Fanfiction

Кожний після перегляду фільму, або прочитання книги, міг задаватися таким простим, але дивним запитанням: “а що якщо?”. Саме це й спонукає письменників-початківців втілювати в життя свої ідеї для сюжету, який може навіть й близько не збігатися з дійсністюЦе й називатиметься «Фанфіком».

Fanfiction(у перекладі з англійської – «фанатська література») вважається новим явищем у сучасному світі. Мабуть, це через те, що стали з’являтися спеціальні веб-сайти, на яких люди можуть ділитися своїми ідеями у форматі невеликого тексту. Але, насправді, фанфіки беруть свій початок ще з часів стародавніх греків, коли, наприклад, драматурги надихалися поемами Гомера і «запозичували» його героїв для власних текстів.

Фанфіки — це одна з поширених можливостей залишатися поруч з улюбленими героями і світом, у якому вони живуть. Особливо тоді, коли приходить кінець усьому, на що ти чекав не один рік. Так і почали з’являтися численні фанатські твори за мотивами книг «Шерлока Холмса», а також серіалу «Зоряний шлях». Вони здобули велику популярність у різноманітності їх жанрів, рейтингів та розмірів. Особливо «Зоряний шлях», де фанатам дали можливість творити що завгодно у космічному просторі.

Але найпопулярнішим фендомом (спільнота людей з єдиним інтересом) по цей час залишається «Гаррі Поттер». За стільки років існування цей простір став настільки масштабним, що перерахувати неможливо, скільки фанатської літератури було написано. Можна зустріти і Гаррі Поттера у якості злодія, і зміну статі персонажів, і альтернативні історії по типу «як усе було насправді». Ідеї бувають то наївними, то жорстокими, то усе одразу! Але на то вони і фанфіки, щоб бути різноманітними.

Усім відомо про існування роману Е. Л. Джеймса «50 відтінків сірого», чи не так? Але мало хто знає, що від самого початку це було фанфіком по роману «Сутінки» Стефані Маєр. Уже після були змінені деякі деталі, в особливості імена персонажів, та перероблено у самостійний твір. Вражає, чи не так?

Та не всі фікрайтери (ті, хто пишуть фанфіки) хочуть «наживатися» на своїх ідеях. Для них більш важливо, щоб публіка, яка теж полюбляє певний фендом, знайшла того чи іншого автора, прочитала його історію, на яку було витрачено чимало часу і оцінила творчість. Тож, для письменника-початківця більш важливе визнання читачів, а не нанесення шкоди, у вигляді порушення авторських прав, своєму улюбленому автору.

Фанфіки — це можливість зблизитися з улюбленими героями, дозволяючи виповнитися навіть самим сміливим ідеям. Завдяки цьому серед великого хаосу можна знайти щось настільки яскраве, що неможливо точно сказати, чи воно гірше за оригінал. Тож, не бійтеся створювати щось нове, якщо ви полюбляєте писати, а аудиторія завжди знайде вас сама!

Іванченко Маргарита

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram