Як бюджетно подорожувати студенту?

До цього літа я подорожував лише з батьками. Якщо хтось робив так само, то розуміє, що фінансове питання в такому випадку цікавить найменше, бо богом багатства Велесом ставали для вас саме батьки. Відійшовши від давньослов’янської традиції молитися Велесу, я вирішив подорожувати один або з друзями. За останні три місяці я відвідав три нові країни. Отже, якщо вам цікаво, як бюджетно подорожувати студенту, я спробую поділитися власним досвідом таких поїздок та розповім, на чому зекономити.

Дворики Риги

Як знайти дешеві квитки?

Зазвичай мої подорожі починаються з пошуку дешевих квитків. Рекомендую робити це і вам, адже з приходом в Україну LowcostAvia літати стало значно дешевше. Якщо шукати конкретні вильоти в конкретну дату, то квиток буде коштувати значно дорожче ніж тоді, коли компанія сама пропонує вам поїздку. З власного досвіду, краще знаходити квиток, а лише потім будувати маршрут своєї подорожі, а не навпаки. Так вийде значно дешевше. У соціальних мережах я підписаний на сторінки LowcostAvia та TripMyDream, тож коли будь-яка з лоукост-компаній оголошує знижку на якісь квитки, я одразу отримую про це сповіщення. Наприклад, у Лондон можна полетіти в один бік за шість євро (два походи у МакДональдс), а у Барселону у два боки за шістнадцять (два рази випити пиво в будь-якій пивній). Зрозуміло, що тим, хто постійно живе в містах, з яких літають лоукостери (Київ та Львів), планувати свої подорожі легше. А одеситам до всього цього додаються ще квитки в Київ чи Львів.

Де жити?

На житлі можна зекономити найбільше. Існує така річ, як «Couchsurfing». Система геть проста – реєструєтесь у додатку на вашому смартфоні, там шукаєте людей, які готові вас прийняти на час подорожі. З одного боку, цей спосіб досить ризикований, але можете до заселення познайомитись з людьми, які готові вас поселити, ба більше – у будь-який час відмовитись. Це підходить для тих, хто готовий щоразу знайомитись з новими людьми та через таке спілкування пройнятися країною якомога більше.

Я обрав інший спосіб, бо не хотілося мені людей напрягати, і себе з ними. На всім вже відомому сайті Booking можна знайти найдешевші варіанти житла в будь-якому місті світу. Ви просто вводите дати, прийнятну суму та обираєте з варіантів, які вам надає додаток. Цей спосіб більш класичний, але, як на мене, дає більшої впевненості.

Вулиці Стокгольма

Як зекономити в самому місті призначення?

У всіх європейських містах, яких я був, пересувався на метро. Вигідніше купувати проїзний на всі види транспорту на три дні, або тиждень, або на місяць (але то вже якийсь мажорний варіант). Проїзний на три дні коштує близько 30 євро, це значно вигідніше, ніж купувати квиток на одну поїздку щоразу (може коштувати від 1,5 до 5 євро).

Контроль вашого квитка здійснюють кондуктори, яких я бачив лише один раз за всі мої поїздки. Це може наштовхнути вас на думку, що їздити в метро Європи можна і без квитка. Але у випадку, якщо вас захоче оштрафувати контролер, вам доведеться віддати близько 200 євро, або мило заявити, що ви турист та помилились. Головне, аби ви мали хоч якийсь квиток. Добрий дядечко не зможе встояти перед вашими оченятами та відпустить. Офіційно: наша редакція не рекомендує вам їздити без купленого попередньо квитка.

З їжею все досить просто. Більшість столиць Європи буквально всипані невеличкими сімейними кафе, у яких можна перекусити комплексними сніданками або сендвічами за 5 євро. А якщо ви обрали Couchsurfing, про який я згадував раніше, то місцеві обов’язково підкажуть, де можна дешево поїсти або й самі накормлять.

Щодо знижки за вхід у музеї, історичні вежі та палаци, собори тощо. Зазвичай квитки в такі місця коштують від 10 до 20 євро. За наявності студентської карти, квиток можна придбати вдвічі дешевше. Але є одна проблема: за межами України наші студентські карти не є дійсними. Закордоном ми можемо використовувати лише ISIC (Міжнародна студентська картка). Проте спробувати використати наші українські студаки вам ніхто не забороняє. Наприклад, у Берліні та Ризі це спрацювало, мені надали знижки майже в усі музеї, які я відвідав.

Поїздки від туристичних компаній

Берлінський собор

Якщо вам не хочеться усієї цієї попередньої підготовки, то є ще один варіант подорожей – готові тури від безлічі туристичних компаній. У цьому випадку не варто перейматися через житло, квитки, проїзд тощо. Це за вас зроблять спеціально навчені люди. Проїхатись декількома східними та центральними столицями Європи за кілька днів вам може обійтися до 100 євро, Західна Європа трохи дорожча – до 200 євро. Але слід розуміти, що в цьому випадку ви повністю залежите від групи, з якою їдете та готові миритися з людьми, які там зустрінуться. Зазвичай такі поїздки більш насичені, але позбавлені непередбачуваностей та цікавих несподіваних історій.

Очевидно, що з безвізом подорожувати стало набагато легше. Такі поїздки дійсно доступні студентам – дві стипендії і ти тусуєшся декілька днів у Берліні, Ризі, Празі чи Будапешті з Лісабоном. Головне – бажання та відсутність страху. Класно, коли є чудова компанія, з якою тобі буде приємно подорожувати. Як ні – поїздки самому дають можливість очиститись, набратись енергії та дослухатись до себе.

Гарних подорожей та свят!

 Дмитро Тельпіс

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram