Як подорожувати весело, легко та дешево: досвід студентки

Багато хто мріє колесити по світу, побачити інші краєвиди та познайомитись з іншими народами, але багато людей залишають це на потім, бо, як нам всім відомо, це не так просто і дешево. Не так давно я почула історію однієї дівчини, яка не боїться йти до своєї мрії подорожувати. Ганна Міллер, студентка національного університету “Києво-Могилянська академія”, розказала нам про те, як вона мандрує світом.

Джерело: https://delnara.livejournal.com/252810.html

  • Розкажи як все почалось, в якому віці ти почала подорожувати?

З народження, насправді. У моїх батьків є фото, де мені до року, рік і далі десь в глибинах степів в Криму. В часи, коли я ще не усвідомлювала себе, мене тягали усюди де могли.

  • А яким був твій перший досвід самостійної подорожі?

Якщо говорити про повністю самостійні подорожі, то перша така була напевно минулого літа. Я подорожувала сама країною. Навіть спробувала омріяний автостоп. Минулої неділі вперше самостійно полетіла за кордон. До цього навіть якщо без батьків, то хоча б з друзями або компаніями.

  • Були якісь складні або неприємні ситуації?

Звісно були неприємності. Було таке, що не спіймали машину і без грошей вночі залишившись на трасі під Хмельницьким. Була історія з тим, як коли мені не було де ночувати, і грошей звісно не було на ночівлю, людина в якої я ночувала по Каучсерфінгу вигнала мене через те, що я не виправдала очікувань. Якось хлопець в якого я мала переночувати в іншому місті зі своєю подругою, почав до неї приставати і ми були вимушені ночувати на вокзалі. Добре в мене був спальник.

  • В якій кількості країн та областей України ти була?

16 країн та 21 область України.

  • А які країни та області тобі сподобались більш за все?

Люблю дуже Одесу, бо гарне місто та я фанат моря. Харків, бо там мої родичі. Захід за гори та витончений стиль. Неймовірні почуття залишила по собі Ісландія зі своєю абсолютно дивовижною природою. Франція дуже захоплювала романтизмом. Іспанію дуже люблю, бо вона енергетична і запальна. Але кожна країна залишає свої спогади і кожна маленька деталь подорожі формує спогади.

  • Як часто ти подорожуєш?

Зараз буває раз на місяць, іноді більше. Нерідко мої подорожі не залежать від мене або трапляються несподіванно, тому раз на раз не доводиться.

  • Як за кордоном жити дешево та чи реально взагалі безкоштовно?

Можна, насправді. Існує каучсерфінг, студкауч і багато інших спільнот, де можна знайти людей, які тебе впишуть. Можна питати в знайомих, головне не соромитись і не розкидати свої труси по чужій хаті. Якщо з цим не повезло, в теплу пору можна ночувати у кемпінгах в палатці. Це спеціально обладнані місця, де ти платиш тільки за сервіс дуже невелику суму грошей і живеш у своєму наметі.

  • Розкажи про найяскравіші та приємніші моменти подорожей.

На початку кожна подорож – набір яскравих вражень. Перший літак, перше море. Коли їздиш дуже часто, люди в подорожі створюють яскравість. Яскрава була неділя в Римі, коли ми з музичним гуртом виступали на фестивалі перед тисячею людей. Яскраві мої пригоди в Мюнхені, в мій перший самостійний політ за кордон. Не менш неймовірно було в електричці Львів-Ужгород цього літа, коли я їхала вже 13 годину в поїзді, а за вікном гори палали заходом сонця. Багато подорожей сталось через мою професію, тому з ними автоматично пов’язано багато теплих спогадів. Перша усвідомлена закоханість у подорожі. Чим не яскраво? Навіть коли минає адреналін від пережитих труднощів в дорозі –згадуєш все з посмішкою.

  • Чи стикалася ти з проблемою мовного бар’єра?

Проблема мовного бар’єра буде завжди, поки ти не всезнаючий лінгвіст. З дитинства добре знаю англійську, тому, насправді, не було. Моменти траплялись, але не глобальні. Завжди можна показати на пальцях.

  • Можеш дати якісь поради початківцям?

Я думаю, якщо говорити про подорожі без турів, бронювань готелів і бізнес класів, потрібно бути сміливим, відкритим і гнучким до різких змін. Гнучкість і відкритість допоможе у багатьох випадках. Ще хороші навички – насолоджуватись моментом, звертати увагу на деталі. Насправді цікаві речі криються в маленькому. Особливо це зрозумієте в Барселоні. Слідкуйте за новинами сайтів авіакомпаній – буде легше впіймати дешеві квитки. Я вважаю що за квитками початок, тому що всі інші питання можна справді вирішити простіше, ніж здається. Заводьте друзів за кордоном, по перше буде веселіше, по друге – корисно. Заздалегідь шукайте можливості. Спонтанність – це добре, але є різниця між бути обізнаним, але не повністю підготовленим, і взагалі не шарити, що є навколо. Якщо шарити у спонтанності легше орієнтуватись. А головна порада – подорожуйте і насолоджуйтесь.

Олеся-Олександра Сагайдак

Читайте також:

Що треба знати про дешеві подорожі

Європейська якість, або українські студенти за кордоном

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram