнання, швиденько займають свої місця і чекають «що ж буде».

Після промови ведучої слово надається декану факультету, доктору наук із соціальних комунікацій, професору Олені Андріївні Івановій. Вона як завжди щиро вітає присутніх. Олена Андріївна порівнює першокурсників з новонародженими дітьми, які поповнюють велику дружню родину. До них ставлення завжди трепетне, їм приділяється більше уваги, і старші стають наставниками. Декан також бажає колосальних змін у їхньому житті за ці університетські роки: доленосних зустрічей, вірних друзів, справжніх знань, досвіду та впевненості у своєму професійному майбутньому.

Ось як привітали нових студентів другокурсники. Вони показали
відео, у якому студенти першого курсу відповідали на цікаві запитання про їхній факультет, журналістику і не тільки. «Я в захваті! Дуже приємно, що старшокурсники подали про нас і придумали такі цікаві конкурси та привітання, – коментує першокурсниця факультету Марія. – На вершині мого рейтингу, звісно ж, відео з нашими відповідями. Ми дуже довго обговорювали питання й відповіді ще до того, як побачили так зване «завдання з монтажу» (другокурсники, аби не викликати підозри, сказали, що відео знімають у рамках проектної роботи). Після перегляду фінального результату ми просто не можемо перестати розмовляти з цього приводу. Організатори великі молодці!».

Також представники другого курсу провели конкурс «Вгадай викладача», у якому дотепно описали тих, хто викладає дисципліни першачкам. «То було, правда, смішно й, що найголовніше, – влучно! Найлегше було вгадати Віктора Володимировича Пантєлєєва, якого назвали гіпервикладачем і згадали слово «глосарій», – коментує першокурсник Олександр. Останнім став конкурс «Назви прикметник». Студенти першого курсу по черзі називали прикметники, якими потім заповнили пропуски в тексті привітання. «Місцями прикметник дуже точно підходив до тексту, дуже розвеселила «вбивча сесія» та «гарячий другий курс». До речі, викладачі також щиро сміялись!», – зазначає першокурсниця Влада. Наприкінці конкурсу з прикметниками, другокурсники пригостили першачків смачними кексами з побажаннями. Мафінів, до речі, виявилося занадто багато, тож поласували ними й викладачі.

Студенти третього курсу підготували для першокурсників казку, учасниками якої вони й стали. Ведуча конкурсу зачитувала казку, а відібрані студенти першого курсу відігравали ролі. Ця казка підняла настрій усім присутнім. Усмішки повністю заполонили аудиторію. Наступним став конкурс, де потрібно створити новину із слів. Першокурсники як слід постаралися над тим, аби з випадкових слів створити щось справді схоже на новину. Наприкінці конкурсу, третьокурсники подарували учасникам посібники, які допоможуть у вивченні фаху. Ще однією приємністю від третього курсу стали «чупа-чупси» з передбаченнями.

Четвертий курс провів для студентів першого курсу конкурс «Правда чи фейк?», де ще початківці – акули пера визначали правдивість новини. Слід зазначити, що з більшістю новин першокурсники впорались. Зразу видно – майбутні професіонали!

Також студенти четвертого курсу підготували конкурс схожий на «Improv Live Show». У ньому першокурсники в межах заданої теми повинні були спілкуватися словами, які починаються з певної букви. «Дуже порадував конкурс від четвертого курсу. Студенти першокурсники проявили себе креативно, не розгубилися. Скажу чесно: було дуже смішно. Дякую усім студентам факультету журналістики. Вийшло гарне свято, по-сімейному тепле», – коментує конкурс викладач Олена Ігорівна Хобта.

Після того, як нових студентів нашого факультету привітали старшокурсники, усі попрямували на вулицю, до університетського саду, де посадили дерево. «Частина із саджанцем – справді прикольна ідея! Можна через декілька десятків років приходити до альма-матер і згадувати, що саме ти саджав це дерево, ти був частиною цього моменту», – зазначає першокурсниця Владислава.

Наприкінці свята трошки втомлена, але ж яка щаслива журналістська сім’я в дворі університету станцювала флешмоб, у якому взяли участь не тільки всі курси факультету журналістики, а й декан та інші викладачі.

Леонід Можегов