Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Я вірю у вчорашній день

Книга Гері Шмідта «Битви щосереди» – захоплююча енциклопедія життя американців у 60-ті роки 20-го століття – час війни у В’єтнамі, діяльності хіпі, гурту The Beatles та бітників. Несподівано на арені хвилюючих подій з’являється маленька людина – хлопчик на ім’я Холлінг Вудвуд.

Читаючи цю історію про «епоху хуліганства», зазнаєш цілої палітри емоцій: від легкої радості до нестримних веселощів, від подиву до гніву. 

За розвитком головного героя спостерігати було по-справжньому цікаво. Автор обрав для персонажа найвдаліший вік – дванадцять років, коли людина тільки починає усвідомлювати своє «Я», власний світогляд, а також вирішує, куди їй такій унікальній податися. Спочатку Холлінг постав перед читачем параноїдальним невпевненим у собі та боягузливим, і далі щомісяця переживав все нові й нові метаморфози. Він ставав сміливішим, рішучішим.

Від простого до складного, від «Венеційського купця» до «Багато галасу з нічого». П’єси Шекспіра немов показували нам духовний розвиток головного героя, і автор вдало підібрав твори, адже що може змусити задуматися про вічне, якщо не класика? Тим паче, у такий час, як війна, хочеться вірити у щось світле, добре і зворушливе, у щасливий фінал. 

Опис важкої ситуації у країні розбавляють саркастичні коментарі Холлінга Вудвуда, який не обділений почуттям гумору. Про свої будні він розповідає з неприхованою іронією. Його батько – архітектор, який може створити Ідеальний будинок, але не ідеальну сім’ю: батьки хлопчика давно розлюбили один одного, з сестрою постійно конфліктують через її приналежність до субкультури хіпі. 

Поступово Холлінг знаходить справжніх друзів, дізнається багато нового, закохується, свариться, розчаровується, мириться. І все це описано у такій бадьорій та невибагливій манері, що хочеться самому поринути у вир подій з головою.

Важливу роль у становленні Холлінга грає і його вчителька місіс Бейкер. Спочатку хлопчику здавалося, що вона його ненавидить, готова «розірвати» прямо посеред уроку. Розвиток дії цікавий – починаються «битви щосереди»: читання й аналіз п’єс Шекспіра, розмови з філософським змістом, а також тести на 150 питань, куди ж без цього. Згодом місіс Бейкер постає перед читачем як сильна жінка, здатна на добрі вчинки.

Лейтмотив цієї історії такий: ніколи у світі не було тільки добрих і поганих людей, але не всі це усвідомлюють.

Дар’я Кристофович

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми