Як бути ефективним під час дистанційного навчання?

Перебуваючи в умовах дистанційного навчання особливо актуальним є питання особистої ефективності. Як бути організованим і планувати власний час? Що допомагає включитися в робочу атмосферу? Як покращити концентрацію аби не відволікатися від навчального процесу?

Як показує попередній досвід і аналіз результатів дистанційного навчання, вчитися дистанційно набагато складніше. Як з аспекту засвоєння матеріалу, так і з аспекту ефективності студентів. Але таке навчання може бути набагато ефективнішим, головне – самоорганізація. Наступні поради будуть корисними у разі, якщо ви відчуваєте стрес/тривогу, які пов’язані із великим обсягом роботи, нестачею мотивації для відвідування занять, відчуваєте складнощі у систематизуванні і організації власного навчального процесу.

  1. Під час карантину важливо розуміти, що це не додаткові канікули, тому важливо не піддаватися спокусі дозвільного відпочинку, а підтримувати свій звичайний розпорядок дня. Просинайтесь, снідайте, виділіть час на фізичну активність/коротку прогулянку, одягайте комфортний одяг. Таким чином ми даємо сигнал в нашій підсвідомості і налаштовуємося на робочий процес.
  • Розподіліть робочий простір і домашній. По можливості приберіть усе, що може вас відволікати. Якщо ви часто відволікаєтесь на телефон і вам складно самостійно позбавитися від цієї звички, то на допомогу можуть прийти мобільні додатки, створені з метою концентрації вашої уваги на важливих справах.

Так, наприклад, безкоштовний додаток Forest пропонує вам посадити дерево (задати таймер), під час якого воно виросте у вашому власному лісі, але лише за умовою вашої повної концентрації на справах типу навчання чи роботи. При цьому на екрані додаток мотивує вас різними фразами: «Повертайся до роботи!», «Вимкни телефон», «Тримайся!»

  • Обирайте відповідний час. Кожен знає свій режим сну, сова він чи жайворонок і який час самий оптимальний для виконання завдань. Намагайтесь працювати згідно розкладу занять, обов’язково враховуйте терміни здачі.
  • Під час занять робіть заплановані перерви: встаньте, порухайтесь, подивіться коротке відео, перекусіть фруктами чи овочами, чимось корисним. Але намагайтеся не відволікатися довше, ніж на 20 хвилин, тому що так можна забути про головну мету.
  •  Знайдіть мотивацію для навчання. Це, мабуть, найважливіший крок до ефективності і самоорганізації. На горизонті повинен бути не страх за невиконані роботи, не прагнення виділитися поміж однолітків і не бажання уникнути неприємностей через погану успішність, а усвідомлена мотивація отримати знання, розширити свої межі і піднятися в особистісному розвитку. Отримання знань розширює простір твого існування, важливо лише зрозуміти для себе свої власні мотиви і бажання.
  • Позбавтеся від внутрішнього негативу і негативних установок, пов’язаними з навчанням. Слідкуйте за своїми думками під час цього. Наприклад, «Це завдання надто складне, я не розумію і не зможу його зробити» варто замінити на «я розумію, що це складно, але я можу розібратися у цьому крок за кроком і впоратися з цим завданням». Змінюйте «не можу/не хочу» на «я впораюся/я зроблю це і буду вільна(ий)».

     Це, звісно, не всі корисні поради, але навіть ця частка допоможе вам бути продуктивнішими під час дистанційного навчання. Маючи бажання і мотивацію, кожен може працювати ефективно. Великі досягнення вимагають активних дій, тому поштовхом до самодисципліни є важливість вдосконалення вмінь та знань.

Рудоманенко Юлія, 2 курс, «ДієСлово»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram