Як ти можеш допомогти навколишньому середовищу?

Ми стверджуємо, що любимо навколишнє середовище, але наші щоденні вчинки доводять інакше. Щорічно людство викидає 275 млн тонн пластикового сміття і понад 8 млн з них потрапляє у Світовий океан. Але ми в змозі зменшити кількість викинутого пластику, для цього треба замінити одноразові пластикові речі на щось більш практичне та екологічне.

Щорічно у Світовий океан потрапляє 8 млн тонн пластикових відходів. До такого висновку прийшли експерти голландського проекту з очищення океану Ocean Cleanup.

Також ООН попереджає, що морська флора і фауна знаходяться під загрозою через мільйони тонн пластику, які щорічно потрапляють у Світовий океан. Якщо ситуація не зміниться, то до 2025 року на 3 тонни риби припадатиме 1 тонна пластика, а до 2050 року пластик стане переважати. Іншими словами, через 35 років сміття, яке люди викидають в океан, витіснить рибу з її природного місця існування. Звичайно, це не провина звичайних людей, в цьому винні корпорації, які виробляють речі з полімерів та уряду, який не може організувати сортування сміття. Але звичайні громадяни також можуть зменшити кількість сміття.

Для цього достатньо переглянути свій погляд на деякі речі, які ми застосовуємо і які нам не потрібні. Існує поняття “Zero waste” (нуль відходів) – це філософія, яка полягає в тому, щоб уникнути створення зайвого сміття. Акцент робиться на тому, щоб припинити використовувати деякі продукти, а інші замінити на багаторазові. Перший – це одноразовий продукт, який ми використовуємо щоденно – поліетиленові пакети. Вони розкладаються від 700 до 1000 років, тим самим спричиняючи забруднення навколишнього середовища. Морські тварини та птахи гинуть від проковтнутого поліетилену. Поліетилен можна замінити екомішечками або шопперами. Це такі ж пакети для продуктів, але з поліестру чи бавовни. Вони є маленькі та прозорі для овочів, фруктів, випічки та круп. В них можна зважити товар та наліпити цінник. Є такі ж великі тканеві сумки, які кличуть шопперами, вони замінять великі пакети, які нам пропонують на касі. Зараз шоппери можна придбати в різних кольорах, з різними малюнками та навіть власними світлинами, тому знайти їх в інтернет-магазинах не проблема. Також онлайн можна придбати паперові пакети різних розмірів, які якщо і є на касі, то набагато дорожчі. Також замість того, щоб викидувати сміття в поліетиленові пакети, його можна викидати у відро, а потім у сміттєвий бак. Звичайно, пластик окремо, органічні відходи окремо.

Наступний, не менш популярний продукт це вода, а точніше пластикові пляшки, в яких вона продається. Їх можна замінити на багаторазову пляшку. Краще один раз вкластися в якісний продукт, який не забруднює навколишнє середовище. Це може бути сталева або скляна пляшка, але з останньою треба бути обережним, щоб не розбити й не поранити себе та оточуючих. Одноразові тарілки легко замінити паперовими, а ложки та виделки дерев’яними. Коктейльні трубочки не є необхідністю, без них можна прожити,  так само, як і без пластикових кришечок, які завжди дають у кафе. Пластикові трубочки можна замінити на металеві, бамбукові або скляні, у деяких кафе їх роблять навіть з овочів.

Повітряні кулі також не такі безпечні як може здатися, на свята їх запускають у небо і вони пролітають ще декілька десятків кілометрів, в стрічках від них плутаються та застрягають птахи, а кольорові шматки куль тварини приймають за їжу, що стає летальним результатом для них. Деякі країни вже давно відмовитися від їхнього використання.

Далі мова піде про засоби гігієни та догляду за собою. Багато пластикових відходів – це упаковка від засобів для догляду за собою. Звичайний, рідкий шампунь можна замінити на твердий, який не містить упаковки. Також ми можемо замінити такі продукти як зубна щітка – на бамбукову, вушні палички – на дерев’яні або сталеві багаторазові, бритву – на металеву. Заміною прокладок для менструації є менструальна чаша. Вона зроблена з медичного силікону та служить від 3 до 10 років. Вона заощадить вам гроші та купу сміття. Альтернативою пластикового гребінця є дерев’яний гребінець, але не має сенсу викидати ваш придатний для застосування пластмасовий і натомість купувати новий дерев’яний, тому що це все одно створює сміття.

Отже, допомогти власній планеті, яка прослужить вам домівкою ще багато років не важко та економічно.

 

Зубкова Олександра.

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram