Гімн Одеси: тотальна зміна чи просто переклад українською

Усіх сфер життя в нашій країні торкнулася українізація. Російськомовний гімн Одеси це не обійшло стороною. Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, вимагає або перекладу гімну українською мовою, або повної його заміни.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив, що гімн Одеси порушує положення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він вважає, що необхідно змінити російськомовний гімн Одеси на його українську версію або взагалі замінити іншим. «Порушення зафіксували, його потрібно виправити», — каже Кремінь. На жаль, як депутатам міськради змінити «Пісню про Одесу», він не розповів, але він вважає, що текст гімну повинен бути українською мовою.

Гімном Одеси є «Пісня про Одесу» з оперети «Біла акація» на музику І. Дунаєвського. Саме такий гімн був затверджений у 2011 році.

Когда я пою о широком просторе,

О море, зовущем в чужие края,

О ласковом море, о счастье и горе,

Пою о тебе я, Одесса моя.

Нещодавно паном Кремінем було запропоновано запитати, що думають одесити стосовно зміни гімну міста. «Нехай Одеська міська рада звернеться до городян і дізнається їхньої думки. Або це повинен бути текст, який спрямований у майбутнє, щоб показати: Одеса — це сучасне, європейське, цивілізоване місто», — прокоментував Тарас Кремінь.

Команда «Read.Me» вирішила провести анонімне опитування серед одеської молоді, щоб дізнатися, як вони ставляться до вірогідних змін гімну Одеси. Як виявилося, понад 50% юнаків та дівчат турбує, якою мовою буде виконуватися гімн міста, і близько 45% вважають, що гімн має бути саме українською мовою. «Думаю, що молодь до цього поставиться краще, в тому числі і я, аніж старше покоління, котре не бачить у цьому проблеми на кшталт «зачем менять, всем и так хорошо». Хоча мені й подобається ця пісня, однак настав час змін», — прокоментував один із студентів нашого університету.

На думку мовного омбудсмена, гімн повинен відповідати букві закону, а чинний музично-поетичний символ міста повинні позбавити державного статусу. Кремінь вважає, що заміна гімну не приведе до громадського невдоволення, і закликав місцеву владу посприяти йому в цьому питанні.

«Одеська міськрада навряд чи проголосує за зміну гімну Одеси. Наш гімн нам подобається, Одесу все влаштовує. Особисто я не збираюся проявляти ініціативи щодо заміни або зміни чинного гімну Одеси», — заявив мер міста Одеси Геннадій Труханов.

Катерина Ігнатенко

«Read.Me»