Громадянська журналістика в Криму: викладачі та студенти факультету взяли участь в онлайн-зустрічі

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова у партнерстві з НСЖУ долучився до вебінару «Громадянські журналісти важливі! Несвобода слова в Криму». Метою заходу, що пройшов 3 грудня 2021 року, було актуалізувати проблему у форматі акції солідарності з громадянськими журналістами Криму. Пресслужба факультету поцікавилась деталями заходу…

Модерував захід Сергій Томіленко (голова Національної спілки журналістів України), а спікерами були Тетяна Печончик (голова правління Центру прав людини «ZMINA»), Муміне Салієва та Лутфіє Зудієва (журналістки та правозахисниці).

До участі у заході доєднались керівництво факультету, викладачі та студенти різних курсів, адже ця тема надзвичайно важлива як для фахівців, так і для майбутніх журналістів. «Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова з радістю прийняв запрошення НСЖУ та Сергія Томіленка до участі у цьому заході. Майбутні журналісти вже на етапі професійного становлення мають формувати уявлення про журналістську солідарність та усвідомлювати ризики професії, що постають у сучасному світі, бачити свою майбутню діяльність без прикрас та з усією відвертістю. Саме тому ми запросили студентів різних курсів долучитись до цієї важливої розмови. Захід був змістовним, фаховим, корисним та емоційно глибоким. Наша співпраця з НСЖУ буде продовжуватись та розвиватись», — розповіла декан факультету, професор Олена Іванова.

У межах вебінару було обговорено громадянську журналістику як реакцію на відсутність свободи слова в Криму, що зумовлено окупацією півострова. Захід став корисним і тим, хто тривалий час цікавиться темою окупованого Криму, особливостями та рівнем репрезентування цієї проблеми у ЗМІ. На переконання Аліни Червінчук, заступниці декана, старшої викладачки, «…українська журналістська спільнота повинна усвідомити масштабність проблем журналістів та жителів Криму, а для цього цікавитись особливостями висвітлення кримської проблематики, специфікою підготовки журналістських матеріалів про окупацію та професійно артикулювати  інформацію до широкого загалу (на загальноукраїнському та міжнародному рівнях)».

Серед учасників були й ті, хто вперше замислились над серйозністю кримського питання. Так, своїми враженнями від вебінару поділилася Вікторія Бухта, студентка 1 курсу: «Для мене тема лекції була новою, проте дуже цікавою та інформативною. Дуже корисною була частина, де розповідалося про те, як можна допомогти, підтримати громадянських журналістів у Криму. Для цього необхідною є активізація у поширенні інформації, надсиланні листів, долученні до флешмобів, публічних акцій тощо».

Спікери також приділили увагу питанню політв’язнів в Криму, адже  в такому статусі сьогодні перебувають щонайменше 10 українських громадянських журналістів.

Важливість заходу також підкреслив Владислав Кушнір, студент 2 курсу: «На жаль, кримське питання є досі актуальним для всього світу. Для будь-якої людини важлива підтримка. Нам, українцям, не байдуже те, що коїться на окупованій території. А обізнаність у тому, що відбувається з кримським народом, на мою думку, є одним із видів підтримки. Спікери поділилися своїм баченням ситуації, і, беззаперечно, це стало корисним для зацікавлених учасників із різних куточків нашої країни».

Як бачимо, учасники заходу усвідомлюють соціальну гостроту та актуальність порушеної проблеми та надалі триматимуть її у фокусі своєї уваги.

Ангеліна Цепак,
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram