Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Як отримати дві вищих освіти і не з’їхати з глузду?

Здобути дві вищі освіти і не сидіти за партою до 30 років – не сон і не вигадка. Це цілком реальна практика, яка на сьогоднішній день зустрічається все частіше. Наявність двох дипломів значно полегшує процес пошуку роботи і дозволяє зайняти високооплачувану посаду. До того ж, навчання відразу в двох університетах може стати запорукою успішного кар’єрного зростання в майбутньому.
Чи можна студенту вчитися в двох ВНЗ одночасно? Цілком можливо, але на різних формах навчання. При цьому потрібно пам’ятати про те, що при будь-якому варіанті, на бюджетній основі можна отримати тільки одну вищу освіту. Тому в двох вищих навчальних закладах вчитися на очній формі не вийде. Це неможливо ще й тому, що денний стаціонар передбачає присутність студента в аудиторії на лекціях, семінарах і т. д. Тому оптимальним варіантом в такому випадку стане вступ в один ВНЗ на денний стаціонар, а в іншій – на вечірню або заочну форму.
Щоб полегшити процес навчання відразу в двох навчальних закладах, найліпшим варіантом стане вступ на факультети за суміжними спеціальностями. У такому випадку деякі іспити будуть збігатися, і результати іспиту в одному університеті можна буде заносити в заліковку в іншому університеті. Така можливість надається в ВУЗах не лише України, а й Росії та Білорусі. Але в деяких університетах можуть бути свої нюанси. Тому дане питання слід уточнювати при вступі. Магістратура може бути закінчена тільки один разу, якщо у вас 1 диплом. Але у випадку з отриманням паралельного освіти ви зможете вступати до магістратури очно в одному університеті і заочно в іншому.

Серед основних переваг цього способу отримання дипломів :
• Економія часу
• Збереження фінансів (навчання на заочному відділенні коштує значно дешевше другої вищої освіти)
• Висока конкурентоспроможність
• Широке коло спілкування
Звичайно ж є у цього способу і недоліки. До яких належать:
• В два рази більше сесій на рік
• брак часу
• втома (АБСОЛЮТНА ВИСНАЖЕННІСТЬ)
• стресові ситуації.
Потрібно мати величезне бажання, щоб здобувати вищу освіту відразу в двох навчальних закладах. Тому тверезо оцініть свої можливості, перш ніж приймати рішення про одночасне навчання. А для сміливців, які вже крокують декількома нелегкими стежками, можу лише побажати удачі, удачі та ще раз удачі!

Катерина Полюганич.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми