Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Як одеський юний тенісист підкорював Америку

Якщо говорити про талановитих дітей нашого міста, то одразу на думку спадає ім’я маленького чемпіона Діми Кузьмінова. Цей хлопчина у свої 4 роки вже встиг назавжди закарбувати своє ім’я у Книзі рекордів України під гордим званням «Наймолодший тенісист країни».

Кожного дня Дмитрик тренується щонайменше 2 рази, при цьому займається не лише тенісом, а й гімнастикою та окремими фізичними вправами задля підтримання гарного тонусу тіла. Але з початком весни хлопчик разом зі своїм батьком змінили місце тренувань і опинились на тенісному корті у Америці!

Як все починалось. У США існує Асоціація тенісу Сполучених Штатів Америки, до якої входить школа TennisKids, що розташована у Лас-Вегасі, штат Невада. Асоціація займається розвитком дітей з раннього віку. Представники школи слідкували за українським тенісистом через соціальні мережі, а згодом і запросили його до школи. Прибувши до Америки, Діма навіть не помітив зміну клімату, часового поясу. Перші декілька днів вони навіть прокидалися о пів на п’яту ранку і йшли на пробіжку. Режим у Штатах майже не відрізняється від одеського – каже Артем, батько Діми: «Наше главное условие было – никаких изменений в режиме дня. То есть в Одессе мы занимались утром и вечером, так происходит и в Вегасе. Единственное что, тенниса здесь гораздо больше. Никто никого не ограничивает во времени, корт открыт с 5:00 утра и до 23:00 вечера. И не надо бояться, что кто-то будет гнать в спину, потому что, видите, свет выключать надо!». Окрім Діми в школі займається багато дітей різного віку. Мовного бар’єру, на щастя, там не існує, адже всі спілкуються між собою «мовою спорту». Однак, за словами А

 

ртема, одразу всі колеги Дмитра були дружелюбні з ним, діти старшого віку підтримують його та захоплюються його стараннями. А ось однолітки українського чемпіона іноді можуть і зачепити малого, можливо, і через його високі досягнення. До речі, через свою кремезну статуру для 4-річного хлопчика та потужні тренування американці прозвали Діму «Бульдозером».

«По приезду в США Дима расцвел. Руководство школы хорошо позаботилось об атмосфере и создало комфортные условия: просто бери и тренируйся, показывай результат! Вообще здесь поддержки на 100 шагов вперед. Они готовы дать нам все необходимое для развития в их стране. И странно, и грустно одновременно, что в родном городе такой поддержки и близко нет», – коментує тато хлопчика. У вільний від тренувань час сім’я відвідала відомий турнір з Індіаном Уеллсом, де побачила на корті відомих на весь світ тенісистів Марію Шарапову, Серену Віль’ямс, Роджера Федерера, і навіть самого Майка Тайсона, що стало незабутньою подією за час перебування у Штатах. Також керівництво школи влаштувало українцям екскурсію Голівудом.

На питання про подальший розвиток кар’єри Дмитрика, як тенісиста, тато замислюється: «Думаю еще рано говорить о развитии карьеры Димы. Дай Бог здоровья, а со своей стороны усилия мы будем прикладывать. Ведь как я убедился лично, все, что мы делаем в Одессе, – не напрасно и даже дает свои плодотворные труды! А дальше посмотрим».

Марина Жигалюк