Як одеський юний тенісист підкорював Америку

Якщо говорити про талановитих дітей нашого міста, то одразу на думку спадає ім’я маленького чемпіона Діми Кузьмінова. Цей хлопчина у свої 4 роки вже встиг назавжди закарбувати своє ім’я у Книзі рекордів України під гордим званням «Наймолодший тенісист країни».

Кожного дня Дмитрик тренується щонайменше 2 рази, при цьому займається не лише тенісом, а й гімнастикою та окремими фізичними вправами задля підтримання гарного тонусу тіла. Але з початком весни хлопчик разом зі своїм батьком змінили місце тренувань і опинились на тенісному корті у Америці!

Як все починалось. У США існує Асоціація тенісу Сполучених Штатів Америки, до якої входить школа TennisKids, що розташована у Лас-Вегасі, штат Невада. Асоціація займається розвитком дітей з раннього віку. Представники школи слідкували за українським тенісистом через соціальні мережі, а згодом і запросили його до школи. Прибувши до Америки, Діма навіть не помітив зміну клімату, часового поясу. Перші декілька днів вони навіть прокидалися о пів на п’яту ранку і йшли на пробіжку. Режим у Штатах майже не відрізняється від одеського – каже Артем, батько Діми: «Наше главное условие было – никаких изменений в режиме дня. То есть в Одессе мы занимались утром и вечером, так происходит и в Вегасе. Единственное что, тенниса здесь гораздо больше. Никто никого не ограничивает во времени, корт открыт с 5:00 утра и до 23:00 вечера. И не надо бояться, что кто-то будет гнать в спину, потому что, видите, свет выключать надо!». Окрім Діми в школі займається багато дітей різного віку. Мовного бар’єру, на щастя, там не існує, адже всі спілкуються між собою «мовою спорту». Однак, за словами А

ртема, одразу всі колеги Дмитра були дружелюбні з ним, діти старшого віку підтримують його та захоплюються його стараннями. А ось однолітки українського чемпіона іноді можуть і зачепити малого, можливо, і через його високі досягнення. До речі, через свою кремезну статуру для 4-річного хлопчика та потужні тренування американці прозвали Діму «Бульдозером».

«По приезду в США Дима расцвел. Руководство школы хорошо позаботилось об атмосфере и создало комфортные условия: просто бери и тренируйся, показывай результат! Вообще здесь поддержки на 100 шагов вперед. Они готовы дать нам все необходимое для развития в их стране. И странно, и грустно одновременно, что в родном городе такой поддержки и близко нет», – коментує тато хлопчика. У вільний від тренувань час сім’я відвідала відомий турнір з Індіаном Уеллсом, де побачила на корті відомих на весь світ тенісистів Марію Шарапову, Серену Віль’ямс, Роджера Федерера, і навіть самого Майка Тайсона, що стало незабутньою подією за час перебування у Штатах. Також керівництво школи влаштувало українцям екскурсію Голівудом.

На питання про подальший розвиток кар’єри Дмитрика, як тенісиста, тато замислюється: «Думаю еще рано говорить о развитии карьеры Димы. Дай Бог здоровья, а со своей стороны усилия мы будем прикладывать. Ведь как я убедился лично, все, что мы делаем в Одессе, – не напрасно и даже дает свои плодотворные труды! А дальше посмотрим».

Марина Жигалюк