Як багатодітна мати поєднує навчання та виховання дітей

Вагітність у студентські роки  це несподівана новина, яка одразу ставить майбутню матусю перед вибором. Юні дівчата не знають, що їм робити та як складатиметься життя далі.  Як це – бувши ще студенткою стати мамою? Як встигати поєднувати навчання, роботу  та виховання дітей? Чи буде підтримувати держава? На ці питання відповість багатодітна матуся  з Одеси – Катерина.

– Розкажіть будь ласка про вашу родину

– Я ще студентка. Мені 23 роки.  Я навчаюся на 5 курсi. У мене троє дітей, троє хлопчиків. Першій дитині 6 років, другій 4 роки, а третьому 1 рік. Я народила у 17 років. Звичайно, ми не планували дитину так зарано. Але всесвіт вирішив за нас двох. Коли я дізналася, що я вагітна, у мене не було паніки. Я спокійно пішла та розповіла про це своєму хлопцеві. 

Мій чоловік – моє перше кохання. У нас були неймовірно сильні почуття один до одного. Тому я розуміла, що все буде добре, і він не засмутиться від цієї новини. Наші почуття не згасли ні на хвилину за ці роки, і завдяки цьому у нас уже три янголяток.

–   Як ви поєднуєте навчання в університеті та виховання дітей?

– Після народження другої дитини я перейшла на заочне навчання. Я не встигала ходити на пари, виховувати дітей, готувати, прибирати та працювати. Тому заочна форма навчання була для мене порятунком. Зараз у мене вже є троє дітей. Я скоро здобуду вищу освіту. Так що впоратися можна з усім. Головне бажання та правильно все розпланувати.

–   Можете поділитися з нами як поєднувати навчання, роботу та виховання дітей? 

– Я працюю майстром манікюру вдома. Двоє дітей ходять у садок. У цей час я можу працювати. Молодша дитина у мене спокійна, може тихенько сидіти і грати, поки я працюю. Коли діти хворіють і не ходять у садок, або це вихідні, моя мама та мама чоловіка допомагає з ними посидіти, поки я працюю або займаюся домашніми справами. Чоловік у мене ходить в рейс, тому коли він приходить додому всю увагу він віддає дітям, а я можу спокійно займатися своїми справами. Навчаюся я на заочному, тому проблем із навчанням ніяких немає.

–   Як вам  держава допомагає будучи багатодітною мамою ? 

 – Щомісяця вчасно мені приходять гроші на картку. Але, єдине, що мені страшенно не подобається, це те, що якщо я захочу дитині купити памперси у звичайному продуктовому магазині (Сільпо, Таврія), де ціна на них дешевше, я не зможу цього зробити. Я маю право тільки розплатитися цими грошима в Антошці, Єві тощо. Крім того, кожен місяць багатодітним сім’ям повинні видавати дитині до 1 року молочні продукти та дитяче харчування.

Коли синові ще не було року, я пішла в поліклініку, щоб взяти кашу та молоко. Я це роблю зазвичай раз на місяць. На що мені відмовили, сказали, що нібито все вистачить, дитині вже майже рік і вона повинна їсти поступово дорослу їжу. Мене не хотіли слухати зовсім, їх не бентежило те, що дитині ще немає року і за законом вони зобов’язані видавати. Я знайшла головного лікаря поліклініки, все пояснила і мені надали все-таки кашу та молоко. Але це було з таким обуреним обличчям, ніби я щось порушила. Недбалість лікарів мене вразила. І це вже не перший такий випадок. 

–   Щоб ви порадили багатодітним мамам? 

Спочатку не буде легко. Однак це тимчасові проблеми. Найголовніше не забувати про себе. Знаходьте час для саморозвитку. Займатися тим, до чого лежить душа. Не бійтесь залишити дітей з батьками й на кілька днів поїхати кудись відпочити. Не втрачайте себе. Діти – не привід забувати про все на світі. Адже це щастя. Ви дали життя новим людям.

7 редакція Salt Кiяшко Єва

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram