Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Фестиваль добрих душ

Чи не кожен з нас хоч раз в житті ставив собі запитання: «Чому би мені не завести домашнього вихованця?». Хтось відразу реалізовував своє бажання, когось відштовхували різні перешкоди, які, в першу чергу, стосуються матеріального складника, адже на придбання цуценяти чи кошеняти довелося б витратити немалі кошти. Спеціально для таких людей в Одесі й був організований благодійний фестиваль «Home Me Fest». Суть цього фестивалю полягала в тому, що люди могли вибрати свого майбутнього домашнього вихованця, не заплативши ні копійки.

Вибір, насправді, вражав своєю різноманітністю: тут були кішки й собаки різного віку, різних розмірів, різних порід. Кожен міг вибрати собі тварину за власними уподобаннями.

Також на цьому фестивалі можна було дослухатися порад експертів щодо правильного догляду за тваринами, розрахованих не тільки на тих, хто вперше матиме справу з домашніми вихованцями, а й на людей, вже досвідчених у цій справі. Основний слоган цих експертів: «Вік живи – вік вчися!». Кожен учасник фестивалю міг зробити свій матеріальний вклад у поліпшення життя тварин, котрі не змогли знайти господарів. Відзначимо, що люди допомагали не тільки грошима, а й різними предметами, необхідними для нормального існування тварини, наприклад, кормами, пледами, шампунями, вітамінами тощо.

Окрему увагу заслуговує організація заходу. На фестивалі працювали групи волонтерів, які володіли необхідною інформацією та з радістю відповідали на найрізноманітніші запитання відвідувачів. Для зручності тварин розміщували в окремих секціях, в кожній з яких перебувала людина, котра могла за необхідності проінформувати зацікавлених стосовно кожної тварини. Хто не хотів або не мав можливості відвідувати секції, міг ознайомитися зі стендом із фотографіями тварин та обрати собі вихованця.

Нам вдалося поспілкуватися з волонтером Валентином, який розповів трохи більше фактів щодо цього заходу. «Я займаюся волонтерством на «Home Me Fest» вже другий рік і можу сказати, що бачу прогрес. В цьому році прийшло вдвічі більше людей, отже, більше тварин знайдуть свій прихисток, і ми зберемо більше коштів. Що стосується благодійності, то всі гроші, які ми збираємо, йдуть до притулку. Також це стосується не тільки грошей, а й різних речей, які віддають люди для тварин. Вже зараз двадцять сім кішок і собак отримали сім’ю, і це особисто для мене є великою радістю. У такі моменти ти розумієш, що недаремно пішов у волонтери, починаєш цінувати не тільки матеріальні цінності, а й духовні».

Людмила, яка отримала нового члена сім’ї – симпатичне кошеня, коментує: «Я давно хотіла домашнього вихованця, але ніяк не могла зібратися з думками й зробити такий, вважаю, серйозний крок. Адже за ним потрібен догляд, як за маленькою дитиною. Нещодавно я побачила оголошення фестивалю, вирішила відвідати. Тепер я піду звідси не сама, а з моїм Люцифером, так я назвала котика. Я вже пояснила його попереднім господарям, що не варто хвилюватися за його добробут, я обіцяю, що він буде на найвищому рівні».

Роман Челпан