Як не потрапити на шахраїв?

 

Кожного року з новим приливом абітурієнтів зростає попит на оренду житла в великих містах. Разом із цим зростає кількість шахраїв, які хочуть нажитися на довірливості людей.
Поспілкувавшись із багатьма студентами, які приїхали з інших міст, можна виділити найрозповсюджені афери, пов’язані з орендою квартир.
Найлегший спосіб обдурити людину, це дати оголошення на сайті, виставити фотографії квартири та привабливу ціну на неї, нижчу, ніж зазвичай коштують такі ж самі квартири. Отже, ви телефонуєте за вказаним номером, вам відповідає людина, яка дуже гарно все розповідає, так що цей варіант не може не зацікавити. А в кінці розмови вам повідомляють, що орендувати цю квартиру є ще декілька бажаючих, а ви будете останнім в черзі, а тому можете втратити можливість отримати бажану квартиру. І в цей момент «власник» квартири, каже, що можливий варіант, щоб ви були в черзі перші, але при цьому потрібно дати «задаток» в розмірі декількох сотень гривень. Після того, як ви переказуєте гроші на картку співрозмовнику, телефон буде вимкнений і ніякої квартири ви більше не побачите, її може взагалі не існувати.
Для того, щоб попередити такий розвиток подій, перше, що можна зробити ще при перегляді оголошень, це перевірити чи не були фотографії взяті з іншого оголошення чи сайту. Також треба тверезо дивитися на ціну, вона не може бути замалою серед таких самих пропозицій.
І найважливіше, у вас не мають просити ніяких грошей, доки ви на власні очі не побачите власника і квартиру. Якщо у вас просять певну суму як завдаток, можете сміливо класти слухавку.
Ще один поширений вид шахрайства, коли шахраї орендують квартиру на добу, а потім перездають її вам довгостроково разом із підробленими документами, беручи гроші за перший та останній місяці, ви заселяєтесь, а до вас приходять господарі та просять звільнити квартиру.
Лариса Іванюк, юрист зі стажем десять років, радить: «Коли ви прийшли дивитися квартиру, яку збираєтесь орендувати, уважно розгляньте документи, перевірте право власності на нерухомість, також ви повинні бути впевнені, що ви підписуєте договір саме з власником або з людиною, у якої є довіреність, що завірена у нотаріуса».
Незначна деталь, яка може вилізти купою проблем – сума оплати за оренду. Лариса наголошує: «В стандартному договорі про оренду квартири щомісячна сума оплати має бути зазначена в гривнях. Також сума не може змінюватися, коли цього захоче власник. Укладайте договір на одинадцять місяців і якщо через цей термін обидві сторони задоволені, то він продовжується».
Якщо ви знайшли хороший варіант оренди квартири, це не означає, що ви станете жертвою шахраїв. Але завжди треба пам’ятати про прості умови укладення договору та бути уважними до дрібниць. Крім цього дослухайтеся до свого внутрішнього голосу, і будьте впевнені у тому власнику, у якого орендуєте житло.

Клочюк Юлія.

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram