Глобальна проблема людства

Тема забруднення навколишнього середовища актуальна для сьогодення та буде популярною в майбутньому. Напередодні двох свят, присвячених екології (5 червня — Всесвітній день навколишнього середовища; 8 червня — Всесвітній день океанів), хочеться нагадати усім, чого варте наше відношення до навколишнього середовища. 

Напевно, всі чули про «Велику тихоокеанську сміттєву пляму». Уявіть собі, що ви вже добу пропливаєте океанській простір, завалений сміттям. Важко? А це насправді відбувається протягом десятиліть. Мільйон квадратних кілометрів, які завалені пластиком, побутовими відходами та риболовними снастями. Неодноразово повідомлялося про самогубство китів через голодування, причина якого — заповнений пластиком шлунок. Але найбільш жахливе те, що вчені не знають, як саме з цим боротись.

Популяризація екологічного руху з кожним роком стає все більш вагомою для суспільства. Сортування сміття, відмова від одноразового посуду, пакетів та пляшок… Це найменша частина того, що ми можемо зробити для покращення стану екології. Багато країн вже повністю або частково (з введенням податку на пластик та поліетилен) відмовились від шкідливих для екології речовин.

Одеса, наразі, встановила контейнери для сортування сміття. Але на цьому активісти не зупинились. Як повідомляє Telegram-видання «Маяк», винайдено багаторазову ватяну паличку, де використовується медичний силікон. Після використання необхідно її продезінфікувати та помити від краном. Через багаторазове використання таких паличок знизиться їх потрапляння в навколишнє середовище.

Також одеситка Марія Кацан внесла на Google-карти усі пункти здачі пластику, переробки пакетів, пляшок та місця, де можна здати кришечки та батарейки. На карті вказано усі локації проекту «Речі, які допомагають» та кафе, де можна отримати знижку за каву у свій стаканчик.

Іванова Анастасія, 2 курс

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram