Гарячі новини зі світу гаджетів

Що ж цікавого відбулося в галузі технологій за останній час? Фен за 30$, який не пересушує волосся, і «розумний» дверний замок із шістьма способами розблокування від «Xiaomi». Революційний «Huawei» із діркою в екрані. Найпопулярніший «iPhone» за продажами та позив користувачів на «Apple». А ще — «злив» китайцям секретних технологій гнучких дисплеїв компанії «Samsung». Про це все детальніше далі.

 

«Xiaomi»

 

Що вміє фен за 30$?

«Xiaomi» під власним брендом «Mijia» випустила свій перший фен для волосся, в якого є функція іонізації. Новинкою є встановлений генератор негативно заряджених іонів, у результаті дії якого усувається статична електрика і закриваються волосяні лусочки. Це робить волосся гладким та блискучим. А оскільки іони притягують молекули води з повітря, зберігається природна зволоженість. Але це ще не все! У пристрою є ще одна цікава функція — «інтелектуальний контроль температури», яка покликана запобігти пересушуванню волосся.

За дизайном фен, в цілому, звичайний. На ручці перемикач двох швидкостей і кнопка холодного / гарячого повітря. Потужність фену становить 1800 Вт, вага 550 грамів, а коштуватиме такий фен у Китаї 30$.

 

Технологія з фільмів про майбутнє

На конференції для розробників «MIDC Xiaomi AIOT» 2018 року в Пекіні, китайці презентували «розумний» дверний замок «Xiaomi MIjia Smart Door Lock».

Установлюється такий девайс, як і будь-який інший дверний замок, але функціонал тут більший і вигляд пристрій має стильний. Замок оснащений сімома датчиками безпеки та має понад десяти секретних технологій захисту. Але «рве шаблони» можливість розблокувати замок шістьома різними способами. По-перше, можна використати класичний ключ або увести пароль, але розблокування за допомогою сканеру відбитків пальців, NFC, Bluetooth і через мобільний додаток — це те майбутнє, яке ми бачили тільки в кіно.

А ще тут є підтримка платформи «XiaomiAIoT». Знаєте що це означає? А це означає те, що після відкриття дверного замка система буде знати, що ви вдома. Відповідно вона зможе привітати вас, включити кондиціонер, налаштувати температуру та активувати інші пристрої «розумного» будинку. Ну, як вам? Майбутнє з фільмів вже тут і зараз!

 

«Huawei»

Смартфон із діркою в екрані

Дизайнер Бенджамін Гескін, що прославився організацією численних витоків інформації, опублікував у своєму Twitter якісні рендери смартфона «Huawei Nova 4». Вслід за ним в мережу злили рекламний постер «Huawei», який повідомляє про швидкий вихід нового смартфона. І виходячи з цього, компанія претендує на «лаври» виробника першого пристрою з «дірявим» екраном.

Цікаво, що на постері зображена чорна діра, на якій акцентується увага. Вона й символізує той самий отвір у дисплеї для фронтальної камери. А опираючись на лозунг компанії «See the Future» («Побачити майбутнє») і «One Step Further» («На крок попереду») можна лише підтвердити думку, що «Huawei» збирається бути першою, хто презентує смартфон в такому дизайні, а значить, задасть новий тренд.

Але не менш цікавим є «злив» характеристик девайсу, бо за 400$ користувачі можуть отримати топові характеристики. А пророкують смартфонові процесор «Kirin 980», а це, на хвилинку, як у «Huawei Mate 20» і «Mate 20 Pro», тобто, у флагманів. Дисплей орієнтовно буде 6,3-дюймовий із роздільною здатністю 2340 х 1080 пікселів, а також — 8 ГБ оперативної і 64, 128 або 256 ГБ вбудованої флеш-пам’яті. Щодо камер, то тут все теж обіцяє бути на рівні. Основна й фронтальна камери будуть оснащені подвійним 28-мегапіксельним модулем. Робота здійснюється на платформі «Android 9.0 Pie», а ємність акумулятора складе 4100 мАг.

Ну, а нам залишається лише дочекатися презентації.

 

«Apple»

Який «iPhone» на пікові продажів?

На початку осені, вже за традицією, «відгриміла» презентація «iPhone», на якій показали 3 нові моделі «XS max», «XS» і «XR». І що найдивніше, перше місце за продажами належить не «XS max».

Віце-президент «Apple» з маркетингу продуктів Грег Джосвік повідомив у інтерв’ю «CNET», що з моменту релізу 26 жовтня «iPhone XR» посідає чільні позиції за кількістю проданих копій, хоча це й бюджетна модель лінійки.

Найдешевший смартфон лінійки отримав замість AMOLED-дисплея 6.1-дюймову IPS-панель з товстішими рамками і без 3D Touch. «Apple» також відмовилася від подвійної основної камери. Такі міри були прийняті задля зниження ціни. Коштує «iPhone XR», як мінімум, на 250$ дешевше, ніж старший брат «iPhoneXS». Власне, це і сприяє продажеві девайсів. Але ще впливає на популярність можливість обирати колір корпусу, а вибрати можна з шести кольорів, замість трьох звичних варіантів «S-ок».

 

Користувачі подали в суд на компанію «Apple»

На компанію «Applе» подала в суд група користувачів. Люди незадоволені, що в магазині «App Store» зростають ціни на додатки. Компанія забирає собі 30% від продажів, звідси й зростання цін, і виступає посередником, залишаючись поза конкуренцією, тому що іншого легального магазину додатків для «iOS» просто немає. Відповідно, в позові йдеться про створення незаконної монополії. У самій «Apple» подібні заяви вважають необґрунтованими.

І хоча ініціатива цікава, проте ймовірність перемоги дуже мала, адже, згідно із законом, антимонопольний позов можуть подати тільки самі розробники, а не користувачі. Але розробники самі ж і виставляють ціну в магазині.

З цього приводу Девід Фредерік, адвокат позивачів, сказав наступне: «“Apple” створила для власників “iPhone” антиконкурентні обмеження, щоб вони не могли купувати додатки де-небудь ще, крім “AppStore”. Як підсумок, власники смартфонів платять “Apple” за додатки більше, ніж вони могли б коштувати на конкурентному ринкові».

Зараз лише четверо із дев’яти суддів Верховного суду підтримали користувачів. Остаточне рішення в справі буде винесено, орієнтовно, в червні 2019 року. У разі перемоги позивачів, «Apple» буде змушена виплатити величезний штраф і надати можливість відкривати сторонні платформи для продажу власних додатків.

 

«Samsung»

У «Samsung» вкрали технологію гнучких OLED-дисплеїв

У південно-корейської компанії «Samsung» — проблеми. Інформація про технологію виробництва гнучких OLED-дисплеїв «Samsung» була перепродана китайській компанії, ім’я якої поки не повідомляється. Проте, відомо, що прокуратура звинувачує дев’ять осіб у крадіжці секретів виробництва.

Згідно з версією звинувачення, витік інформації стався через постачальника обладнання для виробництва дисплеїв «Toptec». Вважається, що в змові брали участь глава компанії та вісім співробітників, які сумарно отримали цілих 13,8 мільйонів доларів. Продано було креслення дисплеїв, деталі технології 3D-ламінування та інші дані. Інформація «зливалася» через фіктивну компанію. Це відбувалося у період від травня до серпня. Порушники були затримані «на гарячому».

У справі також були замішані два працівники неназваної китайської компанії, але їм звинувачень ще не висували. Натомість, у «Toptec» свою провину заперечують. Проте ситуація підірвала довіру до постачальника й відповідно після оприлюднення матеріалів справи його акції впали на 20%.

 

Це були останні найгарячіші новини зі світу гаджетів. Відтак, ми дізналися, що впевнено крокуємо до раніше утопічних девайсів зі світу кіно, вступаємо в еру безрамкових на 99% смартфонів; піднімаємо маленькі технореволюції проти монополістів; а деякі нечесні компанії наживаються на розробках інших.

 

Владислав Зіньковський

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram