Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Fanfiction

Иванченко фото

Кожний після перегляду фільму, або прочитання книги, міг задаватися таким простим, але дивним запитанням: “а що якщо?”. Саме це й спонукає письменників-початківців втілювати в життя свої ідеї для сюжету, який може навіть й близько не збігатися з дійсністюЦе й називатиметься «Фанфіком».

Fanfiction(у перекладі з англійської – «фанатська література») вважається новим явищем у сучасному світі. Мабуть, це через те, що стали з’являтися спеціальні веб-сайти, на яких люди можуть ділитися своїми ідеями у форматі невеликого тексту. Але, насправді, фанфіки беруть свій початок ще з часів стародавніх греків, коли, наприклад, драматурги надихалися поемами Гомера і «запозичували» його героїв для власних текстів.

Фанфіки — це одна з поширених можливостей залишатися поруч з улюбленими героями і світом, у якому вони живуть. Особливо тоді, коли приходить кінець усьому, на що ти чекав не один рік. Так і почали з’являтися численні фанатські твори за мотивами книг «Шерлока Холмса», а також серіалу «Зоряний шлях». Вони здобули велику популярність у різноманітності їх жанрів, рейтингів та розмірів. Особливо «Зоряний шлях», де фанатам дали можливість творити що завгодно у космічному просторі.

Але найпопулярнішим фендомом (спільнота людей з єдиним інтересом) по цей час залишається «Гаррі Поттер». За стільки років існування цей простір став настільки масштабним, що перерахувати неможливо, скільки фанатської літератури було написано. Можна зустріти і Гаррі Поттера у якості злодія, і зміну статі персонажів, і альтернативні історії по типу «як усе було насправді». Ідеї бувають то наївними, то жорстокими, то усе одразу! Але на то вони і фанфіки, щоб бути різноманітними.

Усім відомо про існування роману Е. Л. Джеймса «50 відтінків сірого», чи не так? Але мало хто знає, що від самого початку це було фанфіком по роману «Сутінки» Стефані Маєр. Уже після були змінені деякі деталі, в особливості імена персонажів, та перероблено у самостійний твір. Вражає, чи не так?

Та не всі фікрайтери (ті, хто пишуть фанфіки) хочуть «наживатися» на своїх ідеях. Для них більш важливо, щоб публіка, яка теж полюбляє певний фендом, знайшла того чи іншого автора, прочитала його історію, на яку було витрачено чимало часу і оцінила творчість. Тож, для письменника-початківця більш важливе визнання читачів, а не нанесення шкоди, у вигляді порушення авторських прав, своєму улюбленому автору.

Фанфіки — це можливість зблизитися з улюбленими героями, дозволяючи виповнитися навіть самим сміливим ідеям. Завдяки цьому серед великого хаосу можна знайти щось настільки яскраве, що неможливо точно сказати, чи воно гірше за оригінал. Тож, не бійтеся створювати щось нове, якщо ви полюбляєте писати, а аудиторія завжди знайде вас сама!

Іванченко Маргарита

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний