Гарні фотографії чи все ж таки порушення закону?

Вже зовсім скоро травень, а там вже й початок літнього туризму. В Одесі цей період асоціюється з веселощами, відпочинком та, звісно ж, фотографіями. 

Минулого літа на вулицях міста у спекотну погоду можна було зустріти людей, котрі пропонували сфотографуватися із совами, єнотами, зміями, павуками, мавпочками та іншими тваринами. Хтось з людей ставився до цього, як до особливостей туризму і радо платив за декілька кадрів, хтось виступав проти такого «бізнесу». 

Та чи є взагалі золота середина у цій ситуації та правильна реакція, котра не засуджується іншими й сприймається адекватно? Скоріш за все, ні. Однак знайдеться законодавча відповідь на це питання. 

Згідно з законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» дії, що завдають фізичного страждання тварині, залишають певні ушкодження на її тілі, призводять до смерті, вчинені з хуліганських та корисливих мотивів, і при цьому ще й порушуються правила утримання – є проявом жорстокого поводження з твариною, за яке людина несе адміністративну чи кримінальну відповідальність. 

Тому, коли ви бачите на вулиці людей, які пропонують сфотографуватися із тваринами, котрі мають нездоровий вигляд, штучно пофарбовані, і при цьому знаходяться не в комфортних для них умовах, слід задуматися саме про жорстоке поводження з тваринами. 

Як же вам діяти в цей момент, коли бачите таке порушення закону? 

З цим питанням ми звернулися до ГО «Закон Природи», котра нещодавно займалася вилученням сов у вуличних фотографів разом з ГО «Animal SOS Odessa», вони порадили вжити наступних заходів: 

викликати поліцію і повідомити про те, що порушують закон та експлуатують тварин; 

у тому випадку, коли поліціянти не приїжджають на місце, потрібно йти до управління патрульної поліції чи до ГУНП; 

у разі затримання фотографів, ви маєте проїхати разом з поліціянтами, аби написати заяву.  Від себе додаємо ще таке: 

у протоколі поліції має бути зазначено, що це адміністративне порушення за статтею 89 чи статтею 299 ККУ; 

у тому випадку, якщо ви не хочете з усім цим возитися, зверніться до одеських організацій на Facebook-сторінці (назви вказані вище).

Повідомте їм про місцеперебування, перерахуйте порушення, які ви помітили, й за можливості надайте фото чи відео.

І пам’ятайте, що фотографуватися із тваринами не погано. Однак потрібно робити це за таких вимог: ви не тримаєте їх у руках і взагалі не торкаєтесь, тварини знаходяться в комфортних для них умовах і ви фотографуєте без спалаху.

Отож, тепер ви маєте інструкцію з того, як протидіяти не тільки в більшості випадків незаконному «бізнесу», а ще як допомогти тваринам вийти з аб’юзивних стосунків із господарем. Адже в Одесі тварини, котрі були вилучені таким чином у вуличних фотографів, отримали притулок в Одеському зоопарку, де їм надали необхідні умови для життя. 

Шукова Ольга, 2 курс , «Face to Face»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram