Головний редактор “Голосу ОНУ” про наше радіо

“Голос ОНУ” – університетське радіо, що з’явилося в 2013 році. За цей час воно розширило свою діяльність: на сьогодні його учасники також беруть інтерв’ю і навіть влаштувують вечірки. Про перспективи розвитку, особисту цензуру та ставлення до радіо викладачів нам розказав Дмитро Підлубний – головний редактор “Голосу ОНУ”.

  • Скажи, як ти почав працювати в «Голосі ОНУ» та досяг посади головного редактора?

Це сталося зовсім випадково. Будучи першокурсником, я навіть не підозрював про існування радіо в університеті. І от одного дня в старому корпусі я почув, що грає пісня Земфіри. Я був дуже здивований і вдома вирішив знайти паблік в підписках у старшокурсників. Цим пабліком виявився «Голос ОНУ». Якраз в той період було оголошено набір, але я не звернув на це увагу і просто накидав треків в предложку з пафосним підписом в дусі: «Голос, ти готовий до цього?». Це було 9 або 10 пісень, з них я добре пам’ятаю Joy Division, Klaxons та Seekae ft. Flume «Test and Recognize». Через недовгий час зі мною зв’язалася Даріанна – головний редактор – і запросила поговорити. Відтоді я на радіо.

  • Чи пам’ятаєш, які пісні увійшли в твій перший ефір?

Пам’ятаю, що першими були Бі-2 “Хіпстер» та Мумій Троль «Піратські копії». Велике задоволення доставило те, що під пісню Бі-2 підспівувала дівчинка в коридорі. З’явилося відчуття, що я влучив прямо в ціль.

  • Як з’явився «Голос»?

Я прийшов на радіо, котре працювало приблизно 2 роки. Якщо я не помиляюся, то Даріанна зібрала своїх друзів з факультету журналістики і вони почали працювати над концепцією радіо. Профком допоміг з устаткуванням, хлопці зібрали перший склад «Голосу» і радіо почало розвиватися.

  • Як відбувається набір до колективу радіо ОНУ?

Банально. Студенти проявляють інтерес і потрапляють на радіо. Все, що потрібно, – це любов до музики і до того, чим ми займаємося. В даний час набір не оголошений, нас 9 чоловік і робота виконується добре. Хоча раніше нас було більше, на зміну виходили діджей і диктор. А наразі одна людина читає новини і ставить музику.

  • Що найбільше потрібно «Голосу»?

Нам необхідне нове якісне обладнання для інтерв’ю. Окрім цього, в деяких місцях колонки почали давати збої. Також в нашу команду потрібен студент, який монтує відео. Будемо раді, якщо бажаючі залишать записку на двері!

  • Чи бувають дні, коли радіо не працює?

Ми не працюємо в дні жалоби та під час сесії. У 2015 році робота перервалася на півроку через те, що радіо затопило. Але ми провели капітальний ремонт і зараз все в порядку.

  • Які музичні запити до вас надходять найчастіше? Можливо, щось не допускається в ефір?

У нас є особиста цензура. Музика грає в рамках морального статуту університету, без ненормативної лексики та пропаганди наркотиків. Діджей залишає за собою право не ставити пісні, які йому не подобаються, але замовлення ми намагаємося виконувати, так як люди виявляють ініціативу, а ми це цінуємо. Взагалі замовлення бувають різні, від Оксімірона до класичної музики. Все залежить від настрою або обраної концепції. Зазвичай намагаємося підкреслити атмосферу, якщо на вулиці дощ, то і музика буде відповідна. У нас бувають дні, присвячені тільки французьким пісням, а був день, коли грав тільки російський реп. Все, що потрібно знати слухачеві про замовлення – це те, що улюблені пісні потрібно скидати завчасно і вказувати в який час хотіли б почути трек.

  • Як до радіо ставляться викладачі?

– Неоднозначно. Одні вважають, що музика в університеті недоречна. Інші ставляться більш лояльно. Був конфлікт з приводу того, що ми голосно крутимо музику. На наступний день грали тільки хіти 80х, конфлікт вирішився сам собою. На жаль, викладачі не пропонують музику для ефіру, хоча ми тільки за. Плануємо виділити тиждень, під час якого будуть виконуватися тільки їх побажання. Я вважаю, що музику потрібно сприймати не тільки як розвагу, ми не маємо наміру зіпсувати навчальний процес. Музика – НЕ розрядка після важкої пари, вона задає настрій і має місце бути. Ми просто знаходимо в цьому щось своє і не робимо нічого поганого.

  • Розкажи про плани на майбутнє.

Ми хочемо поліпшити свою роботу, розібратися з технікою і взяти більше інтерв’ю. На сьогоднішній день брали інтерв’ю у групи «Електрофорез», Майті Ді, Kyivstoner`a і скоро змонтуємо з Дакукою. У планах є літературні, творчі вечори.

  • Чи був якийсь цікавий випадок, пов’язаний з «Голосом»?

Під час зимових канікул ми пішли у відпустку. Я вирішив написати Kyivstoner`y з приводу інтерв’ю і він мені відповів. Довгий час я не міг дізнатися подробиці зустрічі, місце і час було затверджено в останній момент. Він, як справжній репер, запізнився на 1,5 години, але прийшов і це головне. Ми були в першій трійці організацій, які провели з ним бесіду. Хоча він погодився на зустріч головним чином тому, що ми ноунейм. Відео з ним найпопулярніше на каналі, 20к переглядів. Нас безкоштовно опублікувало співтовариство «Рими і панчі». Плюс за перегляди ми отримали 15 центів.

  • Судячи з постерів, були вечірки від «Голосу», і одну з них влаштовували ви. Розкажи докладніше про минулі та майбутні вечірки.

Так, було три вечірки. Перші дві пройшли в «Виході», я на них не був, але знаю, що там грали не діджеї, а групи. На отримані гроші хлопці купили ноутбук. На вечірці, яку влаштовував я,  музику ставили діджеї, після їх треків ми показали фільм, знятий моїми знайомими. Після перегляду почалося афтерпаті, на якому були присутні МС та hustlabeats, який пише музику відомим людям. Хоч вечірка була від «Голосу», приходили не тільки студенти, були присутні більше 100 осіб, що тішить. У планах вечірки заходи різних форматів. Також хочемо створити щось більш локальне, якось урізноманітнити культуру університету.

  • Що б ти хотів сказати своїм слухачам?

Хлопці, кидайте пісні. Хороші треки, класні добірки. Щоб я сів, послухав, сказав «вау» і вийшов потиснути вам руку.

Саша Явник

Читайте також:

Мода ОНУ: як вдягаються студенти різних факультетів

«Битва факультетів» і стрибок на максимум від журналістів

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram