ФЕСТИВАЛЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ


Студентки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова взяли участь у медіафестивалі «Праволюдяність-2019». Як це було?

Перший день почався з дискусійної панелі «Права людини для медіа: Точки перетину», під час якої досвідчені правозахисники та активісти, такі як Ірина Славінська, Максим Буткевич, Володимир Азін, Олександра Матвійчук та Анастасія Лихолат, ділилися не тільки знаннями зі сфери правозахисної діяльності, а й особистими історіями. Далі учасники та учасниці поділилися на групи:

• Інклюзивність;

• Ненасильство та протидія мові ворожнечі;

• Активні дії на захист суспільних інтересів;

• Свобода слова в умовах конфлікту;

• Гендерна рівність та подолання стереотипів щодо ролі жінки у суспільстві.

І всі наступні дні кожен колектив займався розкриттям своєї теми за допомогою творчості. За весь час кожна група повинна була створити 3 медіапродукти, які розкривали б ту чи іншу проблематику: плакат, фоторепортаж і стріт-арт.

Всі творчі роботи були представлені в заключний день фестивалю під час підбиття підсумків роботи.

Медіафестиваль «Праволюдяність-2019» змусив всіх учасників та учасниць вийти із зони комфорту: під час роботи над спільним проектом не було важливо, у кого який рівень у тій чи іншій сфері, будь то малювання або освіченість у питанні захисту прав людини — зробити внесок повинні були всі.

Крім цього, учасники та учасниці медіафестивалю відвідували майстер-класи та лекції від команди Real Stories Production. Отримані (а для когось знов повторені) знання відразу застосовувалися на практиці. Також в якості як розваги, так і поживи для розуму був організований творчий вечір Ксенії Кравцової, режисерки Real Stories Production, на якому були представлені такі фільми, як «Не турбувати», «Цивільні партнерства», «ПЖ» тощо. Також було організовано перегляд документального кіно проекту Docudays, модераторкою якого була Єлизавета Сокуренко, представниця Центру прав людини Zmina.

В останній день фестивалю були проведені конкурси на кращий слоган і на кращу емблему фестивалю. В обох конкурсах брали участь представниці Одеського національного університету імені Мечникова — Ольга Куруч і Олена Бакума. За результатами голосування, слоган представниць ОНУ ім. І. І. Мечникова — «Право бути людиною» — зайняв 1 місце. Вітаємо переможниць!

Фестиваль «Праволюдяність-2019» був організований Інститутом журналістики Київського національного університету імені Т. Шевченка. Учасниці від ОНУ ім. І. І. Мечникова дякують Костянтину Шендеровському, Ірині Віртосі та іншим організаторам і модераторам за надану можливість зробити внесок у розвиток правозахисної журналістики.

Анастасія Голубєва

Фотоматеріали: фотоальбом фестивалю

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram