Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Глобальна проблема людства

Тема забруднення навколишнього середовища актуальна для сьогодення та буде популярною в майбутньому. Напередодні двох свят, присвячених екології (5 червня — Всесвітній день навколишнього середовища; 8 червня — Всесвітній день океанів), хочеться нагадати усім, чого варте наше відношення до навколишнього середовища. 

Напевно, всі чули про «Велику тихоокеанську сміттєву пляму». Уявіть собі, що ви вже добу пропливаєте океанській простір, завалений сміттям. Важко? А це насправді відбувається протягом десятиліть. Мільйон квадратних кілометрів, які завалені пластиком, побутовими відходами та риболовними снастями. Неодноразово повідомлялося про самогубство китів через голодування, причина якого — заповнений пластиком шлунок. Але найбільш жахливе те, що вчені не знають, як саме з цим боротись.

Популяризація екологічного руху з кожним роком стає все більш вагомою для суспільства. Сортування сміття, відмова від одноразового посуду, пакетів та пляшок… Це найменша частина того, що ми можемо зробити для покращення стану екології. Багато країн вже повністю або частково (з введенням податку на пластик та поліетилен) відмовились від шкідливих для екології речовин.

Одеса, наразі, встановила контейнери для сортування сміття. Але на цьому активісти не зупинились. Як повідомляє Telegram-видання «Маяк», винайдено багаторазову ватяну паличку, де використовується медичний силікон. Після використання необхідно її продезінфікувати та помити від краном. Через багаторазове використання таких паличок знизиться їх потрапляння в навколишнє середовище.

Також одеситка Марія Кацан внесла на Google-карти усі пункти здачі пластику, переробки пакетів, пляшок та місця, де можна здати кришечки та батарейки. На карті вказано усі локації проекту «Речі, які допомагають» та кафе, де можна отримати знижку за каву у свій стаканчик.

Іванова Анастасія, 2 курс

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми