Гешефт Ретро-Весна

Зелений театр — амфітеатр під відкритим небом в Одесі. Був побудований в 1936 році в Олександрівському парку (нині — Центральний парк культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка). Архітектори — Е. С. Баумштейн та А. С. Назарець.

Після звільнення Одеси театр був в напівзруйнованому стані. Однак у 1946, одесити, готуючись до зустрічі з легендарною Клавдією Шульженко на сцені Зеленого театру, вийшли на його відновлення. До кінця XX століття театр прийшов у повністю зруйнований стан.

У 2014 році підприємець та імпакт-інвестор Єгор Гребенніков розробив концепцію та інвестував 13 млн гривень у відновлення Зеленого театру. У 2015 році зусиллями волонтерів Зелений театр із занедбаної території перетворився на улюблене місце зустрічі і відпочинку одеситів. Суботники організували активісти ініційованого Гребенниковим Impact Hub Odessa.

Перший сезон відновленого Зеленого театру ознаменували лекція  Андрія Макаревича, поетичні та літературні вечори Дмитра Бикова, Сергія Жадана та Ади Роговцевої. Серед музикантів в 2016 році тут виступали Benjamin Clementine, Один в каное, Іван Дорн.

На території Зеленого театру повністю реконструйована сцена, відкритий лекторій, обладнані майданчики для дитячих ігор, проводяться відкриті майстер-класи по екології і творчості. На одному зі схилів відновленого театру волонтери створили еко-ферму, де навчають дітей і підлітків вирощувати екологічно чисті овочі.

Так починалося життя театру. У більш пізні, післявоєнні часи Зелений театр був місцем концертів безлічі зірок тодішньої естради, імена яких знала вся країна. Фактично Зелений театр, крім споконвічно закладених в нього чисто ідеологічних функцій формально «самодіяльного», «радянського», «народного», «інтернаціонального» творчості, широко пропагував, просував, рекламував якраз неформально-професійні естрадні жанри, в першу чергу — джаз, конферанс, естрадну мініатюру, пантоміму, циркове мистецтво. І в цьому його безсумнівна заслуга в культурній історії міста. З часів поступового переміщення масових шоу на більш місткий стадіон ЧМП і одночасно облаштування камерних естрадних заходів на естраді в Міському саду, зірка цих підмостків потроху закотилася.

Наразі Зелений театр в Одесі — єдиний в Одесі амфітеатр просто неба, в якому проводиться велика кількість різноманітних заходів: кінопокази, концерти популярної та сучасної музики, музично-літературні та художньо- літературні вечори, святкування «Дня дітей», жіночий стендап та виступи зіркових гостей та груп. Але наймаштабнішим залишається Гешефт Ретро- Весна.

Цієї весни Гешефт перемістить нас у часі. Фестиваль Ретро-Весна 8-9-10 травня відтворить атмосферу мрії підлітка 90-х.

«У нас кльові новини! Гешефт трапиться!!! Хоча ви і засумніваєтеся, який це рік… адже темою стане Ретро-Весна! Ми нагадаємо про все, про що приємно згадати, розповімо про все, про що ви не знали або чули лише від предків, розкриємо тему 80-90-х так, як вам і не снилося! Тонкі асоціації, яскраві тригери дитинства, настрій і дух того часу — тільки верхівка наших завдань. Ми обіцяємо занурювати в епохи на всіх рівнях: за допомогою квітів, знайомих звуків і смаків, тих самих рухів, характерних відчуттів. Якесь невловиме почуття — коли все тільки починається, коли стоїш на порозі НОВОЇ ЕРИ людства, коли тільки починаєш мріяти про персональний комп’ютер та вмієш робити мікстейп», — повідомили на своєму сайті в Фейсбук організатори Зеленого театру.

Нас чекали цілих три дні божевільних відчуттів від зустрічі з мріями і фантазіями дитинства і тінейджерства. Ми пошейпили на аеробіці і брали участь в брейк-данс батлі, послухали хіти MTV, погортали комікси і заглянули в кімнату підлітка, знову закохуючись в персонажів з плакатів.

Родзинкою фестивалю була ціла зона старих ігрових автоматів — від радянських до оригінального пінболу і аркадних ігор. Можна було не прогулювати школу і не переживати про відсутність кишенькових грошей — Гешефт запросив і понурив у подорож в безтурботний і прекрасний світ дитячої мрії.

А ще на Гешефті, як завжди, можна було познайомитися з найбільш креативними проєктами українських дизайнерів, зробити селфі в тематичних фотозонах, смачно поїсти на великому фудкорті і просто приємно провести час з друзями, відпочиваючи на газонах Зеленого театру у фестивальній атмосфері! Все це під звуки діджейських сетів (на цей раз не лише з вінілу, а й з аудіо-касет) і вечірніх концертів. Цього разу для нас виступали: Stepan i Meduza, Space Spice Boy, The Cutes, Ocean Bloom, Хвилі, Hungry Boys, Протон-4, Электроптицы і улюблені Tik Tu.

Неперевершену атмосферу Гешефту погодилася передати нам і студентка 4 курсу, факультету журналістики, реклами та видавничої справи Кірток Юля: «Загалом, захід був дуже цікавим, кожен міг знайти щось цікаве для себе і було багато веселих розваг: фудкорт, різні магазини, виставки, майстер- класи, ігрові автомати, музика, танці і тд. Хочеться виділити деякі аспекти, такі як атмосфера, дизайн і доброзичливі люди. Атмосфера була просто бомбічною. Дизайн: була дуже крута задумка зробити дрескод у вигляді стилю 90-х. А що стосується людей, вони просто чудові: починаючи від відвідувачів, закінчуючи персоналом. Але і є, на жаль, один мінус, такий як одяг, котрий продавався там, — це був суто жіночий одяг, а для представників чоловічої статі одягу і аксесуарів не було, але в цілому було все класно і ми з друзями веселилися на ура. Ми пробули там 6 годин, які дуже швидко пролетіли, тому ми навіть не встигнули кліпнути очима, як вечір підійшов до завершення».

До речі, а ти був(-ла) на Гешефті Ретро-Весна у Зеленому театрі? Якщо ні, то чи захотілось тобі побувати там після цієї розповіді?

Фото: авторське

Валерія Домбровська, 2 курс, “Prostir”

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram